*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (81)*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IrinaL spune:

Laura, merci de incurajari. Baiat am acasa, asa ca si fii-mea va purta bleu intr-o veselie.

Micsunea, mi se pare f. dragut ca soacra-ta a pastrat atata vreme lucrusoarele. Macar pt. tine sunt noi, adica nu le stii, pe cand eu ma pregatesc sa iau iar la purtat "rabla" de carucior albastru!

Gatta, m-am zapacit de tot cu DPN-urile astea. La mine era normal 34+, adica 34 implinite si sunt in a 35a, dar la eco mi-au spus ca as avea 35 implinite si 5 zile basca. Asa ca am schimbat si eu in consecinta...

Mitsu, Dermalin am avut eu la primul bebe si nu am avut nicio problema cu el. Acum am luat tot dintr-asta, ca deja il stiam. Oricum, mai mult de o luna nu cred ca il folosesc. O prietena, care a avut un bb prematur si sensibilos a folosit cu succes Persil Sensitiv. Asa ca...

Irina 35+? Ileana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Uf, fetelor!
Ce ma enervez! Mai ales cand nu imi ies socotelile! Daca nu terminam spatamana asta de aranjat coltul lui bebe o sa nu stiu ce....... Ne lipseau trei suruburi sa terminam de montat comoda de infasat si sotul mintos cica stie el din care tre luate - nu ia model. Si normal ca le-a luat gresit: prea mari. Plus ca nu a inchiriat o bormasina, o ia de la unchiul lui. Numai ca a uitat sa zica cand.... Nu pot sa zic nimic maine e ziua lui si se pare ca il paste o raceala, s-a strecurat dupa trei ceaiuri in pat. Nu se lasa nici doftoricit, e un incapatanat. Si mai zice de capricorni! In plus comoda comandata pe 27 oct inca nu e livrabila si nu stiu daca ajung sa caut alta intre timp s-o iau din magazin si sa-mi placa. Daca ajung in spital si acasa nu e tot aranjat ma apuca depresia! Si asa mi se pare ca imi pun copilul la colt ca atata ii e rezervat la noi in dormitor. Bine ca in afara de patul nostru urias si doua dulapuri tot spatiul posibil i l-am cedat. Urasc sa am dreptate dar sa nu recunoasca nimeni. Stiu ca ce e facut de mana mea -aia e bun facut. Am asteptat 1 luna sa ne aduca cumnatul comoda de infasat si tot a trebuit sa mergem noi sa o luam -asa cum am prevazut eu de la inceput si am si sugerat sa facem! Mai urasc ca nu sunt chiar independenta. Daca ar fi dupa mine m-as sui in autobiz si as bate magazinele prin orasele vecine pana as rezova tot. Dar obosesc asa repede plus ca e bine sa am si parerea sotului cand cumpar: tre sa traim amandoi cu alegerea facuta. Sigur ca el recunoaste ca am gusturi destul de bune dar.......
Si in plus nu stiu cum nu am reusit sa impachetez cadourile pt sot. Sunt ascunse in dormitor inca in punga de la magazin care fasaie ingrozitor. Cutu Luky e si el pe pres inca in dormitor si sigur unul din ei face ochi mari cand scot cadourile din ascunzatoare. Si unul il trezeste pe celalalt si uite asa.....
Si nu mai zic nimic doar ca daca as mai vrea sa ma plang de ceva as zice ca nu ma baga nici pe mine nimeni in seama, nimeni. Dar ideea e ca tre sa ma bag eu singura in seama daca nu o face nimeni asa ca....
Miri_mik nu am inteles: imi dai voie sa ma agat de un crac? Pe langa Bruno? Cand am auzit ca ati fost odata in Germany in plimbare chiar am avut impresia ca ne esti vecina! In plus cum fac sa le vad si eu pozele cu superba Ana de Alina023? E publica parola de cont comun si numai eu nu o stiu? Sper ca pana la momentul Z sa las si eu acolo un numar de mobil. De-o vrea careva sa stie cum ne merge...............

Ceska, 35 sapt+ cu Benji
AMR 5 Saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

quote:
Originally posted by rlc_sandor

NU AM PAROLA AM ACTIVAT PM



La mine nu apare activat Pm -ul tau...mai incearca..sorry..:(

www.flickr.com/photos/14806819@N02/1532194058/in/photostream/" target="_blank">Poze de tot felul
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157602400879499/" target="_blank">Poze mai recente
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157603256223729/" target="_blank">Fesuletz
www.flickr.com/photos/14806819@N02/2096169638/in/set-72157603408983957/" target="_blank">Intalnire Zuzici

Alina 30 si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

ZUZELOR, VA ROG SA-MI TRIMITETI SI MIE PAROLA!!!



Miki 36+ Saara Maria

Miki
Lucrusoare buburuza

AMR MAXIM 4 SAPTAMANI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

bishu, de slapi scapi repede si usor. si f ieftin, din orice piatza. :-) halatul e cam scumputz, pe mine m-a costat un milion. camasi de noapte/pijamale gasesti pe la 300-400. cu prosoapele alea de impartit...tii tu neaparat?

irina 35 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by rlc_sandor

NU AM PAROLA AM ACTIVAT PM



Ti-am trimis parola pe adresa ta de e-mail.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

36+ bb PATRICIA ALEXIA

AMR 24 zile !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

quote:
Originally posted by miki_baby

ZUZELOR, VA ROG SA-MI TRIMITETI SI MIE PAROLA!!!



Miki 36+ Saara Maria

Miki
Lucrusoare buburuza

AMR MAXIM 4 SAPTAMANI!!!



ti-am trimis-o pe adresa de mail cu care te-ai inscris tu pe forum. nu stiu care e ca nu ma lasa sa o vad. si activeaza-ti optiunea mesaje private aici, pe forum, sa ca fie totul mai simplu.

irina 35 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Acum am intrat si eu pe mail, ca nu ma prindeam de ce vorbiti voi acolo.. Ce poze?! Vaaai, nu imi vine sa cred! Baby scump si dulce! Ce fatzuca grasa si linistita are (ma refer la poza in care doarme...), ptiu! sa n-o deochi, frumos copiluts mai e!! Uiiiii! Vreau si eeeeuuuu!

34+ bananutsa sau capsunica?!

AMR MAXIM 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinaL spune:

Va rog, vreau si eu parola, nu pot sa ma duc la somn pana nu vad poze cu Ana!

Irina 35+Ileana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by miki_baby

ZUZELOR, VA ROG SA-MI TRIMITETI SI MIE PAROLA!!!





Ti-am trimis si tie parola pe e-mail-ul tau.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

36+ bb PATRICIA ALEXIA

AMR 24 zile !!!

Mergi la inceput