* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (73) *

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

De nervi, am omis faptul ca am implinit 36 de saptamani.
am si o veste buna. Am cumparat patutz pt Gugu mic, problema e ca tati se incapataneaza sa-l montam chiar inainte de a se naste iar eu mor de nerabdare sa-l vad montat si sa fac poze ca sa-l vedeti si voi.
E un patutz cu baza din bare metalice cu huse si baldachin, aproape la fel ca cel cumparat de MIKI MAMICA parca, care postase poze. Parca mai mult mi-ar fi placut unul de lemn, dar nu am gasit unul de calitate si accesibil ca pret si lui tati i se pusese pata pe asta cumparat.

GUGU 36+ Alex?
AMR 4 SAPTAMANI!!!
www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze mami, tati si GUGU mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

...Gina si mie imi place numele pe care l-ati ales pentru bebelusul vostru...David Jonathan..super frumos ...


AMR 6 SAPTAMANI
Cristina 34+ si bebe Mara Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Felicitari pentru 36 de saptamani si pentru patut !!!
E, poate mai negociezi cu tati si reusesti sa instalezi patutul....


Laura 30+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Laura_dimitris,

Si eu am anumite probleme care ma cam impiedica sa ma las de fumat. Adica in fiecare zi apar noi chestii pentru care imi fac nervi, pe langa alea vechi... Stiu ca nu exista scuza si ca sunt o egoista, dar banuiesc ca mai rau ii face lui bebe starea de neliniste si frustrare decat putina nicotina, acolo... . Oricum, fumez cu masura - sub 10 tigari d'alea slims, cele mai slabe, cu nicotina 0.3 mg... Adica nici macar 5 tigari "normale" pe zi. As vrea totusi sa ma las in ultima luna, poate ia si baby ceva in greutate...

33s - bananutsa sau capsunica?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

doamne, gugule, cred ca e teribil de frustrant sa vrei sa le dai foc la hardughie de dobitoci si plini de ei se sunt si sa trebuiasca sa pleci cu coada intre picioare.
uite, maine ma duc la doctor ca sa imi faca textul de toleranta la glucoza. si am sa-l intreb pe nenea diabetologul pana imi vin spumele la gura ce sanse sunt sa ai valori bune la analizele de sange si urina dar sa suferi de diabet gestiational. ceva-ceva tot o sa stie sa imi spuna. mai ales ca s-a aratat foarte receptiv si incantat de faptul ca "iata, mai exista ginecologi preocupati de diabetul gestiational!". o sa incerc sa obtin de la el cat de multe explicatii pot, in speranta ca ti-ar fi, macar putin, de ajutor. stiu ca ce iti trebuie tie si ca ce-ti doresti este sa faci testele alea pt care, vorba ta, oricum platesti. cu toate astea, cine stie, poate afli/aflam ceva care sa te poata linisti.

pupam

irina 34 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Gugule felicitari pt 36 de saptamani. Ce putin mai eeee!!!
Fetelor dar aveti o viteza la scris ca nici nu mai tzin minte ce am citit Ufff!
Azi am fost si am cumparat aproape tot ce-mi trebuia pt bagajul de spital, ca ma batea sotzul la cap...e mai panicat ca mine ca daca ma apuca si eu nu am bagajul gata?
Cand ma duceam eu spre farmacie, sa-mi mai cumpar una alta, m-a lovit un nenorocit de copchil (un adolescent cretin) umar in umar si a facut-o intentionat (mai era cu inca 3 prieteni si facea pe grozavul). L-am injurat sa ma racoresc bine, dar eram plina de nervi si ciuda ca-s neputincioasa (macar de nu aveam mainile in buzunar ii trageam una peste cap)...s-a uitat la mine si a plecat mai departe Plina lumea de idioti!



35+ AMR 5 saptamani
Poze Laura
Puiul nostru drag
Sarcina 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

nu-i nimic, fetele!
toate problemele noastre, reale sau imaginate, sunt pe cale sa-si gaseasca rezolvarea. asta pt ca SE FORMEAZA UN NOU PARTID!!! uraaaaaaa! fuzioneaza PD cu PLD-ul lui stolojan. gata cu prostia, nedreptatea, rautatea si mizeria din tara asta. vom avea un partid nou, ce bucurie!


irina 34 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

Va multumesc pt incurajare fetelor , acum m-am mai linistit un pic si sper sa nu fie dracul chiar atat de negru , sper ca DD sa vrea ca noi sa fim bine si sigur o sa fim .


cum creste
Carmen 31 + David Alexandru

AMR 9 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

quote:
Originally posted by irinouka

nu-i nimic, fetele!
toate problemele noastre, reale sau imaginate, sunt pe cale sa-si gaseasca rezolvarea. asta pt ca SE FORMEAZA UN NOU PARTID!!! uraaaaaaa! fuzioneaza PD cu PLD-ul lui stolojan. gata cu prostia, nedreptatea, rautatea si mizeria din tara asta. vom avea un partid nou, ce bucurie!


irina 34 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png




deci de acuma pot sa nasc intr-o lume mai buna si mai dreapta...
uraaaaaaa!

Monica 35+ cu Serban

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea29 spune:

Buna seara ,fetelor!

Am aparut si eu pe aici.Am intrat in prenatal.Azi am lenevit....am citit,m-am uitat la tv,am dormit...ce sa mai..lene mare

Carmen,incearca sa te linsitesti,sa gandesti pozitiv,e foarte importanta gandirea pozitiva!

Mitsu,si eu am fumat aproape toata sarcina,m-am lasat acum o saptamana.Si acum imi vine sa ma duc dupa tigari dar incerc din rasputeri sa ma abtin,nu stiu,e ceva in mine care imi spune ca nu e bine ce fac...iar cu nervii..si eu am avut nervi mari de tot saptamana trecuta dar dupa ce am trecut de criza mi-am dat seama ca daca as fi fumat situatia nu se schimba cu nimic,ar fi ramas la fel dar bebe ar fi fost mai afumat cu inca o tigara si atunci...

Creata ,minunate poze!!!Super tare!

Am citit azi niste articole ingrozitoare despre Spitalul Cantacuzino in Evenimentul Zilei.Nu stiu daca naste vreuna din voi pe acolo ca sa impartasim idei.Daca nu,voi ce ati auzit despre acest spital?In inconstienta mea ,nu am fost inca pe acolo sa vad despre ce e vorba


Mergi la inceput