Gravidute si mamici din IASI(14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

'Neata.
lili, tinem pumnii stransi. Doamne ajuta.
Ella, lasa, nu mai fi ingrijorata. Totul o sa fie bine, ai sa vezi.
Miha, io zic sa mai stai, ce te grabesti asa... Or ti s-a facut dor sa ti un bb in brate? Sa-l giugiulesti, sa-l dragalesti...(vezi, pun paie pe foc?). Lasa ca vine si bble tau atunci cand vrea ea, ca doar trebuie sa fie bb cu personalitate, nu?
stefania, multumesc pentru vot. Multumesc tuturor. Dau cafeam cum nu. la toata lumea. Dau si ceai, si de ceapa daca trebuie. Si cand imi vor iesi prajiturile dau si de alea.

Oana , Stefan si Victor . Si tati

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=16" target="_blank">Frumoase, haioase, burticoase (mamicideiulaug2007) Merita votul, nu?

(scuzati, sigur iar am inversat niste litere cand am tehnoredactat)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

lili nastere usoara! un bebe sanatos!

ella sanatate multa! nu mai fi pesimista! totul o sa fie bine!

miha de ce l-ati operat pe robert la picior?

diana, denisa (06.07.2003) si raisa (05.03.2006)
poze
denisa la bucatarie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by ghinetz
....
Dau cafeam cum nu. la toata lumea. Dau si ceai, si de ceapa daca trebuie. Si cand imi vor iesi prajiturile dau si de alea.

Oana , Stefan si Victor . Si tati

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=16" target="_blank">Frumoase, haioase, burticoase (mamicideiulaug2007) Merita votul, nu?

(scuzati, sigur iar am inversat niste litere cand am tehnoredactat)
"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"





multumim..da' prajituri..yam..eu as manca si un tank intreg..am mereu senzatia de foame..pacat ca stomacul nu-mi permite..zice ca-s satula..prea se bat astea cap in cap..ori mi-e foame ori nu...nu mai inteleg nimic..da' senzatia o am si inca forte...

Stefania X 2mai avem putin...putin...Doamne ajuta!
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Si eu vreau clatite cu dulceata de visine si mai vreau si fasole batuta.... cu usturoi ....

Oana 36+ Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byu spune:

Neata!
Ella eu pe timpul sarcinii am consumat 100% ceai de lamaie cat mai multe pe zica am fost si eu de doua ori de-a lungul celor 9 luni.
Lili , felicitari si multa sanatate,sa va bucurati cat mai mult de bebicul vostru si sa ai mare grija de el,pt ca sanatatea bb este cea mai pretioasa din momentul in care il tii in brate...
Noi azi mergem la vaccin...(cu toate astea ...sa de-a Domnul sa il faca...)
Tare bun mai e 3in1 asta

Byucu CASIAN ANDREI

Poze
Votati-ma aici:http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=miss%20odiseea%20sarcinii&page=7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by addiana
miha de ce l-ati operat pe robert la picior?



Eram in parc si i-a intrat in genunchi o schija de lemn,de la scaunelul de la balansoar. Am incercat sa i-o scot cat de incet si bine am putut,dar se pare ca n-am reusit. I-a mai ramas o bucata,nu mi-am dat seama de asta si in cateva zile a inceput sa se infecteze.Si cum alta solutie nu era decat operatia...
Avea un an jumate atunci,dar a fost atat de traumatizant pentru el (si nu numai) incat si in ziua de azi cand trecem pe langa Spitalul de copii imi spune: :"mami nu melgem la dr,n-am nimic".
De asta i-am si spus Emmei sa mai consulte si un alt dr...Sper sa fi inteles ce-am vrut sa spun si sa nu mi-o fi luat in nume de rau...Si sa nu mi se atribuie titulatura de "sfatuitoare fara voie"

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

salutare
Lilvs, nastere usoara maine!!o sa fie totul bine, nu-ti fa probleme!
ella, tu meriti bataita..nu mai gandi pesimist! Bianca e bine acolo in butika, ia si bucura-te de ultimul trimestru de sarcina si mai ales odihneste-te acum!pe burtik
scriu incet ca-s cu Ale in brate..
Cris, ce mai faceti? noi am ajuns la 3,910 gr!(parca vb de purcelusul de craciun ce trb ingrasat:))
Asta noapte pe la 3 a inceput sa ninga,,ma plimbam cu ea in brate sa adoarma si am obs
Miha,ai rabdare..mai e un pic
am obs ca a mea incearca sa ridice capul..si reuseste la un moment dat..si se misca de pe o parte pe alta cand doarme..tre sa fiu atenta sa nu ii vina paturica sau pilota deasupra ei..
vad ca e soare..pacat ca e cu dinti!
va pupam
edit: Emma, operatie usoara si multa sanatate lui Andrei!



Poze
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Tocmai ce am revenit de la medic si am zis sa intru sa va dau ultimele noutati: mi-a pus nenea dr o perfuzie sa-mi mai treaca tusea si in acest timp Bianca mea cea draga s-a miscat intr-una, apoi am mers la ecograf si am vazut ca totul e bine si m-am mai linistit un pic, acum asteptam sa-si faca efect perfuzia si mai bem multe ceaiuri.
Va multumesc voua, tuturor celor care m-ati incurajatsi ca sunteti alaturi de mine
Am inteles ca Lili a nascut azi dimineata dar mai multe detalii nu stiu, decit ca e bine si ea si bebe

Felicitari LILI refacere usoara si multa sanatate atit tie cit si copilasului tau

poze
BIANCA ANTONIA
29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc
in ziua de azi cand trecem pe langa Spitalul de copii imi spune: :"mami nu melgem la dr,n-am nimic".
De asta i-am si spus Emmei sa mai consulte si un alt dr...Sper sa fi inteles ce-am vrut sa spun si sa nu mi-o fi luat in nume de rau...Si sa nu mi se atribuie titulatura de "sfatuitoare fara voie"



vai...mititelul! off cum tin minte copilasii nostri momentele traumatizante... raisa fuge si ea de dr si are doar 1 an si 8 luni! cand mai intram in vreo alimentara si mai e vreo tanti cu halat alb mai are putin si plange si asta doar din cauza vaccinurilor

lili felicitari! recuperare usoara si bebe sanatos mancacios!

ella ai vazut ca totul se rezolva?!! cum a spus si kriss...gata cu pesimismul!

diana, denisa (06.07.2003) si raisa (05.03.2006)
poze
denisa la bucatarie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Miha, ma poti ajuta cu o sugestie unde as putea gasi niste trandafiri ornamentali pt tort? STiu ca mai bucataresti Vreau sa-i fac mariei tortul de ziua ei si mi-ar prinde bine.V-am vazut pe toti trei la Kaufland duminica seara. Sunteti o familie tare frumoasa.

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Septembrie07

Stefan - primele zile

Mergi la inceput