PCOS (4)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

carissma

Activeaza-ti PM-ul sa putem discuta.

In legatura cu faimosul topic il gasesti aici: Operatie la Euroclinic cu Herghelegiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carissma spune:

Gudindel-am activat. Eu stiam ca il am activat de la bun inceput.Abia acum am vazut ca nu era asa.
Am citit si eu acum topicul cu pricina . Te rog sa nu fii suparata si nu pune la suflet! Noi te admiram si apreciem efortul pe care il depui pe acest forum .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

carissma,

Nu stiu cum sa-ti spun ... nu ti-ai activat PM-ul. Ti-ai activat mail-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carissma spune:

Asa am facut, dar nu stiu cum sa-l activez....
La profilul personal nu gasesc...


M-am desteptat si eu pana la urma... acum l-am gasit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AmandaR spune:

Fetelor
Va pup pe toate!
Nu ma intrat de o vreme pe forum si vad ca s-au intamplat multe

Carissma felicitari!!!!!!!!!! Imi pare rau ca au crescut si alti foliculi. Sper din suflet sa se retraga. Doctorul meu a zis ca pregnilul doar sparge foliculii nu ii face sa creasca asa ca s-ar putea sa fie de la puregon.

Gudinde draga, e cam tarziu dar eu tot iti urez la multi ani
Am citit si eu nefericitul capitol. Nu lua in seama rautatile gratuite. Toata lumea de pe forum iti apreciaza sfaturile si raspunsurile prompte pe care le dai tuturor care au intrebari. Sunt convinsa ca ti-a luat mult timp sa acumulezi cunostintele pe care le ai si e un gest minunat pe care-l faci, adica sa iti petreci timpul liber impartasind aceste cunostinte si altora.

Kir, bine ai venit inapoi!

la toate fetele. Nu am citit chiar tot, dar o sa ma ocup.

Nu am mai intrat de mult fiindca am luat ACO. Mai am 2 zile si inchei 2 luni. O luna fac pauza si in ian merg la CJ la dr Mironiuc. O sa imi scrie analize hormonale pt ziua 14 si 21. Dar eu oricum o sa fac LH si FSH in ziua 3 ca sa vad cum stau cu raportul acela. Stiti cumva, dupa ACO primul ciclu are tendinta sa se lungeasca sau sa fie mai scurt? Cand merg la CJ intentionaz sa mai merg la un medic. Am avut si eu incredere in unul si am pierdut 2 ani, plus tratamentele aiurea care nu mi-au facut bine iar acum nu vreau sa o mai patesc. Am ramas la dr Ona sau DR Micu. Daca sunteti acreva dn Cluj, aveti vreun sfat? Pe care sa-l aleg? A, si ce mi s-a parut interesant e ca dr Mironiuc are aproape toata luna ian plina deja, iar la cei doi medici se pot face programari cu 2-3 zile inainte. Stiti cumva ce e cu aglomeratia mare la dr Mironiuc?

Va pup pe toate!!!
AmandaR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

AmandaR,

Multumesc pentru urari si pentru cuvintele frumoase!

Eu duca ce am stopat ACO nu imi mai venea ciclul. In legatura cu medicul ... din pacate nu am cunostinte despre medicii din Cluj, dar ar putea sa stie colega noastra de suferinta denisabia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

AmandaR am auzit referinte bune de dr Micu , la centrul Radusan se fac analize seriose din secretiipoti merge la dr Cruciat Gheorghe si dr Sbarciu Mihaila.La Synevo pentru analize hormonale , preturi acceptabile si e printre putinele locuri din Cj , unde le poti face pe toate.La centrul Medstar e dr Daniel Muresan , cred ca o sa-i fac o vizita in curand are si competenta in ecografie si chirurgie laparoscopica in fine mai multe, numai sa intri pe site.
Dupa cum vezi doctori se gasesc , sa dai de cel potrivit.Vizavi de endocrinologie Bucurestiul ramane baza , pe unde am umblat prin Cj mi s-a dat tratamentul clasic pt SOP , fara prea multe informatii suplimentare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

denisabia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GABRIELUTA spune:

Buna fetele!
Am intrat sa va pupicesc
carissma, ce mai faci mai mama? ca eu numar zilele AMR pana imi vine sotul
gudindedraga , primesti si de la mine cu intarziere si cu scuze de rigoare un buchetel de floricele?
Amanda bine ai revenit.Am luat si eu AC mai pe la inceputul depistarii sindromului asta pervers dar din pacate a functionat numai pe durata tratamentului.Incearca totusi sa afli si alte pareri ref. la acest sindrom si alte tratamente.
Puipi tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

gudinde ,defapt pentru toate colegele mele in suderintaNu am intrat la subiect , fiindca eu sunt mai mica fara ganduri de copilasi inca , doar cu hormonei la purtator
Ce am testat pe pielea mea este ca un stil de viata cat mai sanatos , fara asa multe excese , ajuta ca efectele bolii sa se resimta mai usor.
O colega de-a mea care are SOP si a fost operata de 2 ori din cauza unor chisturi mari , au reusit sa-i salveze o mare parte din ovare merge pe 21 de ani ca mine , a renuntat la AC e speriata ca are hemoragii mari dupa intreruperea administrarii lor , ceea ce-am patit si eu.Sincer incercati sa nu le luati daca nu e stricta nevoie.N-o sa recunoasca nici un gionecolog , endocrinolog ca efectul e temporar si ca puteti avea probleme mari mai tarziu din cauza lor.

Mergi la inceput