Mamici de Martie-Aprilie 2008 (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Am zis ca nu o sa fie nicio problema ca raman singura la serviciu ca intru si vorbesc cu voi,,,,dar nimeni pe crenguta de atatea ore.

17+ Vlad Alexandru
http://bd.lilypie.com/mTVqp2.png http://community.webshots.com/user/ursuleata14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Ioana - si mie-mi mai curge sange din nas dar nu ma mai alarmez ca acum stiu cum stau lucrurile...doar e a doua sarcina. Cat despre carucior, stiu ca cele de la ABC Design au raportul calitate/pret f bun. Foarte buna si treaba cu lucrusoarele. EU la primul am cumparat totul de la A la Z...acum pt al doilea am totul de la primul Desi tto ii mai cumpar ceva hainute pt ca sunt nascuti in sezoane diferite.

Roxana 27 sapt cu si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna seara, randunele!

Si noi o tinem numai intr-o veselie, azi e ziua de nastere a surorilor sotului, sunt gemene- bine, nu seamana deloc- si tocmai am venit de la socrella si suntem cu burtile in sus de cat am mancat!

Mami papacioasa, La multi ani, sanatate maxima si cred ca ai primit cel mai frumos cadou, sa-ti traiasca Honey dulcica si ma bucur tare ca e bine!
Simonette, superba paturica! Din ce material ai facut-o?

Zoze, ce dragut ca v-ati jucat mult cu bb din burtica!

Fetelor, multumesc mult ca va convine ora 15, asa pot veni si eu linistita de la servici si sa mai apuc sa va vad pe toate

Edit: Giani, m-am terminat si eu de ras inchipuindu-mi cum mamicuta ta repara lampa intre contractii

Naty, imi par rau ca sufera funduletul de la injectii, dar se pare ca au efect daca nu ai mai avut contractii! Te asteptam cu drag cu vesti bune!


Oana 18+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ursuleata, iubita, eu tot pe la Big stau, mai exact pe Oltenitei- Stadion Romprim.
Spuneti-mi si mie unde e Davero. Stiu unde e Thalia, dar Davero nu stiu...o sa vin de la servici cu metroul pana la Tineretului si de acolo, incotro?

Oana 18+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

buna seara fetele!
eu am avut o zi de ... chestie d-aia maro si ptiuuuu! m-am ciondanit cu mama si cu alexoiu, cand pe rand, cand de-o data...cert e ca dupa amiza m-a apucat plansul si taman atunci m-a sunat si sotul ca a ajuns la bt si nu pricepea ce e cu mine de dau apa la soricei.
maine dimineata pleaca la valeni, la tara, dar de luni i-au masuri in privinta tv-ului, ca de cateva zile ma dispera fiica-mea cu zgaitul la desene, mai ales ca a inceput sa negocieze cat sta, mananca in fata lui...ufffff, exact ce nu suport eu! noi acasa nici macar nu avem tv, ne uitam la filme la calculator, la ce vrem noi si cand vrem, dar la mama rasneste chestia aia intr-una si in 2 camere!!! fiica-mea cu minimaxul (la desene care se repeta la infinit), tata cu stirile (moooooor cand aud de accidente, babe violate, betivani, etc.), mama cu tampenia aia de telenovela cu rromi (ca sa nu le zic altfel). asa ca azi am izbucnit si normal ca eu eram cea "facuta cu nervii".
nu sunt absurda, inteleg ca sunt si emisiuni si programe la care te uiti cu drag, dar .... pana a te uita la stirile de la ora 5!!!!
lor li se parea aiurea ca "fac eu atata caz", pt ca abia imi inchiriasem un film, dar macare ceva dragut si nu cu crime si alte orori.

sovi, nu am dat un raspuns inca despre venirea mea pe 8 dec. pt ca inca nu stiu daca voi putea. am niste obligatii de indeplinit si inca nu stiu daca pot sau nu sa le fentez. incerc totusi sa dau un raspuns, dar cred ca in jurul datei respective....sorry! nici nu vreau sa incurc sa zic ca vin si apoi sa nu apar....

ursuleata, pt sondajul tau, eu stau in pantelimon-morarilor.

camelia, ce fetita mare si frumoasa ai!!!

cred ca ma retrag si eu la film, ca inca sunt tensionata si poate filmul ma va relaxa....sovi, se apropie iar luna plina??? daca da, o simt iar din plin:)) si vad ca si cei din jurul meu. azi fiica-mea si cin cin parca au baut kerosen, asa faceau....(normal in timp ce urla tv-ul in fundal:))).
va pup si daca nu ma ia somnul mai intru mai tarziu.

alexutza 4 ani si 19 sapt.si ceva
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev103pf_.png
Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

sovi, am iesit pe balcon sa iau o gura de are rece si ghici ce am vazut intr-o gaura in nori???? LUNA PLINA!!!! mama ei de luna plina!.
cred ca de acum inainte pe data de 23 ma ascund in barlog si nu mai scot nasul:))), ca vad ca ma afecteaza. incep sa fac maree,hihihi si ma transform in lup zburlit!

alexutza 4 ani si 19 sapt.si ceva
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev103pf_.png
Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Buna dimineata!
Azi noapte am fost si eu putin agitata de la luna. M-am trezit cu noaptea in cap dupa ce am visat ca aveam un munte de paine prajita si infulecam cu unt -vis frecvent in ultimul timp, ca ma trezesc de foame. La ora 6 mancam ce am visat!

Ariel, cum le simti tu pe toate in freza :)) da, e luna plina cu maximul azi la ora 3. Efectele se pot simti pana in 24 ore inainte si dupa. Nu este in fiecare 23 ale lunii uite aici http://www.astro-urseanu.ro/fazele_lunii.html in a 3-a coloana unde zice pt tot anul data si ora de maxim. Eu, cand remarc ca merg multe pe dos, intru si verific repede cum e lunoaica, pt ca ajuta sa iti repeti (daca e dodoloatza) ca nu e nimeni vinovat, doar suntem toti predispusi la inteferente naspa. Nu degeaba fac vrajitoarele cele mai tari vraji in perioada asta!
Cu privitul la tv asa, fara discernamant sunt perfect de acord cu tine! Este o carte buna "efectele tv-ului asupra mintii umane". Daca o citim, ne vom mai gandi odata inainte sa ne "plantam" copilul la tv. Cartea se gasea si pe linkul acela cu "digibook/cartionloine". Imi dau seama ca tu trebuie mai intai sa iti convingi parintii. Poate daca le faci cartea cadou?...
Bine, eu vorbesc din teorie, dar vara-mea care are bb de 2 ani, mi-a zis:"crede-ma, vei face orice ca sa taca, daca tace la tv, acolo il lasi!" Ufff sper sa am rabdarica si sa nu uit principiile propuse.
Cu confirmarea ok, mai asteptam. Dar mai sunt alte fete de pe lista de intalneala care tac chitic! Aloooo

Bubu, sa va fie de bine de la crapelnitza :) Macar tu nu te-ai trezit la 5 juma sa mananci ca mine, ca ti-ai facut rezerve de digerat :))

Un pup mare si pt mucenica Ursulica

Si, desigur pt toate randunicile sa aveti un weekend minunat!



sovi 18+ saptamani cu sasha (de la Alexandru)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Buna dimineatza!
Sa aveti un WE minunat...fara influentze de la luna plina!!!

Roxana_Claudia...nu mi-ai raspuns la intrebare...eu mai astept...

mami de Luca si 26+ cu Yannis-Sebastian
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Luca
BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maia37 spune:

Intru si eu frumusel,sa va spun buna dimineata si sa aveti un we placut,linistit si insorit.Merg sa citesc din urma ce ati mai scris voi in lipsa mea!

Mihaela, mamica Andreei 13+ si 25+ cu Vlad Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucasS spune:

Buna dimineata , si va invit la o gurita de .
Sa aveti o zi cat mai placuta si sa tineti relele departe de voi.
Simo - ce ma bucur ca ai reinceput sa ciripesti cu noi asa cum o faceai odata

Naty - buna dimineata si tie, chiar daca nu esti aici cu noi, eu sper sa te faci bine cat mai repede si sa revii pe crenguta, dar pana atunci noi ne la DD sa fie totul bine cu tine si printesa Iulia

24+ Lucas


Mergi la inceput