Azoospermie - cap 11 -

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

quote:
Originally posted by ioana78

Miki- multumesc mult!
Am rezolvat acea problema ! Sorry



Ioana78



Miki
La anul pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Un vot si de la mine, si multumesc pentru majoretele de pe prima pagina

Ioana, am scris si pe la unguroaice, eu am prietene peste tot. Dar fiv nu am facut decat 2 pana acum in RO CU dr.Dracea ambele. Indiferent unde vei merge, importanta e increderea, eu iti doresc mult succes!

IYoana, Copilutzu, mai fetelor am crezut ca mor de ras aseara citind dialogul vostru, a fost tare de tot faza cu mascarile si cu telefonia! Haioase rau de tot sunteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Cine imi poate spune si mie care sunt preturile (la Giulesti cu dr Dracea),pentru FIV,ICSI,etc.Am auzi ca preturile sunt ff mari,iar eu daca nu voi avea alta sansa,nu stiu da imi voi permite sa fac asa ceva.Voi ramane cu un gust amar,ce am iubit mai mult pe lume,nu pot sa am ,COPII.Dar asta e viata,VIATA-I DURA .-ici pt toate fetele aspirante la puiuti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Mai am o intrebare,daca ai in casa animale INFERTILITATEA se poate produce si de la ele?Eu nu cred,am un motan de 8ani in casa si chiar nu asi putea sa renunt la el.Vreau sa ma lamureasca cineva daca e adevarat,sau persoanele care mi-au spus urasc animalele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Buna seara!

ce faceti mai dragelor, v-ati ascuns cine stie pe unde...

admirati bradutul cel mare si faimos? sau poate mai defilati? pentru cine?

eu astept cu interes rezultatul analizelor hormonale, le primim tocmai joi, de Mos Nicolae.

Pai de ce, Miki draga, ai cap'sorul stramt? Ai terminat de defilat cu perdelele si aspiratorul?
ai terminat curatenia?

Pisoi ai mai bagat cumva azi vreun test? Iti tin pumnii ca ziua de marti sa fie cea mai frumoasa din viata ta! Stii, prietena mea tocmai imi spunea acum vreo 4 luni (si plangea in acelasi timp) ca are simptome de CM, ca ea iar nu a reusit nici luna aia etc..si se pragatea de laparo..Si cand colo...era gravi! Asa ca semnele de CM pot prevesti un bebelus frumos!!!!

Va pup, poate mai intru, acuma am un pic de treaba!




"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Iyoana - m-ai ginit
Am bagat un Sure Test dar tot negativ... Poate daca aveam un Barza roz.. Da' am facut ce aveam pe-acasa.
Incurajator exemplul prietenei tale, mi-as dori sa fiu si eu in aceeasi situatie :-)
Azi m-am trezit cu o durere groaznica de cap si nici acum nu mi-a trecut.
Ma mai inteapa ovarele si ...inca simptome de CM
Sa vedem !

Marti 4 decembrie - Momentul Adevarului

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrembebe spune:

am gasit ceva interesant si cand am citit ultimul rand nu am putu sa ma gandesc decat la pisoiul nostru (Try to keep busy; remaining mentally distracted will help the ten to twelve days pass easier.)
http://www.fertilitycenter-crete.gr/page.aspx?id=6&lang=en#17
pe toate fetele.. si bradutul chiar e frumusel... cel din piata unirii.. al meu inca nu e facut... il las pt seara de ajun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Fetitza cu chibrituri multumim pt vot. Nu ti-am pus majorete de prima data pt ca am zis sa nu induc in eroare fetele noi si sa creada ca si tu esti o azoo. Ulterior mi-a picat fisa sa facem si o galerie pt invitate.
Pisoc te mananca manutza , nu ai rabdare si strici testele degeaba. Uite sa-ti pove de o colega. I-am recomandat un dr de aici , celebrul "Fat-Frumos" de care Avalon stie, si dupa o histeroscopie ii pune diagnosticul de endometrioza. Ii da tratament 3 luni cu dipherelin de 3,75 si nici pana in ziua de azi nu ia venit CM. Toata vara a avut bufeuri si incepusem sa o am pe constiintza pt ca eu am trimis-o la dr asta dar acum cateva zile isi face un test de sarcina si iese f pozitiv. Ea nici nu stie cand a ramas, tb sa-i vina CM in sept si banuieste ca are 6 sapt . Dc nu facea testul nu stia ca e insarcinata pt ca nu are nici un fel de simptome. Asa ca stai cumintica ca nu tb sa ai simptome.
Iyoana ieri m-am trezit cu o durere groaznica de cap si mi-am revedit numai dupa cafeaua a 2-a de aceea am spus ca am capul stramt. Mi-am cusut perdelutzele si draperiile dar peste cateva zile le dau jos pt ca tb sa pun termopanele. Alt praf, m-am saturat.
Nusyc
Dany imi pare rau ca sotul tau nu vrea sa mai faca tratam. Spune-i ca 3 luni vrei sa faca tratam si dc nici de data asta nu e bine faci cum zice el. A... si pt ca are colesterolul mare sa ia totusi si omega 3 care am trecut-o eu facultativa. Colesterolul dauneaza fertilitatii si exista posibilitatea ca ac sa fie cauza de oligo. Ingusteaza canalele pe unde tb sa iasa gigeii.


Eu m-am bucurat ca mi-a venit CM la 29 de zile dar.... a venit anemic rau. Cred ca-mi iau si Vitex Fruit.



Miki
La anul pui de-un pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Miki, pentru ciclu anemic eu am luat royal jelly de la FLP si vreau sa-ti spun ca dupa o luna mi-a venit si mie ca in tinerete... eu am si estradiolul prapadit in ziua 2-3 si cred ca mi-a facut bine laptisorul de matca...Acum, daca te suspectezi de endometrioza mai bine nu iei. In legatura cu endometrioza asta, eu cred ca e o boala care se face la tinerete, femeile care au fost depistate la varste mai mari (peste 35) cu endometrioza cred ca boala era deja cronicizata... asta e parerea mea... Ce noroc pe prietena ta, cati ani are?

Pisix, si pe mine m-a cam durut azi burta dar am luat un no-spa. Tu ai ameteli, pofta de mancare? Ca eu cred ca mai am putin si rod si tocurile de la usi... si acum pe seara m-a luat o ameteala, nu pricep de la ce, ca numai utrogestanul luat pe gura imi dadea starile astea, dar acum numai vaginal l-am luat... Hai ca mai avem putinel pana marti... vad ca tu nu te poti abtine de la teste, eu nu stiu cum am reusit sa ma abtin sa fac macar unul, dar am zis ca nu are rost sa-mi stric weekendul cu ele ca nu are ce sa iasa... Ma gandesc ca ziua de maine va fi hotaratoare pentru mine, de obicei in ziua 13 am simptome clare de CM. La tine cat era faza luteala de obicei?

pupici dulci la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Mai Nusy, ca acum mi-am adus aminte ca voiam sa te intreb, tu chistul ala l-ai scos pana la urma laparoscopic? Ca parca asa era vorba, nu? Sau a scazut sub diphereline si nu a mai fost nevoie, ca nu mai tin minte? Ai aflat pana la urma daca era un chist functional sau endometriozic?

Mergi la inceput