* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (74) *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

mi-a iesit rezultatul la testul cu glocoza: 132.
mi-a spus asistenta cu care am vb ca e cumva la limita dar ca e bine si ca doctorul ma cheama maine sa stam de vorba si sa imi dea cateva indicatii.

fetele care ati facut testul, cam ce rezultate ati avut?

irina 34 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

quote:
Originally posted by Anandrei

Ginnete, Ideea cu cardul e buna, dar Andrei castiga mult mai mult ca mine si deci tot ar putea sa le dea. Eventual si fara sa stiu. Dar nu ANdrei e problema principala, desi stiu ca si el e fraier. El e mai sufletist si zice ca asta e, e pacatul lor, ca suntem in postul craciunului si ca daca Dumnezeu ne da noua, noi de ce sa nu dam la altii? Si eu i-am zis ca nu m-ar deranja sa-i dea la un amarat pe strada sau sa-i piarda,decat sa le dea lor! Of! Sa vedem diseara cand vine de la serviciu ce mai discutam. Dar tare m-as infinge in ei ca sa stie ca cu mine nu le merge!
Ah, si tare le-as intrezice sa-mi vada copilul, ca oricum sunt niste jegosi si nu vreau sa-i vad la mine in casa prea des!!!




Ana-Maria 34+ cu David si tati Andrei

AMR 6 SAPTAMANI!

Hainele lui Iepurica
Poze cu mine gravidutz
Poze cununie si nunta



Ana-Maria,

Bine, nu e el problema principala, dar e o "parte" din problema - dak el nu "ia pozitie" n-ai ce sa faci, decat sa-l "seci" pe el; din pacate, chiar dak te-ai infige in ei, nu cred ca ai avea cine stie ce succes: ar putea sa te ignore pur si simplu sau sa-ti spuna sa discuti cu el.

Dar, merita sa-i "musti" dak poti, macar sa te tina minte.

Si chiar poti sa le interzici, cu copilul -metoda asta e verificata!

Si poti sa-ti tii banutii pe card, MAI ALES, ca sotul castiga mai mult ca tine; deci, dak nu-i scoti, nu se vede la buget.

Roxana 35+

Abia astept sa ne intalnim !

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20749;30/st/20080106/dt/7/k/2fd1/preg.png

AMR 5 SAPTAMANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anandrei spune:

Am aflat una noua: se pare ca si el si-a cam dat seama ca nu trebuie sa le dea bani alor lui, ca i-a cerut parerea si lui taica-miu ce sa faca. Poate da Dumnezeu si il fac sa inteleaga o data pentru totdeauna! Sa-mi tineti pumnii diseara!

Ana-Maria 34+ cu David si tati Andrei

AMR 6 SAPTAMANI!

Hainele lui Iepurica
Poze cu mine gravidutz
Poze cununie si nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



ana maria .. pai d-aia e cap de familie .. sa munceasca si sa faca bani! mi se pare normal sa faca tot ceea ce scrii tu in mesaj! si al meu face la fel .. bine .. nici femeia nu e bine sa huzureasca .. eu nu as putea sta acasa dar cea mai mare responsabilitate privind intretinerea casei o are barbatul .. daca era sa avem amandoi salariul la acelasi nivel .. cred ca am fi facut foamea ..



35+ EVA MARIA
AMR 5 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Succes, Ana Maria !

Si sunt sigura ca-l "dai p ebrazda" pana la urma (cu sau fara ajutorul a lor tai) !


Stii cum se zice, treci strada pe unde vrea el, ca sa-l duci unde vrei tu.


Roxana 35+

Abia astept sa ne intalnim !

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20749;30/st/20080106/dt/7/k/2fd1/preg.png

AMR 5 SAPTAMANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Absolut (sunt de acord cu Irina), si femeia trebuie sa munceasca, pentru orgoliu si stare ei de bine; dar banii ii poate folosi in scopuri mai "proprii" si mai putin la intretinerea casei.

Parerea mea!

Roxana 35+

Abia astept sa ne intalnim !

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20749;30/st/20080106/dt/7/k/2fd1/preg.png

AMR 5 SAPTAMANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


irinuka mie mi-a iesit 91 inainte de glucoza si 121 dupa glucoza .. cica e bine!

apropo .. imi mai fac o eco pe 21 dec (ar fi trebuit la 39 de sapt) insa dr nu e in oras si trebuie s-o fac la 18 sapt. pe trimitere a scris macrosomie .. dupa ce am plecat am vazut .. bebe era in parametri normali .. ce sa fie??



35+ EVA MARIA
AMR 5 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Mii de scuze, Ellenuta.

Ametita!

Roxana 35+

Abia astept sa ne intalnim !

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20749;30/st/20080106/dt/7/k/2fd1/preg.png

AMR 5 SAPTAMANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

fetelor, dar care e motivul pt care faceti testul cu glucoza? eu am avut glicemia 92 si dr gineco a zis ca e cam mare dar i-am zis ca am hapait ceva biscuiti cu o seara inainte. Si atat!

31+
AMR 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Mama am avut o zi ....numai pe drumuri am stat de la 8 dimineata !!!
Dar am rezolvat o groaza de treburi
E o adevarata aventura cu dus/ adus concedii prenatale plus sa radiezi o masina.
Inca nu imi vine sa cred ca am terminat .


Si aveti o viteza la scris, ceva de speriat

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim 5 saptamani!

Mergi la inceput