Rugaciune colectiva pentru a avea un copil(6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

blanche (Bianca), LA MULTI ANI !!! Sa fii sanatoasa, fericita si sa ai cat mai curand parte de bucuria de a fi insarcinata. Dumnezeu sa te ajute !!!

maryb 5+ cu mic

comoara mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Fetelor va multumesc mult....daca draga de Maryb nu imi spunea ca a vazut felicitari pentru mine aici..nici nu stiam......
Pentru voi toate, in afara de tot binele din lume si ineplinirea dorintelor poftiti va rog:


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Inca o veste buna.Credeam ca niciodata nu o ajung sa scriu asa ceva:
SUNT INSARCINATA!
Avem 6 saptamani si 2 zile.
Am aflat mai devreme dar nu am vrut sa zic nimic pana nu aveam confirmarea ecografica. E bine si i-am vazut inimioara batand.

Am facut inseminare si a fost o minune de la inceput pana la sfarsit.
Numai ca nu am simtit fizic ca a pus Dumnezeu mana pe mine.
E cea mai mare minune care mi s-a intamplat vreodata.
Multumesc lui Dumnezeu pentru acest cadou si va multumesc voua pentru toate rugaciunile facute de voi sau duse la biserici.

Va doresc la toate sa aveti parte de aceasta bucurie.Si cel mai important : Nu va pierdeti credinta si speranta.

Va pup pe toate,

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopatra70 spune:

Buna,dragele mele!
Ali,felicitari!Ce mare bucurie mi-ai facut,plang ca de obicei de fericire ca ne-a mai indeplinit o dorinta cu o graviduta fericita,Sf.Spiridon,Dumnezeu si toti Sfintii ne-au mai adus o minune,ce mare bucurie la noi!Iti doresc Ali,sarcina usoara cu bucurie si multa sanatea atat tie cat si bebelusului tau drag!Dumnezeu sa va aiba in grija Lui neincetat!Doamne ajuta!
Eu,am venit ieri din spital,am facut cerclajul cu anestezie generala,m-a ajutat Dumnezeu,Maicuta Domnuluui si toti Sfintii sa trec cu bine peste aceasta interventie,ma doare putin acum burta si spatele,trebuie sa stau mai mult in pat,sa nu fac efort,vinerea viitoare merg la control,sa vedem cum evolueaza aceasta interventie,nu prea am voie sa stau prea mult pe scaun,o sa va scriu cum pot.
Va multumesc din suflet pentru rugaciunile voastre,pentru sustinere,sunteti toate minunate!Tot timpul sunteti in gandul meu,m-am rugat,ma rog pentru voi neincetat,Dumnezeu ne va auzi si nu ne va lasa sa nu devenim toate mamici sanatoase si fericite.
Va doresc multa sanatate,dezlegarea pantecului vostru,sarcini usoare cu sanatate pana la termen si Dumnezeu sa aiba grija de noi!Va trimit multa lumina si toata dragostea mea!Dumnezeu sa fie cu noi!Doamne ajuta!
Va iubesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suflet spune:

Ma bucur mult cand aud de fete care raman insarcinate! E o mare bucurie! Eu am 12 saptamani si ma simt neasteptat de bine.Merg din doua in doua sapt. la dl dr. Tutunaru la cabinet. Totul decurge bine.
Referitor la canon, l-am tinut timp de 40 zile impreuna cu sotul: mergeam lunea, miercurea, vinerea si duminica la Biserica Sf. Spiridon Vechi. Intr-o sapt. nu am putut merge pt. ca am facut laparo cu dr. Tutunaru si nici nu m-am putut ruga.Dar mergea sotul si pt. mine si spunea si numele meu cand se faceau dezlegari.In rest, canonul l-am tinut asa cum a spus Hera. Cand am mers la Parintele Ioan impreuna cu sotul sa ii spunem suferinta noastra, a spus ca daca il vom tine intocmai voi ramane imediat insarcinata.Si asa a fost. Tin sa mentionez ca el avea astenospermie (mobilitate 25%)si mie imi gasise endometrioza plina. Deci sansele erau foarte slabe de a avea un copil. Lui i-a dat tratament cu Tribulus Terrestris timp de 3 luni dar nu a facut decat o luna pt. ca nu a mai fost nevoie: intre timp am ramas insarcinata.
Cu siguranta acest canon ne-a ajutat, dar cred ca nu numai el. De cativa ani am tinut toate cele 4 posturi de peste an (inclusiv trupesc),precum si miercurea si vinerea din restul anului,am incercat sa nu lipsesc de la Sf. Liturghie, m-am spovedit de cate ori am putut, am avut relatii cu sotul martea si joia (in afara dezlegarilor date de preot). De asemenea am incercat sa dau cel putin un pomelnic pe an la o manastire pt. mortii pe care ii am.
Daca nu sunteti din Bucuresti, cereti duhovnicului vostru un canon pt. daruire de prunci. Nu uitati ca Dumnezeu este cel care va da copilul si nu duhovnicul.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

mare este bunatatea lui Dumnezeu
ali , sufletel , felicitari pentru sarcina , sa fiti sanatosi si sa va ajute Dumnezeu sa ajungeti la termen cu bb-lusii vostri.
ali ma uitam in lista ca esti a 13-a si chiar in zi de 13 ne-ai dat vestea
sufletel, cred ca mare-i bucuria lui Dumnezeu , sa vada atata iubire de cele sfinte

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Slava lui Dumnezeu pentru toate!!!Era clar ca Sf.Spiridon va mijloci un nou bebic,felicitari Ali,sarcina usoara,pana la termen si un bebe sanatos si voinic.
Mare bucurie pe noi,ca si Cleo se simte bine si mergem inainte cu Dumnezeu,Maicuta sa cea buna si toti sfintii care se roaga pt noi.
Ai dreptate,Sufletel,Dumnezeu ne trimite pruncii in momentul in care ne curatim prin post si spovedanie,prin credinta si iubire.Sa ne ajute Dumnezeu tuturor,sa tinem in brate prunci sanatosi si sa fim tot timpul cu gandul la Dumnezeu.Cred ca avem cam aceeasi varsta,adica bebeii se vor naste impreuna.Eu nu merg asa des la dr.,doar o data pe luna,este vreo problema?!Acum astept ecografia de 13 saptamani,insa stiu ca tot Dumnezeu ne apara.
Va pupic pe toate si va doresc sarbatori fericite,ca mai avem pana la marea sarbatoare,Sf.Iuliana,Sf.Eugenia,deci vin si fetite in dar!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona.lali spune:

Buna seara dragele mele.
Desi scriu foarte rar imi place sa va citesc zilnic, va multumesc ca existati, ca ne incurajati, ca ati avut acest gand bun, caci rugaciunea facuta impreuna e puternica si ne da putere, va simt foarte aproape si datorita voua si rugaciunilor vostre disperarea si durerea se atenueaza, cosmarurile se raresc iar speranta isi arata chipul chiar daca e palid.
Va scriu acum pt ca am citit acum despre biserica Sf. Spiridon Vechi din Bucuresti si am fost impresionata pana la lacrimi, eu sunt foarte departe de Bucuresti dar cu gandul pot calatori oriunde si ma pot ruga acestui minunat sfant de oriunde.
Va doresc toate cele bune TUTUROR fara nici o exceptie, TUTUROR oamenilor fara exceptie le doresc numai bine, pace si armonie, chiar daca lumea in care traim este imperfecta!
Dumnezeu, Maicuta Domnului si Toti Sfintii sa va mangaie sufletele si sa va binecuvanteze toate gandurile voastre.
Cu mult drag, Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Buna dragele mele!

Mereu cind citesc mesajele voastre cu atita caldura si dragoste imi dau lacrimile, fr frumos a spus alica Dumnezeu ia dat o minune pe care ea credea ca niciodata nu o sa ajunga sa scrie asa ceva....pling ca si eu sunt in aceasi stare cred ca nu voi simti niciodata acest sentiment...
Felicitari iubita, sa dea Dumnezeu sa ai o sarcina usoara, la termen si bb sa fie sanatos ca asta e fr important pentru o mama!
Cleo ma bucur ca esti bine si sper din tot sufletul ca baieteii tai sa fie bine si sa i vezi la eco iar jucindu-se, pling de nu ma pot opri mi se pare cel mai frumos si curat sentiment pe care o femeie poate sa se simta implinita!
Suflet cind am citit despre tine ca ai ramas exact dupa ce ai terminat canonul dat de duhovnic, parca mi sa prins o lumina in suflet ca si eu am avut un canon pina pe 12 decembrie am facut dar nu in integime, poate nu am realizat destul ca anume acea rugaciune trebuia sa o citesc in fiecare seara insa eu o luna am citit-o iar apoi am trecut la acatiste si restul care l-am avut de facut lam facut dar....mi se pare ca e doar pe jumatate...nustiu ca uneori mi se pare ca anumite rugaciuni sunt mai puternice ca rugaciunea pe care mi-a dat-o parintele...mai ales ca la biserica Sf Spiridon si anume la acest parinte se intimpla minuni, uneori stau si ma gindesc ca daca as fi instare as merge la aceasta biserica in bucuresti la acest parinte.
Va doresc un weekend minunat si poate se mai adauga cineva pe listuta cu doua II, Doamne ajuta!
Va pup pe toate fetele fara exceptie!


Maria

'Love is an act of endless forgiveness, a tender look which becomes a habit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

buna fetelor,

am intrat sa va spun ca aseara am fost din nou la eco si am vazut si eu saculetul gestational in sfarsit ....se pare ca am ovulat mai tarziu si de aceea bebele meu este mai mic.....desi dupa ultimul CM aveam 6 saptamani, sarcina mea corespundea la 5 saptamani.

acum mi-a dat 4 utrogestan pe zi (inainte puneam 2 pe zi) si centrum materna.

sper ca aceste vitamine sa-l ajute pe bebele meu sa recupereze usor usor aceasta diferenta.

va pup dulce pe toate si va doresc o zi usoara !!!

maryb 6+ cu mic

comoara mea

Mergi la inceput