Pacientele optimiste si gravi dr. Tutunaru cap. 46

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Si ca o completare la cele spuse de Iyoana,cine vrea sa vada cine a votat poate da click pe stelutele de sub titlul subiectului si se va deschide o fereastra unde apar numele celor care au votat.

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bluel spune:

Iyoana, multumim pentru noul capitol, sa ne fie cu noroc tuturor!

Fetelor, am si eu o veste, sora mea a nascut ieri la 3:55 cu doctorul nostru, asa ca cele care erau ieri la cabinet la ora aia trebuie sa-l scuze, a fost o cauza nobila...

Multa bafta in continuare tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bluel spune:

3:55 p.m. , scuze, sint inca mai ametita eu decat ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Bluel !
Sa-ti traiasca nepotelul / nepotica, ca nu ne-ai spus , asa de emotionata esti..Bravo, sa va traiasca si sa fie sanstos bebelusul cel mic!





"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

Bluel, sa va traiasca bombonica ..sa se faca mare si destept ...
am aparut si io , caci am mult de munca la serv , si n-am avut timp ...

rocsy , imi pare rau :(


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Bluel, sa va traiasca ingerasul !!!!!!


Anaconda, bafta multa !

magdita

Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta.
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BarOana spune:

Chiar daca eu sunt deja mamica de tutunel maricel(1 an si 4 luni),am vrut sa votez si eu subiectul care mi se pare "beton"!( ca sa citez un MARE medic in viata).va admir mult de tot,si apreciez si sunt alaturi de voi in lupta pt obtinerea unei sarcini!Merita!!!!Chiar daca pare uneori ca nu se mai termina si rabdarea ajunge la limita ,Dumnezeu iti da semnul atunci cind te astepti mai putin!RABDARE,RABDARE,SI IAR RABDARE spunea parintele Cleopa Ilie...si mare dreptate avea...va citesc de ceva vreme asta si pt.ca am o prietena care se pregateste de FIV(asta dupa ceva investigatii pe care tb.sa la mai faca)dar care este EXTREM de timida si nu a scris NICIODATA!!!!!!!!Si ea va urmareste si a sufeit tare cind Kora nu a avut un rezultat bun la ultima FIV.Poate o voi convinge sa intre in dialog cu voi!Sigur o va ajuta...Nu-i asa Cata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

BarOana sa iti traiasca tutunicul, sa creasca mare si frumos si va aduca numai bucurii!Te rog spune-i prietenei tale sa nu se lase influentata de esecul meu sau al altor fete,fiecare are sansa ei,fiecare femeie raspunde altfel la tratament,fiecare are alte probleme de infertilitate,alta varsta,etc.Important e sa ia decizia cea mai buna unde si cu cine va face FIV.Ii doresc reusita din prima!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bluel spune:

Multumim fetelor , este un baietel micut cu ochii albastri , ca si matusica lui
Sper sa ne dea si noua D-zeu sansa sa ne tinem ingerasul in brate cat mai repede, sau ar trebui sa ma rog pentru rabdare rabdare rabdare? Si sa nu-l uitam nici pe doctorul nostru, nu stiu cum mai poate si cum mai gaseste timp pentru toate.

Va pup pe toate si multa bafta in atingerea scopului nostru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BarOana spune:

Kora,multumesc mult,sa dea DD sanatate la toata lumea si copii la toti cei ce-si doresc!!!!!prietena mea merge tot la dr.Tutunaru,tot de gura mea ,evident,dar este destul de optimista si exact asa i-am spus si eu legat de rezultate:fiecare raspunde in mod diferit la tratament,fiecare are diagnosticul ei ,nu sunt 2 cazuri la fel...bine ar fi sa intre ea sa vorbeasca cu voi!sper sa nu se supere ca am intervenit eu inaintea ei

Mergi la inceput