* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (73) *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cynthia_ spune:

irinouka www.doizece.ro

35+Octi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Oh, Doamne.. nici nu stiu cu ce sa incep..
Carmen e, vorba lui miri.. plangi cat sa te descarci nervos dar pe urma incearca sa te calmezi si sa te incurajezi singura !! Cate diagnostice gresite am avut eu in 31 de saptamani de sarcina.... calcam de mult daca nu eram tare si daca nu erau fetele de aici care m-au incurajat de fiecare data ( 1000 pentru asta tuturor celor care m-au sustinut !!!!)...
Diagnostice infirmate de analize ulterioare.... sau neconfirmate de evolutia sarcinii... Asa ca... fii increzatoare in tine, in Dumnezeu, in bebelul tau !!!! Eu dse fiecare data cand am fost amenintata eu sau copilul meu imi spuneam: "nu se poate sa patesc eu asa ceva...!!!" Si nu pateam !!!
Stai linistita !!! Mai consulta un medic, intreaba ce plan ar trebui sa-ti faci in caz ca ar fi ceva....

Cretulina... super fotografii !!!! Burtica este mult mai mare de cand nu ne-am mai vazut... Si, este super ca in rest nu te-ai ingrasat deloc !! Ce mai... sexy mama spre disperarea "fecioarelor" de pe DC !!!!!
Chiar,... ce inseamna sa vopsesti un perete si un sfert ??? Si, cat a costat garmastan ?? O fata de aici a scris la un moment dat ca a dat 206 ron... banuiesc ca a fost o greseala... chiar 2 milioane poate costa ????

Miri, ... nervii provocati de femeia de serviciu sunt perfect explicabili !!!! Rau este sa nu ai femeie, sa nu poti face tu si sa stai cu fainta (de exemplu..) murdara... dar si mai rau este sa platesti pe cineva sa curete si... sa arunci banii de pomana...
Schimb-o... daca acolo o fi mai usor ca aici ca in bucuresti... dai cu tunul si nu nimeresti o femeie priceputa, cinstita si rezonabila ca pret....

Alinutza.... las-o mai moale cui treaba... Pai tu... ai intrat in concediu si esti mai putin activa aici pe forum decat erai inainte... Imi dau seama ca faci treaba... ca daca ai sta in pat nu m-as supara !!! Ai grija de tine sa o mai tii pe ana vreo 2 saptamani la burtica!

Cyntia... vreau eu adresa site-ului unde as putea juca whist sau rentz on line... De principiu... ca acum nu as avea timp.... Jucam intr-o vreme table pe yahoo...

Hai, ca am scris un roman... si cred ca nu am scris tot ce vroiam...





Laura 30+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Hello, there!

Mai fetelor, dar voi cand scrieti atata? Ca parca multe din voi inca mergeti la serviciu... Chiar toate lucrati la birou si aveti net? Ca eu am stat aproape toata ziua in casa si abia apuc sa va citesc pe toate... Fug capitolele uite-asa! Cat despre rentz si whist, n-am ce zice, si mie mi-e tare doooor! Dar parca mai abitir as juca o canasta!
Anyway, lasand la o parte nostalgiile vremurilor in care pierdeam nopti intregi si fumam pachete de tigari si beam tone de cola jucand whist/rentz/canasta, ma simt mai bine acum in noul meu statut!
Si vorbind de statut... Creata, in afara de burta nici nu zici ca esti insarcinata! Arati super bine, nu stiu cat de slaba erai inainte, dar esti foarte sexy si acum... Nu zic, nici eu nu sunt grasa, dar parca nu imi sade asa de bine... sexappealu' asta!

33s - bananutsa sau capsunica?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

quote:
Originally posted by carmen e

fetelor va mutumesc de incrajari, eu nu m-am linistit inca imi vine sa plang intruna .
Dr la un moment dat m-a vazut ca m-am panicat si sa oprit nu mi-a mai spus mare lucru, dar ma masurat f bine pe toate partile si pe bb de 2 ori.
Intamplator in timp ce ma consulta pe mine a venit in cabinet seful ei , si a ramas blocat de ce a vazut pe monitor si a zis ca nu e de gluma, iar dr mea i-a zis ca nu sunt prob ca o sa o urmareasca atent chistul respectiv, iar mie mi-a spus ca poate duce la desprinderea placentei de asta ia atras seful atentia, ma gandesc ca daca m-a vazut ca m-am speriat de asta nu a vrut sa ma sperie si ea mai rau.
Nu cred ca chistul ala avea ce cauta acolo, nu am mai auzit fete care sa aibe asa ceva
Sper ca DD sa aibe grija de noi, fim bine si bb sa nu aibe probleme .
Sper sa ma pot calma si sa pot fi mai coerenta .

