Nasterea la Medlife (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clab spune:

Da anka, vreau nastere naturala, de aia ma stresez eu asa.

Dar tu de ce ai vrea cezariana? Din cauza problemei asteia cu dr? (scuze daca ai scris mai inainte si nu am retinut eu)

Pe mine ecografiile astea mai rau m-au bagat in ceata.
In primul rand a reiesit ca desi eu am am avut UM 1 martie (deci DPN 6 dec), bb e mai mic (adica ar fi fost un fel de UM ~22 martie).
Acum problema e urmatoarea dupa prima ecografie facuta la Municipal DN ar fi ~ 26-27 dec, apoi m-am mutat la Elias unde am mers pana acum o luna cand am venit la Medlife. La eco de la Elias bb a iesit mereu cu o sapt mai mare decat cea de la Municipal, adica DN ar fi ~21 dec. Apoi la morfofetala din trim II, facuta la Iosup a iesit DN 26 dec.

Acum eu dupa care sa ma iau, ca sunt in ceata total cu DN asta, mai ales acum ca lipseste si dr popa. Miercuri ma duc la Radulescu-Botica la MEdlife la eco, sa vedem acolo ce mai aflu, deja mi-e si teama.

Hai ca m-am intins....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Intr-adevar, clab, foarte complicat cu ecografiile tale

La mine au fost mereu de acord in jurul a 24-26 decembrie...
Vreau sa fac cezariana pentru ca mi-a slabit vederea in sarcina (am miopie) si nu vreau sa risc. In plus sunt convinsa ca e mai bine pentru bebe (defapt asta e motivul principal).

Succes miercuri, poate se mai limpezesc apele....


Anka In saptamana 37 Andrei


poze burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Buna dimi...Anka, multumim de ca fea, macar aroma si tot e buna, ca de baut nu mai beau de o vreme!Azi-noapte n-am dormit aproape deloc, asa ca azi am dormit pana la 10.30, suntem doua somnoroase!

Clab, tu zici ca ai UM 01.03? Si ai DPN dupa 20 dec.? Pai cine face, mama draga calculele astea? Eu am UM 12.03 si aveam DPN 17.12...e adevarat ca ecografic printesa mea a fost mai mare cu o sapt., chiar 10 zile,dar pana la urma se calculeaza varsta gestationala, ca doar nu poti sa stai cu copilul in burta pana are 4 kile...nu stiu, zic si eu, asa, ca e ciudat calculul asta.

Clau, stai linistita, iubita, am nr.tau si cum imi revin, iti dau sms.Oricum,sar'na mult de grija si de urari, esti intotdeauna draguta!

Uberbax, bine ai venit! Daca poti, sa-mi zici DPN, sa te trec pe listuta...daca nu mai intri, nastere usoara si sanatate multa si tie, si lui bebe;poate ne vedem la spital!

Manu, cam rarut pe la noi...tu ce faci, cum esti?

Anka, eu zic ca e mai bine sa te programezi la ceza mai devreme de 21, dar vezi ca ei au deja programari facute, sa nu stai prea mult si sa nu mai aiba dr. timp!
Oricum, sa stiti ca dr. Parfene Caliopi este o dr.buna (e si dr.Luizei), dar pe ceilalti nu-i stiu.

Va pupic pe toate.

Valentina 38+ Andreea Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

AMR 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Multumesc mult Vali pentru sfaturi!

O sa vorbesc joi cu doctorita Popa. Nu stiu ce sa fac pentru ca pe de o parte as vrea sa stea bebe cat mai mult, pe de alta parte n-as vrea sa raman pe mana oricui in spital....

Si astazi trebuie sa iau si rezultatele de la analize.... cam am emotii.. sper sa fie totul ok.

Vali, tie iti doresc ca zilele astea sa treaca cat mai usor si sa fi cat mai in forma la intalnirea cu printesa ta


Anka In saptamana 37 Andrei


poze burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clab spune:

Off vali, daca ai stii ce ma sperie calculele astea?!! Exact asta imi tot repet si eu UM 1.03 si DN 25 dec si nici nu aveam un ciclu neregulat, foarte rar cand mai aveam cate o intarziere si apoi se regla iar!!!!
Nici eu nu mai stiu ce sa cred si nu ma sperie neaparat greutatea bb cat sa nu stea prea mult si sa depaseasca termenul si sa nu mai fie ok lichidul. La ecografia facuta acum 2 sapt la 34w fetita avea 2145g, ceea ce ar fi in limite normale, deci poate nu se face asa grasuna

Asa ca acum astept cu nerabdare eco de miercuri sa vedem ce mai aflu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Buna!Eu mai intru dar am vazut ca dureaza pana imi apare mesajul...
Am DPN 15.12.2007!
Si eu am fost azi am facut ultimele analize,adica urina si hemograma,cu culturi din col am scapat au iesit negative!
Anka si eu merg joi la doctor,la control!Am retinut bine nu doctorita e de la 14.00-21.00,joia nu?

38 saptamani,fetita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clab spune:

De asta am si scris experienta mea, sunt curioasa daca s-a mai confruntat cineva cu asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Si eu la ultima eco la 35 de sapt bebe avea 2700gr,si mi-a zis ca e in limite normale deci nu va fii foarte grasuta!
Asa ca nici tu nu cred ca ai motive de ingrijorare!Stai linistita si o sa vezi ca va fii totul bine!

38 saptamani,fetita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Buna!
Va citesc de mult, dar pana acum nu am intrat niciodata sa scriu. Sunt si eu o mamica in devenire UM 29.08.2007 DPN 05.06.2008. Tot citind ce ati scris voi pe parcurs m-am hotarat ca din ianuarie sa renunt la doctora mea si sa imi aleg un doctor de la Medlife pentru ca oricum voi naste la Medlife iar de doctora mea nu prea mai sunt multumita. Acum incerc sa ma hotarasc la ce doctor sa merg: Luis Mendez, Silviu Predoi sau Mirela Popa. As vrea sa va rog daca imi puteti spune daca atunci cand mergeti la control vi se face si ecografie de catre acelasi doctor sau pt. ecografie va trimite la altcineva? (nu ma refer la eco morfologica de trim 2). Intreb pt ca doctora mea cand ma duc la control imi face si ecografie si as prefera sa imi faca tot doctorul care imi urmareste sarcina. Va multumesc ca ma primiti si pe mine in randul vostru si astept raspuns!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Clab, ai mai facut eco la Radulescu?
Daca nu, citeste mai in spate sa vezi povestea mea cu eco la el, nu am fost foarte multumita, nu e prea comunicativ si nici copilul nu mi l-am vazut in monitor...
si la mine e contadictie intre ultimul CM si DPN, dar ecografiile nu pot masura 100% varsta sarcinii, nu cred ca sunt probleme la decalaj plus/minus o saptamana, asta din ce am citit si din ce mi-au spus doctorii cu care am vorbit pana acum...nu va stresati pentru orice, dak nu sunt alte probleme si dr nu a zis nimic nasol...

Pupici si VALI, baaaftaaa!!!

Luny, in 24+ cu Matei Cristian (iar m-am razgandit:))

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput