*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (82)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



creato .. buna strategia ta .. o sa-l punem pe tati sa-i sopteasca lui bebe 4 ianuarie in fiecare zi .. si mariuca mea se potoleste cand tati mangaie burtica .. el zice ca-l stie de shef .. si de frica .. cred c-o sa fie lesinat dupa fii-sa!

tare faza cu heineken primul cuvant .. lol





36+ EVA MARIA
AMR 4 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by ancasoare

Nu stiu la cine sa fac ecografia asta la 37 de saptamani... la ecografisti cu nume nici o sansa, sunt liberi abia in martie-aprilie.
Ce fel de ecografie e?

Bad Dobby!

32+ BB Stefan Cristian
AMR 8 SAPTAMANI
poze hainute BB http://family.webshots.com/photo/2312401470102534714FRmYZr






Iti trebuie o ecografie normala sa vada daca bb este cu capul in jos,in ce stare este lichidul si cam atat.
In luna a 8-a mergeam la 2 saptamani ,iar in luna a9-a in fiecare saptamana la control.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Ancadragoman ti-am mai spus ca esti un exemplu pt mine.Eu ma incurajam mereu ca daca tu ai reusit sa ajungi la termen cu colul deschis poate voi ajunge si eu.Pup.

danonique 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by danonique

Ancadragoman ti-am mai spus ca esti un exemplu pt mine.Eu ma incurajam mereu ca daca tu ai reusit sa ajungi la termen cu colul deschis poate voi ajunge si eu.Pup.

danonique 37+



Pai ai ajuns iubita mea,de acum numai sunteti prematuri...poate sa vina bb cand vrea el

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Laura Ioana as puneAMR dar nu prea stiu ce sa pun ca la ultima eco mi-a dat data nasterii pe 26 dec.

danonique 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasoare spune:

multumesc, fetelor!

Bad Dobby!

32+ BB Stefan Cristian
AMR 8 SAPTAMANI
poze hainute BB http://family.webshots.com/photo/2312401470102534714FRmYZr


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Vai, gagici cat ati scris!!

Eu azi iar am apucat-o pe drumuri de munte - o sa vina miri cu shlapul dupa mine numai ca o sa ii aduc aminte ca si ea face la fel - sper ca ai gasit cadou de Mos Craciun, sa ne spui si noua ce ai luat.

Ven, mama, ce ai patit! Fa-ti bagajul repejor sa nu cumva sa faci si tu vreo surpriza!!!

Darene, asa este, si eru am constatat ca fff multe lucruri sunt mai scumpe la noi decat afara... Cat despre umblat prin magazine, am noroc ca sunt fff antrenata, e adevarat ca daca depasesc o ora de haladuit deja ma ia cu dureri de spate, dar eu la viata mea am mers enorm pe jos asa ca acum sunt pregatita

Honey felicitari pt mutarea in casuta voastra minunata. Am vazut si eu listuta de cadouri pt bebe, ffff utila!

Ereena, si nasa ta nu te intreaba odata in fata: ce aveti nevoie sa va iau eu? Asa dupa ce luati voi tot are motiv sa spuna ca tu nu i-ai mai lasat nimic sa iti ia....

Ceska, imi pare tare rau pt sotul tau ca e bolnav, mai ales ca barbatii sunt mult mai rai la boala decat noi care o ducem pe picioare. Si cu atat mai mult de ziua lui!!! Pot sa te intreb ce i-ai luat cadou? Sunt cam in pana de idei...

Laurici I, nu iti fa probleme cu masuratorile, probabil bebe are picioarele lungi, cine stie ce modelina ai in burtica!!

Danonique, de-acum stai linistita, bebe poate veni cand vrea el!

Gina, multumim de galerie... vai ce emotii am... Dar poate bebele meu vrea eticheta de 2008 la colul meu lung si tare!

Ancasoare, pe mine luna asta m-a chemat la 2 sapt la control pe motiv de col incapatanat, nu era nevoie mai des. La medicul de familie merg insa saptamanal.

Eu azi am fost la med de familie, tensiunea ok, nici un kg in plus, plus doi cm la burtica. Ascultat inimioara lui bebe Pe urma vorbeam cu el si il convingeam (cam in stilul BE-RE ) sa iasa din burtica de la mami sau inainte de 24 sau dupa 28 ca sa fie si tanti dr cu noi... Sa vedem cat a priceput.... Ma gandesc sa imi provoc nasterea cu dar imi e ca nu cumva sa isi faca efectul tocmai intre 24-28 ca am pus-o.... Asa ca stau cuminte... sa vedem cat m-o tine.



Pupici,
Angelique 37+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 17 zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Fetelor,bebe se mai intoarce cu capul in sus dupa sapt.32?!?

Carmilia35s3z,Alex
AMR MAX 5 SAPT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by Carmilia

Fetelor,bebe se mai intoarce cu capul in sus dupa sapt.32?!?

Carmilia35s3z,Alex
AMR MAX 5 SAPT!


La mine s-a intors la 34-35

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micsunea spune:

Carmilia,
la AncaDragoman BB s-a intors cu capul in jos, cred!
In schimb uite la Miri-Mik era BB cu capul in jos si pe la inceputul lunii a opta daca nu ma insel si-a schimbat pozitia.

Totul e posibil, dar o intoarcere a bebelusului intr-o pozitie mai prosta spre sfarsitul sarcinii e putin probabila (dar exista cazuri).

Pupici,
Micsunea
33+

Mergi la inceput