cum creste
Carmen 31 + David Alexandru

AMR 9 SAPTAMANI



...Carmen ...imi pare nespus de rau pentru tot ce ti se intampla,dar cred ca cel mai important lucru ,e sa gandesti in aceste momente(te inteleg daca spui ca e greu) ,pozitiv...Dumnezeu ne ajuta pe toti si cu ajutorul Lui ,o sa fiti bine...
...ma rog si eu pentru tine si ingerasul tau..


AMR 6 SAPTAMANI
Cristina 34+ si bebe Mara Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

gugu, cred ca te simti sufocata de atata tampenie. chiar e genul de situatie care te lasa inert, fara replica, fara puterea de a te mai enerva macar. dar de ce spui ca asta e finalul, ca de aici incolo nu mai ai cum sa afli daca e vorba sau nu de diabet gestational? nu se poate sa te duci pt inca o proba? chit ca asta inseamna un consum nervos in plus, din nou...
intreb si eu.
pup fata!

irina 34 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

quote:
Originally posted by laura_dimitris

Oh, Doamne.. nici nu stiu cu ce sa incep..
Carmen e, vorba lui miri.. plangi cat sa te descarci nervos dar pe urma incearca sa te calmezi si sa te incurajezi singura !! Cate diagnostice gresite am avut eu in 31 de saptamani de sarcina.... calcam de mult daca nu eram tare si daca nu erau fetele de aici care m-au incurajat de fiecare data ( 1000 pentru asta tuturor celor care m-au sustinut !!!!)...
Diagnostice infirmate de analize ulterioare.... sau neconfirmate de evolutia sarcinii... Asa ca... fii increzatoare in tine, in Dumnezeu, in bebelul tau !!!! Eu dse fiecare data cand am fost amenintata eu sau copilul meu imi spuneam: "nu se poate sa patesc eu asa ceva...!!!" Si nu pateam !!!
Stai linistita !!! Mai consulta un medic, intreaba ce plan ar trebui sa-ti faci in caz ca ar fi ceva....

Cretulina... super fotografii !!!! Burtica este mult mai mare de cand nu ne-am mai vazut... Si, este super ca in rest nu te-ai ingrasat deloc !! Ce mai... sexy mama spre disperarea "fecioarelor" de pe DC !!!!!
Chiar,... ce inseamna sa vopsesti un perete si un sfert ??? Si, cat a costat garmastan ?? O fata de aici a scris la un moment dat ca a dat 206 ron... banuiesc ca a fost o greseala... chiar 2 milioane poate costa ????

Miri, ... nervii provocati de femeia de serviciu sunt perfect explicabili !!!! Rau este sa nu ai femeie, sa nu poti face tu si sa stai cu fainta (de exemplu..) murdara... dar si mai rau este sa platesti pe cineva sa curete si... sa arunci banii de pomana...
Schimb-o... daca acolo o fi mai usor ca aici ca in bucuresti... dai cu tunul si nu nimeresti o femeie priceputa, cinstita si rezonabila ca pret....

Alinutza.... las-o mai moale cui treaba... Pai tu... ai intrat in concediu si esti mai putin activa aici pe forum decat erai inainte... Imi dau seama ca faci treaba... ca daca ai sta in pat nu m-as supara !!! Ai grija de tine sa o mai tii pe ana vreo 2 saptamani la burtica!

Cyntia... vreau eu adresa site-ului unde as putea juca whist sau rentz on line... De principiu... ca acum nu as avea timp.... Jucam intr-o vreme table pe yahoo...

Hai, ca am scris un roman... si cred ca nu am scris tot ce vroiam...





Laura 30+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003




...uite cat face o mica virgula....ma scuzati fetelor....20,6 Ron costa Garmastan...adica 206 mii de lei vechi...


AMR 6 SAPTAMANI
Cristina 34+ si bebe Mara Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Gina, foarte frumos numele David Jonathan !!!! Felcitari si sa-i poarte noroc baietelului !!!!

