Rahova sau apropiere (36)

Rahova sau apropiere (36) | Autor: monica-elizabet

Link direct la acest mesaj

Capitolul 35 AICI



Mic indrumar despre cum se deschide un capitol nou:
1.Mergeti pe primul mesaj al unui capitol, cum ar fi asta de fata, apasati butonul "reply with quote" (are o sagetuta verde pe el) de deasupra mesajului, selectati tooot mai putin semnatura celei ce a deschis capitolul respectiv, dati copy si inchideti fereastra respectiva.
2.Apasati butonul "Subiect nou" (partea dreapta sus a pagnii DC) si vi se deschide o fereastra similara postarii de raspuns. Puneti titlul capitolului iar in corpul mesajului dati Paste la ce ati copiat anterior.
Asta e tot!!!

PS: pentru avansati dupa ce deschideti capitolul nou, intrati pe el, copiati link-ul din bara de sus, intrati pe vechiul capitol si dati un mesaj cu acel link ca sa stie lumea unde e capitolul nou.




Rahovistele:
aissa (19.12) mami de Ale (30.09.2004)
anangel-lexi mami de Maria Cornelia(20.09.2006)
anculina
andreap mami de Maria (7.11.2004)
andre_ea (22.01) mami de Tudor (10.08.2005)
alinutzaa (11.04)
cgaby
cristinaT
Dory232002 (12.11) mami de Alexa (20.10.2005)
kris
mama_lui_alin
Miag mami de Roli
MIRCLAU (27.01) mami de Andi (10.09.2005)
miha
miria cristina (17.04) mami de Maria Damiana (05.11.2004)
Monica-Elizabet (29.10) mami de Alex (7.06.2001) si Ruxi(16.12.2004)
Preda-Vicky
ralcat mami de Mihai Cristian (27.10.2005)
turttle
viovio mami de Bianca (22.12.2004)
violeta69 mami de Mihnea (8.06.2000)





monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

buna searaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna cris, bine ai revenit ce mai faceti voi, mi-ai lipsit...sper ca sunteti bine

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

relativ bine, eu am fost tare obosita sapt asta daca we trecut am fost pe drumuri (am ajuns duminica la 9 jumate seara acasa) plus ca nu am plecat deloc inainte de 7 de al serviciu, sunt cam truli in ritmul asta. Plus ca Ale a racit, a facut si febra intr-o noapte asa ca la 4 ne uitam la cartoon la desene...
ma gandesc cu putina groaza ca vin sarbatorile si sincer habar n-am cand o sa ajung si eu la cumparaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

sanatate mult cris si aveti grija de voi
La multi ani! de 1 dec pe toate de ziua Romaniei

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Am vrut si noi aseara sa mergem sa vedem bradul minune dar a fost imposibil (si ma felicit ca ma renuntat) sa ne suim in tramvaie. Asa nebunie n-am vazut in viata mea, din toate partile veneau oameni pe jos, masini, tramvaiele erau full...Bine ca nu am ajuns acolo ca ma zapacea aglomeratia.

Dory, te rog mult, daca mai faceti o expeditie pana in Craciun sa imi dai si mie un semn, multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna fetelor,
abia astept si eu sa vad bradul minune...sper sa mai fie pana venim noi...in mod normal asa ar trebui, nu?
noi aseara am fost sa le mai cumparam cate ceva de imbracat astora mici si am avut o surpriza de proportii...intr-un magazin mare la parter era un brad maaare de tot, casuta moshului Craciun, o craciunitza dragutza care dadea bombonele copilashilor, o orchestra de moshi craciuni(papusi cam de marimea unui om), multe, ornamente, un trenuletz(care te omora la buzunare de scump ce era) un mosh Craciun de-adevaratelea vorba lui alex care ii lua pe cei mici in brate si-i intreba cam ce vor sa le aduca...alex a luat-o pe ruxi de manutza si s-au dus si ei la moshul...ea mergea sfioasa in urma lui si facea pasi fff mici...sa ajunga alex primul abia, abia a vrut sa o ia mosul in brate, alex in schimb cand l-a intrebat mosul ce vrea...nu s-a mai oprit 5 minute din cereri vai de capul moshului de tati
vrea mobil (aici toti au mobil...cred ca si aia de la gradinita) roboti si alte nebuneli...ruxi a fost finutza ea a zis barbie si poneiul
data viitoare trebuie sa iau aparatul sa facem cateva poze ca tare fain este
dar cu toate astea eu tot acasa vreau
va pup pe toate si va doresc o Duminica placuta

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Cand veniti Monica? Cred ca pana la 6 ian va fi impodobit orasul.
Noi avem sambata viitoare petrecere de Craciun, dimineata cu copiii si seara numai noi salariatii. Abia astept sa vad ce fata face dra desi deja m-a avertizat ca ii e frica de Mos Craciun. Ma termina copila asta cu fricile ei!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

buna fetelor,
buna Cris
cum mai e Ale?!
Monica mai e unul care vrea telefon mobil...dar nu asa orice,vrea sa faca poze si sa asculte si muzica
i-a promis taica-su ca daca ia numai FB la scoala o sa-l aiba...asa ca acum e stresat sa invete...
noi am fost azi la Tandarica,era omor....
nu mai erau locuri,am luat fara locuri si pana ala urma ne-am ingramadit si noi pe bancutzele alea si am stat jos!
am vazut "lampa lui Aladin!"...
duminica viitoare e "cei 3 purcelusi"...sau poate mergem la Ion Cranaga,sa vedem ce e si acolo....
abia va asteptam sa mergeti si voi...
Cris si noi am vrut sa mergem la bradut si asa e,era tot cartierul spre Unirea.....asa ca ne-am lasat pagubasi,am mers in parc...
pt toate fetele si sa aveti o saptamana frumoasa....


mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Ale nu a mai facut febra dar tot are muci si la somn e nasol (nu ne spuneti la nimeni dar noi nu am renuntat inca la suzeta) o mai si ineaca si tuseste sec. Sper sa ii treaca mai repede. Oricum...am in cap gura "aurita" a soacra-mii. Marti cand am sunat acasa seara de la serviciu sa vad ce fac soacra-mea cica "bolim". Eu am capiat cand am auzit dar cica a nu, nu are nimic, abia s-a trezit si inca sta in pat (a vrut sa zica ceva de genul lenevim). Atunci nu avea nimic iar a doua zi a inceput raceala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

vio , nu degeaba-s gemeni amandoi si alex vrea unul pe care sa se paota descarca jocuri de pe net, camera foto si radio dar sigur nu-i luam asa ceva...ci unul simplu din simplul motiv ca inca nu stie sa aibe grija de el
wow ce fain...inseamna ca au bagat spectacole noi...abia astept sa mergem si noi
cris...pe 10 ian... deci inseamna ca nu-l mai prindem...sa faceti pozeeee...pliiizzzz..sa vedem si noi
sanatate multa lui Ale...

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput