Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (66)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Nicole , sa-ti traiasca micutza Alessia , sa creasca mare la mami in burtica si sa se nasca la termen , sanatoasa si papacioasa !

33+ cu Sara - Eliza
Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Gatta, exact la asta ma gandeam, zici ca sunt bufeuri de menopauza. Vaaaai, ce-as mai fi iesit sa stau pur si simplu afara in curte, numai in tricou. Ma bucur ca mi-ai dat si explicatia, pot sa accept mai usor orice lucru daca imi este explicat logic Medicii mei obisnuiti, dentistul, ginecologul, cel de plamani, mai ales primii doi stiu deja prea bine ca trebuie sa imi spuna cu voce tare tot ceea ce imi fac si atunci stau linistita si cuminte. Parca nici nu ma mai doare asa atunci cand stiu ce mi se face acolo. Daca nu e jale mare.....

Imi pare rau pt patzania de la parastas.

Nicole, felicitari pt fetita!!! Sa va bucurati de ea si sa fiti cu totii sanatosi!

Pupici,
Angelique 35+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 5 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Am avut o dupa amiaza incarcata cu amici in vizita, drept urmare pitica mea s-a culcat acum 20 min , iar eu sunt franta...

Intreba cineva de Avene - sunt f bune, am folosit eu la Ana, dar apoi am trecut pe Klorane si imi plac la fel de mult. Eu cred ca tot Klorane voi cumpara si pentru ghinduta, dar numai sapun solid si crema hidratanta, eu altceva nu voi folosi pana spre un an...din cauze de alergii...

pupici!

Natalia 35+ sapt si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://bd.lilypie.com/oRqSp3.png
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca.Diana spune:

buna seara:)

ma alaturi si eu fetelor care mor de cald desi inainte de sarcina erau friguroase. Sotul meu doarme cu o pilota din puf care tine foarte cald iar eu dorm cu o paturica subtire rau, cu care, de altfel ma inveleam si vara :))

In legatura cu nasterea asistata de sot, sunt impotriva. Nu vreau sa ma vada in chinuri, mi se pare injositor si urat. Eu asa simt...



Anca D.

30+ Luca Alexandru
AMR 10 saptamani!
http://bd.lilypie.com/LeePp3.png
http://www.flickr.com/photos/ancadiana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Salutare zuzici. Pe fuga am intrat, sa va dau linkul cu ...casuta ce-am gasit-o si dorim s-o cumparam.

http://www.genjerdan.com/private/3200.htm

Imi cer mii de scuze ca n-am reusit sa citesc nimic din urma. Sper ca toate zuzicile sunt bine, iar bebelusii la fel.

Va pup si va imbratisez cu dor.

www.genjerdan.com/private/Baby/" target="_blank">poze
bebe de Honey 27+ Andrew John

Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Honey - Felicitari pentru casuta!
Cum mai esti tu?! Te-ai acomodat cu timpul de aici?!

Poze 35+ Participam la concurs!Imaginile sunt:"De 3 ori mamica!" pg':www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=10" target="_blank">11 si "Esti un copil minune!" pg':www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=22" target="_blank">23!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Salutare la toate zuzele

Noi suntem bine... bebelina noastra se misca destul de mult. Avand in vedere ca mie mi-e somn tot timpul si greu ma trezesc dimineata, cred ca fata seamana cu tati. Ea e foarte activa manca-o-ar mama de iubirica mica.

Am cumparat si eu pampersi. Nu stiu daca se gasesc si in Romania (aia cu H)... iar marimea ce am luat-o este N (ordinea fiind N,1, 2, ...). Marimea N sunt buni pana la 4.5Kg. Nu am gasit pachete mai mici de 40 de bucati, asa ca atunci cand nu o vor mai incapea mai cumpar nr 1. Am primit o mostra inainte si sa stiti ca mie mi se par destul de maricei. Sunt cam cat o palma...
Am cumparat si sleepers... O sa fac poze sa va arat.

Cat despre asistarea sotului la nastere eu sunt pentru. Si vreau sa taie el cordonul ombilical. Cu mine vor mai fi mama si o pritena asistenta... care vor face cu schimbul, pentru ca numai 2 membrii din partea familiei sunt permisi. Din punctul meu de vedere, nu exista nimeni in lumea asta pe care sa ma pot baza mai mult decat pe sotul meu. Daca vreodata mi-a fost greu el mi-a fost alaturi, el m-a incurajat el a trecut peste tot ce simtea el ca sa-mi faca mie curaj. Daca nu l-as avea acolo as simti ca il privez de cea mai frumoasa experienta din viata lui. Noi ne plangem ca ei au contribuit la momentul initial si un pic pe parcurs... dar adevarul este ca poate ei ar vrea sa fie mai mult parte din acest proces...
Ma gandesc cum noi simtim miscarile bebelusului... iar ei nu pot. Mi-aduc aminte cum mi se povestea mie inainte despre cum e sa fi gravida. Era apa de ploaie si nu am inteles pana in secunda cand am simtit prima miscare. Iar atunci mi-am spus... "doamne cat n-as da sa simta si el ce simt eu". Sotul meu a avut lacrimi in ochi cand a simtit prima data pe bebitza miscand sub mana lui. Cum as putea sa-i rapesc clipa unica cand fiica lui se va naste. Vreau sa o tinem amandoi in brate si sa plangem impreuna de fericire
Si eu cred ca acest eveniment va intari legatura nostra si va crea legatura intre el si fata.

Cat despre certuri... sotul meu mi-a zis ca ma tine dintr-un copil intr-altul... ca tare frumos ma port de cand sunt gravida. Nu ne certam inainte foarte des... dar acum e o armonie ceva de speriat. Sa ne tina domnu' asa...!!!!

Honey, draga mea... dar ce casa mare... si piscina... Foarte frumos.
Imi place mult. O sa fie o nebunie...

Va pupacesc ... ma duc sa-mi intind coloana, ca am amortit de tot pe scaun.

Monica-Matz si Andreea Bianca

30 DE SAPTAMANI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by honey79

Salutare zuzici. Pe fuga am intrat, sa va dau linkul cu ...casuta ce-am gasit-o si dorim s-o cumparam.

http://www.genjerdan.com/private/3200.htm

Imi cer mii de scuze ca n-am reusit sa citesc nimic din urma. Sper ca toate zuzicile sunt bine, iar bebelusii la fel.

Va pup si va imbratisez cu dor.

www.genjerdan.com/private/Baby/" target="_blank">poze
bebe de Honey 27+ Andrew John

Vali



Felicitari ! Este superba , sa fiti sanatosi si fericiti in ea !

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim 6 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


honey .. wow .. ce super e!!! s-o stapaniti sanatosi daca va hotarati s-o luati !! si are si piscina ... eu nu concep casa pe pamant fara piscina .. asa ca peste doi ani cand ne apucam si noi de casuta .. sigur va avea pitika unde sa`se balaceasca!



34 EVA MARIA
AMR 6 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

matgravidut -
Referitor la papa' - eu am facut pe langa ce mai aveam, ghiveci de legume si am adaugat pe deasupra ceva carne tocata + un paharel micut de orez,cozonac cu nuca si cacao, iar acum am la cuptor - trei tavi de paine. Trebuia sa mergem la cumparaturi insa, am lasat-o balta caci ora este tarzie si este timpul sa mergem la somnic.Maine avem un program special si trebuie sa ne trezim dis' de dimineata.


Poze 35+ Participam la concurs!Imaginile sunt:"De 3 ori mamica!" pg':www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=10" target="_blank">11 si "Esti un copil minune!" pg':www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=22" target="_blank">23!

Mergi la inceput