*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (82)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Buna zuzici!
Am lipsit si eu o saptamana si ceva si ce vad? Au inceput sa apara clopoteii!!! Alina, Ginette si Eladea sa va dea Dumnezeu multa sanatate voua si bebeilor vostri!!!
Chiar zilele trecute ii spuneam sotului ca abia astept sa intru pe forum sa vad dc nu cumva a nascut vreo fata, si cand colo...sunt deja trei nasteri!
Eu am avut duminica trecuta o durere puternica in partea dreapta care m-a obligat pana la urma sa ajung la spital la 3 dimineata. Mi-era frica sa nu fie cumva apendicita...La spital mi-au facut un amestec litic si un control vaginal (colul era ok) si mi-au dat drumul acasa. Dar luni tot nu am scapat de durere...Pana la urma am ajuns la o eco unde mi-a zis ca am colica renala. Mi-au facut un piafen si gineo mi-a dat sa iau augmentin. La cateva ore dupa injectie mi-a mai trecut din durere, dar totusi am stat acasa toata saptamana...De aceea nu v-am mai scris - ca nu am net acasa.
Ieri am fost la servici, dar nu am apucat sa va scriu ca am avut f multa treaba. Astazi am fost iar la servici, dar dupa doar 2 ore m-au luat niste dureri de mijloc si de burta... Asa ca am venit la mama (care sta la 2 blocuri de mine) si stand in pat m-am apucat sa citesc capitolele pierdute. Ati scris, nu gluma...Sper sa nu ma apuce si pe mine nasterea...e prea devreme...



A venit Bebica!!!

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

quote:
Originally posted by alinaatudor

Eu am inceput ziua cu ...o mare ..OFTICA....nu mi-a venit comanda de pe la redoute si sunt foarte amarata...cum sa fac nu stiu...pe cine sa trag de par...iar nu stiu...cred ca pe mine...Gata..m-am lecuit cu cu shoppingul asta on line...sunt asa de dezamagita...cum de mi se intampla tocmai mie..sunt o groaza de fete care au dat comanda fix in aceeasi zi..si lor le-a venit coletul de 2 sapt...

www.flickr.com/photos/14806819@N02/1532194058/in/photostream/" target="_blank">Poze de tot felul
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157602400879499/" target="_blank">Poze mai recente
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157603256223729/" target="_blank">Fesuletz
www.flickr.com/photos/14806819@N02/2096169638/in/set-72157603408983957/" target="_blank">Intalnire Zuzici

Alina 30 si Stefania



Alina, de ce nu le trimiti un mail celor de la redoute si ei ar tebui sa-ti trimita datele comenzii..canda fost facute, trimisa si eventual un traseu al coletului.Nu stiu exact cum lucreaza francezii la comenzile on-line.
te pup

Miki 36+ Saara Maria

Miki
Lucrusoare buburuza

AMR MAXIM 4 SAPTAMANI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



vai fetelor .. am halpanit o portie de sarmale si acum iar m-a luat greata .. cred ca o sa mananc numai fructe pana nasc ..

bine .. recunosc .. am papat si juma de felie de tort si juma de bucata placinta cu branza ..

ma duc sa bag niste fructe .. poate trece .. sau direct lamaie!

dupa-amiaza mergem sa luam salteluta lui bebe si probabil si caruciorul ..




36+ EVA MARIA
AMR 4 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micsunea spune:

Carmilia imi dau seama ca nu inteleg intrebarea!
Oricum din cate stiu eu e mai probabil ca BB care e cu capul in sus sa se intoarca cu capul in jos decat invers si asta inclusiv in ultimile luni de sarcina si mai ales daca nu esti la primul BB.
Totusi, depinde de cat loc are BB si de cat lichid ai si de forma uterului (deci de cat loc are de fapt) si de in ce pozitii stai (deci tot de cat loc are bb)!

Micsunea,
33+

PS La maternitate ne-au povestit 2 cazuri asa:
- o mamica internata seara pentru cezariana a doua zi cu BB cu cap in sus si a doua zi in drum spre operatie ii zice moasei ca ce-a mai chinuit-o copilul cat s-a zbatuit noaptea si atunci moasa o duce la echo si BB se intorsese cu capu-n jos, asa ca a nascut natural;
- unei alte mamici i s-a pus rahi pentru cezariana si cand a deschis-o doctorul, BB se intorsese cu capu-n jos, dar chiar inainte de operatie si mamica fiind anesteziata n-a putut sa simta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Fetelor si la mine sapt trecuta, fata era cu capul in ficatul meu (cum este si acum) si dr mi-a spus sa ma rog de ea sa se intoarca. Eu i-am raspuns ca trebuie sa se intoarca, pt ca nu vreau sa fac cezariana. Si ea ce credeti ca mi-a raspuns? " Dar cine a zis de cezariana? Nu ai auzit de copii care ies cu fundul?" Ce parere aveti?

A venit Bebica!!!

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micsunea spune:

KalosAlina, bine ai revenit! (eu ma ingrijorasem un pic ca retinusem ca mergi la ecografie la inceputul lui decembrie si apoi n-am mai vazut mesaj de la tine, poate l-am ratat eu)
Multa sananate iti doresc si sa mai stea BB un picut in burtica! Sper sa-ti treaca toate durerile!

Micsunea
33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Anca,Micsunea,multam.Nu stiu de ce imi imaginam eu ca bebeii nostri inoata,ca se plictisesc intr-o singura pozitie si se tot rotesc!Sotul meu,si mai istet,zice:"nu-i vine singele in cap daca sta atata timp cu el in jos?"Sper totusi sa fi ramas cu capul in jos,vad eu vineri.
Am vazut aparatoare pt.patut cu salteluta si lenjerie la o zuza,nu mai stiu care,frumoasa foc.De unde as putea lua una si cam cat costa?

Carmilia35s3z,Alex
AMR MAX 5 SAPT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Multumesc Micsunea pt gandurile bune!
Sper si eu sa stea fata in burtika pana dupa 7 ianuarie ca dr mea pleaca din Bucuresti intre 21 dec si 7 ian...

A venit Bebica!!!

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Miki..pai...la ei pe site cica e o sectiune cu traseul comenzii..dar de cand am facut comanda ..numai in preparation e...fetele au zis ca ..nu prea updateaza siteul..deci..le-am trimis un fel de mail catre serv cu clientii..si am primit raspuns din ala automat..cu ..vom procesa mesajul dvs..acu astept..sa imi raspunda...Parerea mea e ca totusi buba e la posta romana...

www.flickr.com/photos/14806819@N02/1532194058/in/photostream/" target="_blank">Poze de tot felul
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157602400879499/" target="_blank">Poze mai recente
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157603256223729/" target="_blank">Fesuletz
www.flickr.com/photos/14806819@N02/2096169638/in/set-72157603408983957/" target="_blank">Intalnire Zuzici

Alina 30 si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Ellenuta, daca imi amintesc bine, sora ta a nascut de curand la Giulesti. Poti sa-mi spui te rog ce i-au cerut pt bebe? Vreau si eu sa pregatesc bagajul pt spital.

A venit Bebica!!!

33+

Mergi la inceput