Mitsu bishu... eu am net la serviciu dar nu am timp sa scriu de la birou mai ales ca merg si pe "teren" si la birou ajung dupa pranz...
Apropo de tigari... eu nu mai fumez de 2 luni. La sarcina trecuta am fumat. Nu ma mandresc cu asta dar nu am reusit sa ma las. Eram si singura pentru ca taticul lui dimitris era in grecia si a venit spre sfarsitul sarcinii asa ca... nu am avut cum sa ma las. La actuala sarcina am incercat iarsai sa ma las dar esuam dupa cateva zile de nefumat.... Acum 2 luni si ceva..(cand am auzit prima data de teodora lui liana stanciu...) nu stiu ce s-a petrecut in mine... Am zis stop si am reusit in urma a unor nesfarsite crize de nervi sa ma abtin. Dar visez noaptea ca fumez...

Gugule.... imi dau seama in ce styare de nervi esti... Cat asteptai rezultatul analizei si ei... Pacat ca nu gasim resurse i noi sa putem face scandal, reclamatii etc.... Mie mi-au dat un rezultat gresit... un laborator a zis ca am glicemia 150 altul (ala bun!!) ca o am 65... Oscilatii,scilatii dar nici chiar asa...
So, se poate intampla chiar si in "marea" capitala nu doar in suceava !!!!
Eu acum stiu ca esti suparata si te inteleg dar eu sunt indragostita de orasul suceava si de imprejurimile sale... Esti o norocoasa din multe puncte de vedere. Nu si din punct de vedere al medicilor de acolo...stiu si imi pare rau !!! Te poti duce maine sa faci analiza ca sa-ti iei o piatra de pe inima ???

Laura 30+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by greta4you

quote:
Originally posted by laura_dimitris


Laura 30+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003




...uite cat face o mica virgula....ma scuzati fetelor....20,6 Ron costa Garmastan...adica 206 mii de lei vechi...


AMR 6 SAPTAMANI
Cristina 34+ si bebe Mara Bianca





Virgula bucuclasa !!!! Ma gandeam eu ca a fost o grseala..
Multumesc ca m-ai linistit !!!

Laura 30+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

quote:
Originally posted by irinouka

gugu, cred ca te simti sufocata de atata tampenie. chiar e genul de situatie care te lasa inert, fara replica, fara puterea de a te mai enerva macar. dar de ce spui ca asta e finalul, ca de aici incolo nu mai ai cum sa afli daca e vorba sau nu de diabet gestational? nu se poate sa te duci pt inca o proba? chit ca asta inseamna un consum nervos in plus, din nou...
intreb si eu.
pup fata!

irina 34 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png



Pai faza e efectiv nu vor sa-mi faca analiza. Pt dobitoci simpla glicemie luata pe stomacul gol si lipsa glucozei din urina de dimineata care nu e relevanta(sau doar intr-o foarte mica masura) este suficienta pt a pune un diagnostic.
Joi cand am mers cu borcanul la laborator a trebuit sa am cate o repriza in contradictoriu cu asistenta de la receptie si cu matracuca de la laborator care imi spuneau ca degeaba am adus borcanul. abia dupa rugaminti insistente mi s-a acceptat si urina din 24 de ore.
Ce sa mai zic, azi pana si doctorul care m-a trimis sa fac aceasta analiza a intors-o ca la Ploiesti, zicandu-mi ca daca nu mi-a iesit glicemia din sange mare nu mai avea rost sa-mi faca glicozuria, ca-s scumpi reactivii, de parca nu tot eu ii platesc. Mi-e greata!!!

GUGU 35+ Alex?
AMR 5 SAPTAMANI!!!
www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze mami, tati si GUGU mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

LAURA DIMITRIS, imprejurimile sunt frumoase, nu am ce zice, insa cretineala si dobitoceala e mare pe aici. Aproape 90% din medici se cred zei si ii considera pe pacienti niste retardati care habar nu au de nimik. Sa vezi ce ofuscati sunt cand vad ca cineva le da peste nas avand cunostinta de cauza. Drept dovada, azi la laborator ii ceream la tampita rezultatul de la glicozurie(urina din 24 de ore) si vaca imi tot baga in nas rezultatele de la sumarul de urina de dimineata spunandu-mi ca e aceesi chestie. Fain e ca pe aceeasi pagina de pe buletinul de analize scria clar in doua rubrici diferite : REZULTAT URINA DIMINEATA si REZULTAT URINA 24 ORE.


GUGU 35+ Alex?
AMR 5 SAPTAMANI!!!
www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze mami, tati si GUGU mic

Mergi la inceput