FIV 151

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zafira spune:

Buna fetelor,
Ma alatur voua si la suferinta si la bucurie.
Dupa o inseminare nereusita singura solutie ptr a avea un bebe este FIV.
Dr mi-a recomandat sa astept un ciclu normal dupa care trecem la treaba.
Care este procedura?
Va rog spuneti-mi unde pot sa citesc. Mai exact vreau sa stiu cand ar trebui sa incep cu inhibarea si apoi stimularea.
A mai facut cineva FIV cu dr Miciner?
Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Zafira bine ai venit printre noi!Inteleg ca vei face FIV cu dr. Miciner la Sabyc.Pe acest forum scriu doar o parte dintre d-nele care fac FIV.Exista cateva dintre ele care au facut FIV cu dr. Miciner ( care ca orice dr. are si reusite si nereusite).Daca ai timp si rabdare rasfoieste capitolele FIV de pe prima pagina si orice intrebari ai scrie-le aici,sigur vei primi raspunsuri.Bioloaga va fi dr. Matei?Cand vei face exact fertilizarea (ca sa te trec pe listuta)?

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Offf Pisix! Nu-mi vine sa cred! Aveam mari sperante in tine dar acum cuvintele sunt de prisos...Descarca-te cum vrei si crezi ca e mai bine pentru tine acum....dar nu te lasa. Viata este dura si ne supune la multe esecuri dar intr-o zi iti va darui raza de lumina de care ai nevoie. Spera si vei castiga!



Dream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zafira spune:

KoraPop multumesc ptr raspuns.
Poti sa ma treci pe lista. FIV voi face probabil in feb 2008.
Ceea ce vroiam sa stiu este: daca acum am prima menstruatie dupa inseminare, astept urmatoarea si apoi incep procedura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:

pisix stiu ce simti si imi pare tare rau ca s-a intamplat asa, cuvintele sunt de prisos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Zafira bine ai venit

s.m.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Zafira te-am trecut pe lista.Nu stiu daca ai avut o discutie cu dr. Miciner despre FIV,dar pot sa iti spun ca procedura nu se incepe pana nu ai o serie de analize facute( sunt multe,deci ai nevoie cam de o luna de zile sa le faci pe toate).Daca acele analize sunt ok poti incepe procedura in functie de rezultatele hormonilor FSH,LH,estradiol pe care le vei face in zi 2 de CM ( si tot in functie de aceste rezultate ti se va prescrie si medicamentatia,respectiv dozele si felul protocolului,adica daca incepi in ziua 2 de cm e protocolul scurt,daca incepi din ziua 21 de cm e protocolul lung).Asta asa...in mare....daca vreo analiza nu e in regula trebuie facut tratament,refacuta analiza si numai dupa aceea cand e totul ok poti incepe.

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_72 spune:

Kora doar la Giulesti e 750 ron Menopurul. La farmacii costa 824 lei/cutia.Daca mai ai rabdare sa modifici...ca sa inducem in eroare fetele care sunt interesate.
Repet : doar la Giulesti sunt preturile astea, in farmacii sunt mai scumpe.
Multumesc mult !

Ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

quote:
Pisix, nu asta am urmarit. Vroiam doar sa stii cum ar sta lucrurile. Stiu cum doare la prima incercare, dar pot sa-ti zic ca la a 4-a esti cu psihicul la pamant. Eu sper sa nu ajungi acolo, si iti doresc asta din toata inima.
Si orice tratament ar face e tot degeaba. Ma refer doar la cazul sotului meu. Si poate acum ma intelegi si tu mai bine.


Moni, te-am urmarit zilele acestea si iti inteleg supararea dar cred ca voi nu ati ales drumul care tb urmat si anume prioritatea nr 1 era imbunatatirea spermogramei. Din ce am citit sotul tau are FSH -ul mic iar pt asta tb sa faca un tratament cu Pregnil. A facut? Am dedus ca el nu s-a tratat niciodata cu nimic , asa e? Scuza-ma ca te intreb dar vreau sa stiu dc a facut vreodata vre-un tratament si cu ce. La ce urolog a fost?





Miki
La anul pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Eu sunt un simplu trecator pe la subiectul asta. Peste 2 saptamani si un pic, imi voi face bagajelul si ma voi muta, ori la adoptii, ori la mamici. Dar, cu toate ca nu am scris atat de des, v-am citit, am incercat sa va retin povestile si m-am atasat de voi.

Pisix, nu cred ca exista in dex cuvint care sa aline o asa suferinta si nu vreau sa inventez vreunul.
Vreau doar sa stii ca-ti sunt alaturi sufleteste si esti de invidiat in ceea ce priveste optimismul si puterea.
Din postarile tale de astazi reiese o imensa dorinta si determinare. Sunt convinsa ca vei reusi. E o chestiune de timp.

Nimeni de aici nu vrea sa te faca sa suferi si mai rau. Toate iti suntem alaturi.
Ramai aceeasi optimista, glumeata si puternica. E nevoie de tine la subiectul asta.




Cand asteptarile sunt prea mari, sampania ramane nedesfacuta.

Mergi la inceput