Reusita stimularilor hormonale

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Marina,daca mai esti prin zona,raspunde-mi si mie,te rog,la intrebarea despre inseminare pusa mai sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Scuze nu am vazut-o....la cateva luni distanta pentru ca sotul meu statea acasa trei luni si trei pleca...si mi s-a intamplat de fiecare data sa pierd momente bune din cauza ovulatiei mai rapide. Simtome negative dupa inseminarea propriuzisa nu am avut...dar se poate sa fie de la tratamentele hormonale...ti-am zis ca dupa utrogestan oral si clostibegit am zis ca mor de dureri de burta si de cap, plus ameteli

marina


quote:
Originally posted by meme

Marina,spune-mi si mie,te rog,dupa cat timp ai repetat inseminarile?Eu m-am simtit foarte rau dupa prima inseminare precedata de stimulare.Tu nu ai avut nici o reactie secundara dupa primele doua ratate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gia spune:

Citeam subiectul asta si nu stiu de ce mi-am amintit de intimplare mai veche. O cunostinta care nu raminea gravida a recurs pina la urma la inseminare si dupa 3 proceduri nereusite s-a intimplat ca a ramas gravida natural... Explicatia medicului a fost ca uneori dupa astfel de proceduri trompele devin mai permeabile. Numai ca la doua luni jumate ea a pierdut sarcina si apoi a aflat la investigatii ca avea Listeria si de asta s-a produs avortul. Eu nu stiu exact ce proceduri se urmeaza pentru inseminarea artificiala ( pentru ca nu am ajuns sa cer niciunui medic parerea despre aceste proceduri), dar observ din acest caz ca nu toti se gindesc ca ar putea exista cauze care sa produca un avort... sau poate ca ma insel eu. Parerea mea pesonala este ca ar trebui facute analizele despre care s-a tot vorbit pe forumul asta atita timp, respectiv toxoplasmoza, listeria, citomegalovirus si poate imi mai scapa cite ceva. Se fac toata la Cantacuzino si costa ceva mai mult, dar ar fi pacat ca dupa atita stres si atitia bani cheltuiti totul sa fie in zadar. ( Oricum poate ca voi le-ati facut deja).Va pup pe toate si va doresc ca totul sa fie asa cum va doriti cit de curind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Marina ,iti multumesc pentru raspuns.
Gia,noi am trecut prin aceste analize.Costul lor este destul de ridicat,timpul tot trece,noi nu reusim sa ramanem insarcinate si ma gandesc ca anumite afectiuni care nu ne-au aparut la un moment dat la analize pot sa apara totusi pe parcurs.Practic nu te poti izola sub un glob de sticla si sa eviti contactul cu absolut toate sursele posibile de infestare.Ma intreb si eu cat de des ar trebui refacute analizele?Si daca aceste cauze apar,in mod fatidic ,tocmai in timpul sarcinii?Incep tot mai mult sa cred ca soarta ne decide viitorul.Nu zic ca nu ne-o putem influenta si noi ,dar nu trebuie sa ne transformam existenta intr-o psihoza(sa nu facem aia,sa ne ferim de cealalta,sa ne tot programam ,sa ne tot controlam).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Cam asta e ce am vrut sa spun la toata lumea. Meme ai prins ideea!

Pupici
marina


quote:
Originally posted by meme

Marina ,iti multumesc pentru raspuns.
Gia,noi am trecut prin aceste analize.Costul lor este destul de ridicat,timpul tot trece,noi nu reusim sa ramanem insarcinate si ma gandesc ca anumite afectiuni care nu ne-au aparut la un moment dat la analize pot sa apara totusi pe parcurs.Practic nu te poti izola sub un glob de sticla si sa eviti contactul cu absolut toate sursele posibile de infestare.Ma intreb si eu cat de des ar trebui refacute analizele?Si daca aceste cauze apar,in mod fatidic ,tocmai in timpul sarcinii?Incep tot mai mult sa cred ca soarta ne decide viitorul.Nu zic ca nu ne-o putem influenta si noi ,dar nu trebuie sa ne transformam existenta intr-o psihoza(sa nu facem aia,sa ne ferim de cealalta,sa ne tot programam ,sa ne tot controlam).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gia spune:

Hm! se pare ca pina la urma nu am facut decit sa pun gaz pe foc.Ceea ce am spus eu nu are nici o legatura cu clopotul de sticla si cu psihoza. Iti inteleg perfect punctul de vedere meme si poate ca ar mai fi multe de discutat pe tema asta, dar am deviat deja de la subiect asa ca las cuvintul doamnelor care au reusit deja sa aiba un bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Si pe mine ma intereseaza reusitele pentru ca vreau sa-mi evaluez sansele... inca sper!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Eu ce sa mai zic.... dupa povestea de ieri cu " e bun Closti sau nu?" am avut azi noapte niste dureri ascutite si am acum o secretie sangerie, desi rushii - teoretic - ar fi venit SAU NU sapt. viitoare. Voua vi s-a mai intamplat sa vina rushii mai repede in timpul stimularii cu Closti si Pregnyl? Inutil sa va spun cum ma simt...

V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

mie da victoria...raspunsul dr cred ca il stii..dereglare hormonala

marina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Imi vine sa ma arunc in buda si sa trag apa dupa mine.
V.

Mergi la inceput