Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (66)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

dragi zuzele, am avut o zi plina;
vaz ca dezbateti la greu: daca da sau nu tati la nastere... spor:))

am facut azi poze, inr-un studio de toata jena - absolut lugubru si total dezordonat, un fel de depozit... si cu toate astea, fetelor, cu mana pe inima, dupa ce am vazut doua poze - doua din cele 100 cate mi le-a facut cred - m-am indragostit de mine si de burtica bea pe car eo consideram urata, buboasa si de sanii mei lasati si negriciosi. ma ador! abia astept sa le primesc, sa le scanez si sa v-o arat:) si bruno... doamne, ia ca ma pocneste melancolia... mai, io cred ca l-am facut cu budunica la aparatul foto!

gresie am vazut dar n-am luat:) prea mare alegerea si prea putina rabdarea.

irinouka, cum n-am pus pe mine, s-a cam dus fundul din pantaloni. nu mai e bombat, e lasat. grrrr. da mi l-a facut tanti in poze sa para cel mai grozav fund ever!

va las, tre s aplec la un pijama party:) kikiki si am baut azi trei gurite de vin! io care nu beau ca nu ma incanta, acu parca l-am prins pe dumnezeu de-un picior:)))

pusi

miri_mik 32+
www.webshots.com/user/mirimik" target="_blank">bebe sacha si bruno

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://bd.lilypie.com/25XKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

gina am intrat si eu sa-ti vad pozele..sunteti o familie tare frumoasa!!iar fetita e superba!!

Moni 31+,
poze nunta, burtica si bebe Robert
http://www.flickr.com/photos/14883580@N05/
[ url= "http://www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496[ /url]
atat mai avem
http://bd.lilypie.com/Hwb9p2.png

AMR 9 SAPTAMANI!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Multumim pentru aprecieri! Va

Poze 35+ Participam la concurs!Imaginile sunt:"De 3 ori mamica!" pg':www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=10" target="_blank">11 si "Esti un copil minune!" pg':www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=22" target="_blank">23!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Alina, sper ca Anutza sa mai shada in burtik macar 3 sapt... m-am uitat la pozicile de la 21 sapt si mi se pare ca seamana cu ...tin pumnii sa fie bine!

Hello, Iry...acush imi veni in gand ca s-ar putea sa fim colege la Filantropia: tu nasti la 41 de sapt (ca baietii sunt mai puturoshi de fel) iar eu la 38 ca-s la a doua cezariana...sa ne ajute Dumnezeu sa iasa totul bine!

azi am scapat de balonari...am lasat pauza mai mare intre mese...


30+
AMR 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Ven, am citit in capit. trecut ca ai probleme cu o masea. Nasol de tot. Am facut si eu puroi la o masea, prin luna a treia, si am fost la dentist, unde mi-a anesteziat maseaua si mi-a scos puroiul , mi-a facut trat. la masea si mi-a dat si un antibiotic , 5 zile. Pacat ca nu poti merge la dentist acum, si nu poti lua antibiotic asa dupa capul tau, ca sunt doar anumite antibiotice ce se dau in sarcina. Incearca cu periuta de dinti, poate spargi punga.
Multa sanatate.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

Cum creste motanica nostra

34+ bb PATRICIA ALEXIA

AMR 6 SAPTAMANI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Salut Zuzici ...!
Acum m-am adunat si eu pe-acasa , dupa ce toata ziua am bantuit prin oras. Am constatat ca am inceput sa nu mai incap la volan ...daca ma dezbrac de haina , merge ...insa imbracata , mi se freaca volanul de geaca si risc sa-i pierd controlul. Am incercat sa-mi dau scaunul mai pe spate , insa nu mai ajung la pedale ...apas ambreiajul cu varful si caraie cutia de viteze. Cred c-ar trebui s-o las mai moale cu condusul si asta inseamna imobilizare in casa , nu ma vad iesind nicaieri fara masina.

Angi ...si eu am probleme cu caldurile , zici ca am bufeuri de menopauza . Pana sa raman insarcinata eram f. friguroasa , soparla cu mainile si picioarele vesnic reci , acum ma cert cu sotul ca stau cu geamul deschis si cica lui ii e frig.Ma trezesc noapte de noapte si deschid geamul ca mor de cald. La mine se trage de la cresterea pulsului , am in permanenta pulsul peste 100 , chiar si dimineata cand ma ridic din pat. Inima pompeaza mai repede , sangele este mai mult si circula mai repede prin vase si iriga mai bine extremitatile , de-aici valurile de caldura...

Maine am zi de gatit si habar n-am ce sa mai fac de mancare...in afara de dulce , nu mi-e pofta de nimic. Astazi am reusit sa vomit la parastasul la care am fost dupa ce am maincat o felie de paine cu salata de vinete. M-au luat niste arsuri instantanee si , ca sa le calmez am baut un pahar de apa pe nerasuflate ...dupa care , abia am ajuns la toaleta sa decartez...bleeah

Miri , si eu ma "cinstesc" acum cu un pahar de bere rece , ca am stat cu sotzul la meci si am dat gata o punga de seminte sarate si a venit el cu berea din frigider si salivam ca la balamuc cand il vedeam cum galgaia. Ce mama denaturata sunt...sper sa nu ma mosteneasca pitika.

33+ cu Sara - Eliza
Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Gatta, eu am poftit in ultimele saptamani la vin rosu numai ca luam antibiotice asa ca radeam un pahar de apa plata sa ma racoresc...

Mama mi-a gatit mazare, conopida si varza de post...prima exceptionala!
Azi imi venea sa mananc ficat de vita la gratar dar n-am gasit nicaieri...am zis ca e buna si pastrama de vita dar am dat doar peste cea de berbecutz, asa ca s-au dus pohtele nebune si am sfarsit in castronul cu portocale...

30+
AMR 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Multumim, Diana.

Fetelor, nu stiu ce se intampla cu mine, dar imi e din ce in ce mai rau. De dimineata mi-a fost foarte foarte cald si vad ca acum bufeurile de caldura se intensifica tot mai mult si simt ca iau foc, curg apele pe mine dar sunt rece si transpiratia e tot rece. Si eu nu mai pot de cald! Am oprit toate caloriferele din casa, si mie tot cald imi e... chiar sunt destul de speriata





Eu de obicei sunt o friguroasa.Aveam mainile si picioarele inghetate. Dar de cand am ramas insarcinata imi e f. cald. Chiar si la 18 grade imi e cald. Sunt asa fierbinte ca se mira ai mei si sotul , ca macar acum sunt si eu calda. Nu ai de ce sa-ti faci probleme.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

Cum creste motanica nostra

34+ bb PATRICIA ALEXIA

AMR 6 SAPTAMANI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_es spune:

buna fetelor
rog si eu mult,fetele care se ocupa de prima pagina sa ne puna si noua caruciorul roz,ca acum sigur e fetita,si se va numi Alessia
suntem bine,am mai trimis un mesaj,dar s-a nimerit la sfarsit de capitol si nu cred ca s-a vazut prea bine
oricum pupam toate burticile si week-end placut
nicole28+ siAlessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Pe mine ma omoara rau arsurile si de-aia n-am pofta de nimik...
Cred ca dau o tura pe la " Ce mai zuzele" , poate-mi vine inspiratia...Da' parca vad ca maine ma lasa si cheful , nu numai inspiratia si ca-mi iau frumushel soatza si mergem sa papam bine pe la " Trattoria" sau la " La Mama "

33+ cu Sara - Eliza
Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput