MAMICI DE ITALIA (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

hai cristina

katia..deci tot eu tb sa dau ..mai, mai...of..cum ma saraciti voi pe mine..macar daca ati bea o..dar asa tb sa o arunc in fiecare zi.. mai gusta cate cineva ..dar asa putin..si cu restul..se raceste si invecheste...

azi suntem acasa si somnoroase...asa ca mai stam un pic si mergem in patut...

Stefania X 2mai avem putin...putin...Doamne ajuta!
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Buna dimineata fetelor
Giulia creste, a luat bine in greutate 1,2 kg in un mese,dar cantitatea de lapte ce o papa nu e mare chiar daca creste bine. La inceput papa 130 ml laptic ( acum 3 saptamani) iar acum desi a crescut si in mod normal ar trebui sa pape mai mult,ia doar 80 ml de laptic..stiu asta ptr ca seara inainte sa plec la scoala folosesc pompa de muls si ii las lapticul in biberon. Totusi incerc sa nu ma ingrijorez ptr ca oricum ia bine in greutate,uda 4-5 pampers pe zi,si nu e plangacioasa deloc,dincontra e destul de zambitoare . Eu invat toata ziua iar examenul de guida il am pe 28 Decembrie,sper sa nu ma fac de ras si sa nu-l iau..ar fi culmea caci doar stiu sa conduc. De ''n'' ori am fost cu masina ba la cumparaturi,ba la scoala singura-singurica si cu o frica de moarte sa nu ma opreasca politia pe strada fara permis si cu doar foglio-rosa.
Eu si sotul suntem bine, ne-am reintors la viata de cuplu,si la bine si la figurat numai ca am fost putin mai prostuta si nu m-am gandit sa ma protejez iar acum stau cu stres,desi nu cred ca este cazul sa ma ingrijorez chiar asa,mai ales ptr ca alaptez. Am maik pierdut 2 kg,am tinut putin dieta dar cu inteligenta si nu mi-a afectat lactatia. Viata mea in fiecare zi e asta,va fac o scurta prezentare ca sa stiti de ce sunt asa de ocupata:
- De la 7.30 dimineata pana la 15.00 dupamasa am de facut cam asa: curat prin casa,gatit,Giulia,invatat ptr scoala.
-de la 15.00 pana la 15.45 scuola guida
-de la 16.00-17.00 Giulia,alaptat schimbat scutecul..etc
-de la 17.30-20.30 cursuriile
-de la 21.00-23.00 cina,, sotul ,Baiti Giulia,alaptat,dormit..etc
Deci cam asa ma ''distrez'' eu in fiecare zi,ca sa nu mai spun ca am pozele pregatite sa le descarc in album si inca nu am gasit timpul sa o fac

Cristina + GIULIA 21.09.2007

poze

nasterea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

super cristina...dar cred ca are si satisfactiile sale...

si printesa si aveti grija de voi...

Stefania X 2mai avem putin...putin...Doamne ajuta!
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Ei Cristina cit esti de ocupata,saracuta de tine
dar ai sa vezi ca examenul il iei si te eliberezi de scoala de guida
aporopo unde o faci tu cit e o guida? unde faceam eu era 17,50 euro-40 minute asta acum 1 an jumate,ma intereseaza pt o prietena
ma bucur ca Giulia creste bine si ca viata voastra si-a revenit la normal,ai vazut ca sint trecatoare fazele de adaptare cu noul venit si viata de cuplu
nu ti se pare ca toate sint la locul lor acum si ca Giulia e cu voi parca dintotdeauna?
cind ai timp pune si pozele ca e o scumpa Giulia si cind te mai eliberezi de treburi poate ne si vedem intr-o zi
iar cu laptele nu-ti fa griji ca Giulia mea pina acum ca a facut 5 luni avea mereu portia de 180 ml iar pediatrul mi-a zis sa ii dau 210-220ml dar nici cum nu maninca mai mult de 180 ml iar de mai mult de o saptamina supica de prinz in fiecare zi si ii place mult cum ma vede cu lingurita incepe sa caste gurita sa faca tot felul de sunete si sa dea din minute iar papetele de fructe le maninca cu placere-nu refuza niciodata

Slimatei-esti cam somnorici mereu? ce combini noaptea?
mersi de caffè

ticker

GIULIA-20/06/07

mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

ei..parca tu nustii cum e spre sfarsitul gravidantei..ca esti asa cum esti...de nu mai poti sa faci nimic ...si ai impresia ca in loc de cafea, bei valeriana....ei da' trece el si asta...

Stefania X 2mai avem putin...putin...Doamne ajuta!
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Katiapam pai 45 de minute condus platesc 17 euro. Eu platesc lectiile mai mult ptr a invata regulile ce in mod normal nu prea le aplic cum ar fi: sa conduc cu spatele fara sa ma sprijin cu mana de spatarul scaunul din dreapta,sa intorc volanul fara sa incrutisez bratele..etc Lucruri inutile parerea mea,dar daca nu le fac mi bocciano. Si sunt asa de incomode... Data trecuta am uitat sa-mi pun centura de siguranta si din cauza asta m-au picat,caci de' cat timp am fost gravoida nu am purtat centura si eram obisnuita sa conduc fara ea iar la examen am facut la fel.. sono stata stupida

Cristina + GIULIA 21.09.2007

poze

nasterea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Neatza,fetele!

Cristina,ma bucur ca mai intri sa ne mai pove cate ceva.Vai,dar ocupata mai esti!Eu cred ca as fi foarte obosita si stresata in locul tau...

Raluca

in asteptarea micutei Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

esti norocoasa ..aici prin zona mea s-a ajuns la 20-22€..ca-s mai smecheri astia..

si cand ma gandesc ca am si eu nevoie de niste lectii..caci nu am condus de vreo 6 ani...si am o fifa...sa ma urc asa.. am impresia ca nu mai stiu nici pe ce pedala tb sa pun piciorul prima... da' o sa-mi revin eu... sa las eu sacu..si dupa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Cristina-asa e cu regulile noua ni se par stupidagini dar de fapt ti bociano eccome'
pe mine era sa ma pice ca m-a pus sa fac parcheggio lateral de 3 ori ca nu m-am apropiat destul de bordura si eram prea in afara si la ore le faceam perfect dar la examen s-au pus si emotiile dar am reusit,cind am ajuns inapoi in fata scolii cu parcare si intorci capul si orpesti motorul si etc............m-a pus sa semnez am stiut ca l-am luat si il bello e ca ti-l da carnetul cum se termina examenul

ticker

GIULIA-20/06/07

mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Asa e Raluk sunt obosita dar n-am de ales.
Fetelor imi cautam cablul de la aparat sa pun pozele si nu stiu unde l-am pus ca nu-l gasesc,dar mi-a venit o idee. Eu sunt pe messengger si am web,daca tot vreti sa o vedeti pe Giulia haide-ti pe messengger yahoo, sa o vedeti in ''direct''.Sa-mi spuneti daca vreti sa va dau adresa de messengger

Cristina + GIULIA 21.09.2007

poze

nasterea



Mergi la inceput