Rugaciune colectiva pentru a avea un copil(6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

ali, FELICITARI PENTRU BEBE !!! Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos !!!

DOAMNE, ce frumos este cand apar gravidute care se roaga neincetat, mare este puterea si bunatatea lui Dumnezeu. Eu simt asa ceva frumos in sufletul meu de cand ma rog si merg la biserica, parca am sufletul mai curat si ma simt mai usoara....chiar imi face bine sa ma rog si sa merg la biserica.

Va doresc tuturor care sunteti in asteptarea unui bebe sa va ajute Bunul Dumnezeu sa vi se indeplineasca acest vis minunat, iar celor deja insarcinata le doresc sarcini usoare si bebelusi sanatosi.

maryb 6+ cu mic

comoara mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

buna fetele
ce mai fac burticutele ?.. dar viitoarele buticute?
mariana , nu conteaza unde te rogi , conteaza ca te rogi , pt ca Dumnezeu iti aude ruga ; sa nu uiti ca nu preotul face minunea , ci Dumnezeu; asa ca nu-ti mai chinuii sufletul , roaga-te acolo unde te simti cel mai aproape de Dumnezeu , si in felul in care simti ca ai o comunicare cu DD..
cleo , eram convinsa ca vei trece cu bine peste acest hop ..cand ma gandesc ca in viitor o sa vina pe lume primele roade ale rugaciunii ... de-abia astept sa se deschida o noua lista .. a proaspetelor mamici

in alta ordine de idei , la noi la firma se strang bani pentru a se dona unei scoli sarace; este o initiativa a unui coleg , nu ceva organizat de firma , deci nu cred ca se va strange o suma extraordinare , insa daca stiti o scoala amarata , va rog spuneti, mai ales daca nu e din bucuresti ( io sunt din bucuresti ,si ne-ar interesa ceva din provincie , ca acolo e si mai mare nevoia )

va doresc un we plin de liniste , si nu uitati .. se apropie Craciunul...

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Buna dragele mele! Va doresc ca bunul si induratul Dumnezeu sa va daruiasca numai bucurii! Azi am primit o veste minunata si trebuia sa o impartasesc cuiva si voi sunteti aproape de sufletul meu. Sotul meu si-a facut analizele si sunt foarte bune, nici nu-mi vine sa cred cum a lucrat Dumnezeu, Maicuta Domnului si toti sfintii. Mi-e frica sa nu visez, intotdeauna erau mai mari si mai mici probleme dar acum totul este ff bine. Acum am o speranta mare si sper ca Dumnezeu ne va ajuta si pe noi sa avem un copilas. Va doresc un sfarsit de saptamana plin de bucurii si relaxant. Va multumesc ca m-ati ascultat si Dumnezeu sa va binecuvinteze pe fiecare. Nu stiu cum sa-i multumesc lui Dumnezeu pt bucuria pe ne-a dat-o, acum plang de bucurie. Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

buna seara
eu vin cu o veste trista, eu nu am reusit
poate nu m-am rugat cu destula stasnicite, poate credinta mea nu este asa puternica cum credeam, poate nu e acum momentul
cert e ca trebuie sa crezi si sa speri
si mai trebuie si sa simti
eu intotdeauna am simtit dinainte ce urmeaza sa se intample
si eu de aceasta data oricat de tare ma rugam, simteam ca nu o sa reusesc, poate a fost doar ispita care si-a bagat coada, poate nu stiu, cert e ca mai am mult de parcurs ca sa ajung acolo unde spunea cleo odata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Montytaiana,ce bine ca ne dai o veste.Chiar imi facem griji ca nu mai apari!!!Nu-i nimic,nu a fost acum momentul,Dumnezeu are un plan pentru fiecare, stie ce-i mai bine,insa nu te indoi de credinta ta,ca si un bob e suficient sa ne auda Dumnezeu.Nici noi nu avem mai multa,important este sa crezi in Dumnezeu,sa-ti incredintezi toata viata in mainile Lui,sa zici,Doamne fa tu cum stii ca e mai bine.
O umbra de tristete tot apare,ca nici noua nu ne pica bine cate o nereusita,insa stim ca Dumnezeu nu ne lasa,trebuie numai sa avem rabdare,pe care tot El ne-o da.Mergem inainte cu rugaciune si credinta ca Maica Domnului si toti sfintii vor mijloci la vremea potrivita pentru noi .Esti o luptatoare,curaj,ca vei reusi.Niciodata sa nu spui NU,ci sa spui Doamne ajuta-mi si da-mi ceea ce crezi ca-mi este de folos.
Pupici multi cu toata dragostea mea,nu va dura mult si va aparea un bebic in cuibusorul lui,ai sa vezi!!!Doamne ajuta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopatra70 spune:

Buna,dragele mele!
Va scriu si eu cum pot,ma cam doare burta si spatele dar nu ma lasa inima sa nu va scriu putin.
Va multumesc tuturor pentru cuvintele voastre frumoase!
Montytaiana,imi pare nespus de rau ca nu ai reusit luna aceasta sa-ti indeplinesti frumoasa dorinta dar trebuie sa mergi mai departe cu toata speranta si gandul ca vei reusi,Dumnezeu sigur nu o sa te lase fara sa reusesti.Nu trebuie sa te invinovatesti cu nimic,gandeste pozitiv ca reusesti,crede mult in puterea Lui Dumnezeu si te va ajuta,sigur.
Iti doresc multa sanatate,gandire pozitiva, credinta mare si dezlegarea pantecului!Dumnezeu sa fie cu tine!Doamne ajuta!
Sandaa,ce ma bucur ca i-au iesit bine analizele sotului,Dumnezeu a lucrat foarte frumos cu voi,nu va trece mult si ne vei da vestea cea mare,sa continui cu mare credinta si sa-i multumesti ca mare implinire aveti.Iti doresc reusita grabnica,dezlegarea pantecului si credinta mare!Dumnezeu sa aiba grija de voi!
Hai sa va mai zic despre mine,de la inceput de cand am ramas insarcinata nu am mai avut voie sa am relatii sexuale cu sotul sa nu am probleme cu sarcina,cand am mers la primul control,doctorul mi-a zis ca pana la 10 saptamani pana se fixeaza sarcina am interdictie sexuala,eu dupa ce am ramas insarcinata asa ma gandisem sa nu am probleme,la 14 saptamani am avut dupa cum stiti sangerari si am fost internata in spital ,la fel,interdictie,la 19 saptamani doctorul s-a hotarat sa-mi faca cerclaj deoarece colul este mai scurt si exista riscul sa mi se deschida sa fac avort sa pierd sarcina,am facut cerclajul,ma simt binisor dupa 4 zile de la cerclaj,acum am 20 de saptamani,contact sexual nu am voie pana la sfarsitul sarcinii,sotul a fost si e foarte intelegator pentru a duce sarcina cu bine pana la termen,ne iubim foarte mult si vom reusi sa trecem pe langa toate aceste ispite si mici incercari.Deci,decand am ramas insarcinata nu am avut nici un contact sexual pentru binele gemenutilor mei iubiti si asa pana la sfarsitul sarcinii,cand ma gandesc ca peste 4 luni vom avea doi copilasi foarte doriti si iubiti de noi trecem peste toate incercarile si obstacolele cu mare incredere in Bunul Dumnezeu,Maicuta Domnului si toate puterile ceresti,nu mi-am pierduta increderea nici o clipa in Ei,am toata nadejdea ca totul o sa fie bine pana la termen.
Va iubesc mult si va trimit multa lumina,optimism si credinta mare!
Dumnezeu sa ne ajute in continuare si sa aiba grija de noi!Doamnne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela achim spune:

Buna fetele mele dragi!

Ali] felicitari inca o data,Dumnezeu a mai facut inca o Minune,sigur rugaciunea fetelor si listutele duse de fetele de aici au avut o mare contributie....si pentru asta le multumim inca o data.Sint convinsa ca asta e doar inceputul,ca Dumnezeu va binecuvinta multe fete cu prunci,trebuie doar sa credem si sa ne rugam in continuare.Sarcina usoara sa ai,si sa-ti dea Dumnezeu un prunc sanatos si mincacios...

Cleo ma bucur ca sinteti bine,tu si pruncii tai,sa dea Dumnezeu sa fie bine in continuare...Doamne ajuta!Parintele Arsenie Boca chiar recomanda ca viitoarea mama sa fie lasata in pace de sot,in perioada sarcinii si a alaptarii,asta pentru binele viitorului prunc.Chiar va recomand cartile parintelui Arsenie pe care eu il iubesc foarte mult...

Virginia asteptam vesti bune de la eco,stai linistita ca e bine cum mergi tu la medic,asta daca nu sint probleme,nu are sens sa mergi mai des daca totul e bine...

Monty trebuie sa privesti inainte,Dumnezeu stie mai bine de ce nu a fost sa fie acum....stiu ca e greu dar rugaciunea face minuni...

Burticilor le urez sarcini usoare in continuare si asteptam sa se umple lista de bebei...Doamne ajuta!

Va pe toate

ADELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Cleo,mari sacrificii faci tu,insa vei avea doua sufletele curate!!!Probabil asa a randuit Dumnezeu,sa fie curatei,pentru ca intr-adevar,cum spune Adela,are parintele Arsenie Boca o carte:"Copii nascuti in lanturi"in care spune ca mamele nu vor avea treaba noua luni si nici pe perioada alaptarii,macar 40 de zile.
Si noi suntem cumintei deocamdata,ca imediat cum am aflat am zis sa stam cumintei sa se fixeze,apoi am intrat in post si am zis ca nu se face si e bine ca taman facem 12 saptamani pana atunci.
Adela,nu am fost inca la eco,avem de-abia 12 saptamani si dr vrea eco de 13 saptamani,acum nu stiu daca fix 13 sau poate sa fie si 12 si cateva zile,ca pica exact de Craciun,cand nu lucreaza nimeni.M-ai linistit cu controlul,credeam ca doctorina mea nu e prea interesata,insa sa speram ca nu e cazul sa ma vada mai des!!!
Voi ce faceti in rest?Speram ca bine,cumintei,cresteti sanatosi.Maica Domnului sa ne aiba pe toti in paza si sa dezlege toate fetele doritoare de prunci,in noaptea sfanta de Craciun!!!Am aflat ca in noaptea de Revelion se fac moliftele Sf.Vasile,slujba mare la anumite biserici,deci intrebati pe unde,ca ar fi mare minune sa le prindem si noi.Pupicei multi de la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopatra70 spune:

Buna,dragele mele!
Nu prea pot sa va scriu pe fiecare zi,imi pare asa de rau, ma cam doare burta si spatele in continuare,dar nu va las sigurele.
Simt o stare de dejamagire sau ma inseala simturile,nu mai intrati asa de des ca pana acum sau sunteti ocupate cu pregatirile de Sf.Craciun(Nasterea Domnului),m-as bucura sa scrieti mai des ce mai ziceti.
Eu,merg vineri la doctor sa-mi faca controlul dupa cerclaj si vreau sa ma spovedesc,impartasesc si voi duce listuta noastra sa dau acatist la 3 biserci asa cum am facut si pana acum,nu am reusit sa ma spovedesc si impartasesc pana acum ca am avut multe probleme,greturi,anemie,sangerari,cerclaj dar le-am trecut cu bine cu ajutorul Lui Dumnezeu,a Maicutei Domnului si a tuturor puterilor ceresti care ne-au ajutat si ne ajuta in continuare,nu-mi voi pierde nadejdea in Ei nici o clipa,am simtit si simt ca sunt acolo sus si ma vegheaza ca totul sa fie bine.
marryan,iti multumesc pentru cuvintele tale frumoase si te asteptam sa ne mei scri cum te simti,sa ai incredere deplina in Bunul Dumnezeu ca vei avea copilasul mult dorit in burtica cat de curand,sa te rogi sa-ti dezlege Dumnezeu pantecul si o sa fii o mamica fericita.Doamne ajuta ca Dumnezeu si toate puterile ceresti sa-ti rodeasca pantecul cat mai repede cu un copil sanatos si minunat!
maryb,ma bucur nespus de mult ca ai vazut copilasul tau drag la echo si e bine,sa dea Dumnezeu sa creasca mare,sanatos sa recupereze cresterea si sa te bucuri de sarcina usoara pana la termen cu bucurie!Dumnezeu sa aiba grija de voi!
adela,ce bine ca ai intrat pe la noi,ma bucur,iti multumesc pentru vorbele tale frumoase,da Dumnezeu a facut sa am o sarcina curata,pana la 6 saptamani dupa nastere nu voi avea impreunare trupeasca cu sotul,ma simt asa de bine,Dumnezeu ne-a spulberat toate ispitele si nu am pacatuit pana acum nici de acum inainte nu se va intampla.Nu ne-ai spus de bebelusul tau ce mai face,cred ca sarcina ta e de 28 de saptamani,m-as bucura sa ne scri cum evolueaza.Dumnezeu sa va dea multa sanatate si sa va aiba in paza Lui pana la termen cu multa bucurie!Doamne ajuta!
ainigriv,iti multumesc pentru vorbele tale frumoase,da intradevar o sa fie copilasii curatei si eu la fel toata sarcina,trebuie sa tin curatenia pana la 6 saptamani dupa nastere,ispitele s-au indepartat de mult si va fi bine.Sa ne spui cum o sa fie la echo,ma bucur ca sarcina este bine,sa va dea Dumnezeu multa sanatate,bucurie si sa aiba grija de voi neincetat!Doamne ajuta!
Asa cum spunea si ainigriv,sa va dezlege pantecele Dumnezeu,Maicuta Domnului in seara Sf. de Craciun la toate fetele care nu si-au indeplinit frumosul vis!Ce frumos ai zis ca in noaptea de Revelion se fac moliftele Sf.Vasile,slujba mare la anumite biserici,chiar ca mare minune sa le prindem si noi ar fii.
Va iubesc mult!Va doresc multa sanatate,bucurie si credinta!Dumnezeu sa ne vegheze neincetat!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Cleo ai mare dreptate... nu se mai scrie la fel de des ca inainte. Nu ar trebui sa vorbesc eu care nu am mai mult de 5 postari la acest subiect, dar intru mereu si citesc. Ma bucur enorm ca esti bine, si ca sarcina decurge bine si sper sa ai doi copii sanatosi si la fel de buni ca mamica lor.
Eu incerc sa-mi revin pe cat se poate. Nu mi-am pierdut credinta si nici nu sunt suparata pe Dumnezeu. Stie El mai bine ce face, si intotdeauna face cum e mai bine pentru noi. Recunosc ca nu obisnuiesc sa spun rugaciuni, dar macar cu vorbele mele tot ma . Sa nu va pierdeti credinta fetelor pentru ca atunci cand va veni momentul toate vom fi .


Sarbatori fericite!

"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita niciodata cum i-ai facut sa se simta" (Carl W. Bueechner)
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput