La noi la Galati sa veniti ! (36)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

... hai mey , ca nu cred eu sa fie chiar aia ... cu 60 roni/zi ... oricum se aduna mult



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Draga Aida, am fost aseara si am vazut locatia clinicii. este o casa renovata, foarte aproape de Piata Centrala. La vila Belvedere raspunsul este negativ. Am fost astazi dimineata sa intreb de conditii si pret la Hostel Traian (cel mai aproape de clinica), pretul afisat era de 40 euro/noapte, a zis ca pt asa o perioada mare poate face reducere la 30 euro. Oricum e prea mult. Nu avea posibilitatea prepararii hranei. Pretul includea micul dejun.
Ramane doar inchirierea unei garsoniere, dar nu stiu cum sa procedez, avand in vedere ca sunt cu ziarul in fata. Fetelor, pliiz, daca aveti idei, asterneti-le aici, poate mai iese vreo idee buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Mai, nu stiu cum sa ajut in cazul asta, ca din pacate cunostintele mele in ce privesc astfel de chestii sunt duse spre -infinit .
Deci, clinica e undeva pe langa piata mare, asa ca mie mi se pare ca vila Majestic este destul de departe, daca e adresa de pe site. Nu e mai aproape vila Clasic? Ar fi excelent daca s-ar gasi o locatie undeva in zona mazepa sau chiar piata centrala.
Eu ma ofer, daca nu se gaseste nimic pana atunci, convenabil ca pret si ca locatie, sa va primim la noi. Doar un singur MARE inconvenient: stam destul de departe si nu avem posibilitatea de transport dimineata.


Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Lili, multumesc ca mai aud o parere . Din cat am cautat eu, se pare ca orice cazare intr-un hotel sau pensiune depaseste bugetul alocat al Aidei. E vorba de 20 de zile de cazare, ceea ce inseamna ca chiar si cu 600.000 lei/zi, totalul ar fi de 12 milioane de lei. Singura solutie rezonabila este inchirierea unei garsoniere sau apartament, care ar fi undeva intre 150-200 de euro pe luna, adica undeva spre 7 milioane si ceva. Ramane de vazut daca proprietarii, la modul general vorbind, se invoiesc sa accepte un contract de numai o luna sau chiar mai putin.
In aceasta problema sunt in impas, nu stiu cum ar trebui procedat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELIZA MIRON spune:

Sunt persoane care inchiriaza apartamente si garsoniere in regim hotelier, n-as putea sa spun preturi sau adrese concrete, dar stiu sigur ca sunt. Cred ca tot din ziar sau de luat legatura cu cateva agentii imobiliare chiar si telefonic si ma indoiesc ca nu se poate gasi ceva. Si eu m-am gandit ca s-ar putea locui si la mine, doar ca si noi stam in aceeasi zona ca si liliac si ar mai fi probleme cu covoarele, perdelele, pisica, zgomotul si harmalaia care e la noi aproape in fiecare zi,Chiar nu stiu daca am reusi sa-i creem Emei confortul de care are nevoie.
Stiti cumva, in ce perioada ar trebui sa fie in Galati fetele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Pentru noi nu este o problema transportul pt ca o sa venim cu masina.
Va multumesc ca vreti sa ne primiti in casele voastre , dar noi nu vrem sa deranjam ... ca sa nu mai zic ca ea are toanele ei si nu pot sa ma risc sa o duc asa ... cred ca intelegeti.
Duminica plecam din Timisoara , sper sa ajung seara. Oricum seara cred ca merg acolo , cel putin asa am vorbit.
In rest nu stiu ce vom face , sper in timpul liber sa avem ce sa vedem ...
Va si va multumesc inca o data!



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Aida, te asteptam.
Fetelor, cafeaua ati baut-o?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Aida, nici sa nu-ti treaca prin cap ca ne-ai deranja in vreun fel!! Daca putem sa te ajutam si daca nu se iveste alta alternativa pentru voi, sa nu te sfiesti sa ne ceri ajutorul.
Ma duc sa-mi iau si ziarele locale sa vad ce spune "presa".

Vilma, sar'mana de intrebare. Dai tu una mare si dulce?

Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Si doua, Lili! Ma doare capul, ce-o fi cu presiunea asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

quote:
Originally posted by vilma

Si doua, Lili! Ma doare capul, ce-o fi cu presiunea asta?



... scoate capul din ziare si lasa telefonul jos
Sa aveti un weekend frumos!



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput