* Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (71) *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

...buna fetelor...
...am ajuns si noi intr-un final acasa,dupa ce am colindat orasul in lung si-n lat si pe zapada (a nins la cluj aproape toata ziua)
...suntem bine ,am fost azi la monitorizare ...am ascultat inimioara puisorului...si ne mai intalnim cu dd peste o saptamana...



AMR 6 SAPTAMANI
Cristina 34+ si bebe Mara Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raca spune:

Elenuta multumesc

30+

AMR 10 SAPTAMANI

Vine Barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

quote:
Originally posted by Ellenuta


raca .. in ceea ce priveste hainele lui bebe, fiecare spital are politica lui .. unele accepta hainute, altele nu .. ii tin infasati!

uite listuta mea ptr hainute si nu numai bebe la spital

body cu manec#259; lung#259;, inchis cu capse in fata - 2 buc
pantalona#351; cu botosel - 2 buc
pieptara#351; - 1 buc
salopeta bumbac cu maneca lunga si pantalonas lung – 1 buc
caciulite subtiri bumbac - 2 buc
sosete - 3 buc
manusi bumbac – 1 per
costumas fas pentru iesit din maternitate - 1 buc
paturica subtire - 1 buc
scutece de unica folosin#355;#259; m#259;rimea new-born
servetele umede Pampers
s#259;pun, #351;ampon pentru copii, ulei de corp pt. Bebe
comprese sterile, ser fiziologic
prosop moale ptr bebe
suzet#259; (ptr bebe nou-n#259;scut)
unguent BEPANTHEN ptr fundule#355;
pudr#259; Sapromed sau Baneocin (ptr buric)

e orientativa .. sper sa te ajute ..



35 EVA MARIA
AMR 5 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC




...multumim de listutza...o sa-mi prinda si mie bine lista ta,mai ales ca am inceput sa ma gandesc la ce urmeaza sa impachetez...


AMR 6 SAPTAMANI
Cristina 34+ si bebe Mara Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

La multi ani si numai fericire si muulte impliniri, sanatate si toate gandurile mele bune pentru cei sarbatoriti azi...Andreea si Andrei!

www.flickr.com/photos/14806819@N02/1532194058/in/photostream/" target="_blank">Poze de tot felul
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157602400879499/" target="_blank">Poze mai recente
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157603256223729/" target="_blank">Fesuletz

Alina 29 si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Seara buna , Zuzele !

La multi ani tuturor Andreilor si Andreelor !

Uuuff , azi am avut o zi de balamuc ...trebuia sa fie ultima mea zi de serviciu si parca s-au adunat toate pe capul meu...n-am stat o secunda si , cand sa plec acasa , am constatat ca mai am o groaza de treburi de facut , asa ca n-am ce face si mai vin si luni

Deja nu mai pot , ma chinuie rau durerea dintre picioare si parca mi s-a lasat si burta si-mi apasa pe Doamna Mitza si , cand merg , imi vine sa ma tin cu mana de ea.
Maine si poimaine am program de shopping ...vreau sa ajung si pe la Kidex si ma rog sa ma lase un pic durerea , sa fiu si eu om. A-propos , stiti vreun medicament care poate fi luat pt asa ceva?
Am reusit azi sa scanez poza bebelinei facuta la eco de alaltaieri ...ia priviti
aici ce botoasa bucalata are mama !Ma topesc toata cand ma uit la ea !

Cam mica poza , dar sper s-o vedeti.

Azi am fost si sa-mi recoltez probe pentru analizele de sange si urina si astept rezultatele miercuri , cand imi va iesi si rezultatul la culturile de col. Doamne-ajuta sa iasa toate bune !

Ma intorc acum sa vad ce-ati mai facut azi...ca n-am reusit sa arunc un oki pe la voi toata ziua ...

34+ cu Sara - Eliza
Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Inca ceva...pentru fetele nou venite..bine ati venit sia pupici la burtici!

Am urmarit ce ati scris capitolul trecut...Vroiam sa impartasesc cu voi un lucru..pentru cele ce vor sa aiba cat mai mult timp liber dupa nasterea bebeilor (ma refer liber, fara serviciu)...puteti sa va luati medical de la dr gine (cu diagnostic legat de risc pentru sarcina) sau dr de fam (cu diagnostic nelegat de sarcina...de ex gripa, viroza, infectie de orice fel)..si sa va pastrati prenatalul dupa nastere...asta daca va avantajeaza...stiu sigur ca se poate asta pt ca azi am fost la dr de fam si mi-a aratat legea..si a spus ca asa e legal...mi-a explicat exact cum e cu pre+post natal...singura obligatie este de a ne lua minim 42 zile post natal..in rest..putem face artificii...in limita binenteles a celor 90 de zile de cond medical intr-un an!..

www.flickr.com/photos/14806819@N02/1532194058/in/photostream/" target="_blank">Poze de tot felul
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157602400879499/" target="_blank">Poze mai recente
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157603256223729/" target="_blank">Fesuletz

Alina 29 si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Vai Gatta...sa iti traiasca ingerasul...vaii..ce curioasa sunt sa ne vedem la clubul scutecelor...in care o sa avem poze cu bebelushii mult iubiti...cred ca o sa fie o adevarata incantare pentru suflet...tare curioasa sunt sa imi vad fetitza..o iubesc atat de tare...si nu stiu cum sa ma manifest

www.flickr.com/photos/14806819@N02/1532194058/in/photostream/" target="_blank">Poze de tot felul
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157602400879499/" target="_blank">Poze mai recente
www.flickr.com/photos/14806819@N02/sets/72157603256223729/" target="_blank">Fesuletz

Alina 29 si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:


Ginnette.

Am si eu o problema: ma scol cu mainile umflate; degetele parca sunt carnaciori, nici nu pot sa strang pumnul.

Mai pateste cineva asa ceva ?

Da, eu. Aproape in fiecare dimineata. Si eu imi faceam probleme, pt. ca am citit ca e un semn de preclampsie, asta impreuna cu alte simptome. Totusi eu sper ca scap fara, dr. nu a zis ca ar fi ceva rau.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

Cum creste motanica nostra

35+ bb PATRICIA ALEXIA

AMR 5 SAPTAMANI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

LA MULTI ANI tuturor Andreelor si Andreilor. Multa sanatate.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

Cum creste motanica nostra

35+ bb PATRICIA ALEXIA

AMR 5 SAPTAMANI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Nu mai stiu cine zicea de Christina Aguilera... uitati aici un articol si o sa vedeti si o poza... Arata super tipa.

http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2007/11/28/AR2007112801919.html?nav=rss_artsandliving/entertainmentnews

Monica-Matz si Andreea Bianca

AMR 9 SAPTAMANI

Mergi la inceput