* Mamici de Ianuarie-Februarie 2008 (80) *

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Nici bagajul meu nu-i gata! Si inca nu am terminat treaba in casa, este unul la noi care da cu amorsa si urmeaza varuitul Imi vine sa fuuug SI mi-e cam greata...nush ce pana mea am!

36+ AMR 4 saptamani
Poze Laura
Puiul nostru drag
Sarcina 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by dana vio

Uaaaau!!! avem bebici deja! Sunt oarecum trista ca n-am deschis eu odiseea, dar ma bucur nespus pentru cele mai harnice ca mine! Sa va traiasca bebei si sa fiti sanatosi si fericiti bebei+mamici+tatici!!
Eu m-am programat vineri 14dec. URA!!
Am fost duminica dimineata la spital si mi-au facut un test de non-stres, ceva contractii aveam eu, moasa era mai stresata decat mine, ma tot intreba daca nu ma doare? I-am spus ca eu am contractii de la 20sapt, dar n-a fost impresionata! Medicul se tot distra cu sotul meu pe motiv ca lui ii fusese teama sa nu nasc prematur si acum nu mai nasc! Asa ca vineri este ziua cea mare! Nu mai amanam ca doctorul pleaca din oras in week-endul asta si apoi prea ne apropiem se sarbatori. N-am indraznit sa-ntreb daca este de Craciun si de Revelion in oras, dar e mai bine asa. Vor fi 37sapt5zile, aproape 38sapt, si ma bucur nespus ca se pare ca fetita va avea peste 3kg!
De-abea astept s-o vad!
Duminica toata lumea (rude, prieteni) au fost foarte dezamagiti, ptr ca toti au crezut (inclusiv eu) ca voi naste in aceasta duminica! Inca o saptamana de asteptare!
Fetele suntem pe ultima suta de metri!
Fetita surorii mele, are 3ani, a venit la mine si mi-a spus ca : Dana are o bebita in burtica si acum doarme si cand se trezeste o scoate Dana afara! E teribila ce-i poate trece prin cap! M-a intrebat ca bebele ei unde-i ?!
va pupacesc si va tin pumnii!


dana vio alexandra maria

[url=http://www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103627.birthdue.png[/img][/url]






Dana, iti tin pumnii stransi pentru 14 ! Nastere usoara si o bebica sanatoasa !

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim pana pe 27 decembrie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

dana, pumnii stransi si numai ganduri bune! auntem aici, cu galeria.

irina 35 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

quote:
Originally posted by Laura Ioana

Nici bagajul meu nu-i gata! Si inca nu am terminat treaba in casa, este unul la noi care da cu amorsa si urmeaza varuitul Imi vine sa fuuug SI mi-e cam greata...nush ce pana mea am!

36+ AMR 4 saptamani
Poze Laura
Puiul nostru drag
Sarcina 2007



Laura, si mie mi-e greata.Eu am si dat la rate acum 30 min. Poate suntem mai sensibile acum pe ultima suta de metri.

te

Miki 36+ Saara Maria

Miki
Lucrusoare buburuza

AMR MAXIM 4 SAPTAMANI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

ellenuta, grozave pozele de la botez. si am revazut si primele pozuci ale lui stefan, de pe atunci avea trasaturile extrem de conturate, nu mi se pare ca s-a schimbat mult. de obicei, bebeii arata complet altfel dupa o luna dar el, nu! sa cerasca mare si sanatos si norocos si sa aiba rabdare, ca mintenash ii vine si verisoara. :-)))

prima zi de concediu, zici...same here...asa-i ca parca nu stii cu ce sa-ti ocupi itmpul? cred ca dau o raita pe mess sa vad daca are lumea nevoie de ceva ajutor pe la munci.

pupam

irina 35 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Dana super! Nastere usoara! Natural/cezariana?

36+ AMR 4 saptamani
Poze Laura
Puiul nostru drag
Sarcina 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Nu am mai scris de atata timp, incat nu cred ca ne mai stie cineva; v-am tot citit, dar cu copil de 1 an juma' e greu sa tin pasul cu voi... Acum am simtit nevoia sa va zic ce mai facem noi: la eco de acum cateva zile dr mi-a zis asa: bb e bine, are cca 2800gr, colul e luuung (6cm), deci voi naste probabil dupa termen, ca si pe Daria. M-a chemat pe 23dec cand e el de garda sa vada cum arata colul; daca am noroc, nasc in Ajun, dar nu imi pun sperante pt ca pe Daria am nascut-o la aproape 42 de sapt... Va uram nasteri usoare, bebei sanatosi si oi mai reusi sa va scriu dupa ce majoritatea dintre noi vom fi nascut, pt ca atunci cu siguranta nu vom mai avea atata timp incat sa umplem atat de repede capitole intregi; poate atunci voi reusi sa tin pasul cu voi :)

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si cu Victor Mihai

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILME

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


laurici, miki .. si mie mi-e greata .. si asta inca de cand m-am trezit, nu e de la ce am papat dimineata .. nu stiu cine spunea ca greata si voma sunt primele semne ca se apropie nasterea .. Doamne fereste!!

irinuka .. da, e un scump si nu stiu daca se vede in pozute dar are ochisorii albastri gri de lapte .. sper sa nu i se schimbe! cat despre prima zi de concediu .. si eu ma plictisesc dar uite acum plec la cumparaturi sa definitivez bagajul de spital ptr mine! sper sa am succes!



36+ EVA MARIA
AMR 4 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Miki sper sa nu fie semn ca se aporpie nasterea! Eu sper sa mia stea bb macar 2 saptamani! Pana la Craciun, daca nu va vrea pana la anul!

36+ AMR 4 saptamani
Poze Laura
Puiul nostru drag
Sarcina 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Elenuta, Doamne fereste!

36+ AMR 4 saptamani
Poze Laura
Puiul nostru drag
Sarcina 2007

Mergi la inceput