praline belgiene (XX)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

n-am avut stare sa intru... am fost f bolnave, si eu si mai laes maria... mie ctred ca nu mi-a fost niciodata in viata mea atat de najpa. si a trebuit sa am grija de maria care voia numai in brate. n-a mancat mai nimic si ieri chiar a atins apogeu' cu doar 200 ml de apa cu ors( pt deshidratare, desi n-a fost cazu' la ea). am crezut ca mor. da' mi-am revenit acusi, ca tocmai ce baga fata mea supa facuta de mine; au inceput recuperarile, slava domnului! sunt fericita! imi venea sa plec cu ea la spital!
tania, imi dau seama prin ce trece swa. la noi a inceput de luni dimineata si abia alaltaieri am simtit o usurica ameliorare; dar si acum suntem cu mucii pana la burice si o tuse urataaa. in fine, bine ca atrecut ce-a fost mai rau!

carmen, nina, fetelor, merci mult ca v-ati tot gandit la noi si ati sarit in ajutor dar dc e virus sigur luati si voi!

plec, ca acum vrea sa misune si tre sa stau dupa ea!
pupe tuturor

ana, mama Mariucai (11.03.2007)
varsta mariei


www.sonia.as.ro" target="_blank">Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Mai fetele lu mama ce-i cu voi ca m-am speriat cand am citit acum ???Aproape toate bolnave?!Inclusiv bebeii..... Va pupic pe totate si data viitoare sa citesc vesti bune nu asa!
Sanatate maxima maximoruma!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bepii spune:

Ana, n-am stiut ca si voi sunteti bolnavioare....
Va doresc insanatosire grabnica. Aveti grija de voi pana sunteti complet vindecate pt ca la Swa s-a intors raceala. Ieri zburda de fericire ca e aproape vindecat iar azi dimineata era mai rau decat inainte. Acu s-a ridicat de pe canapea unde a zacut toata ziua si misuna prin bucatarie sa pregateasca cina. Asta-i semn bun!!!
Va pup si va doresc un weekend frumos in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

wow! sanatate tuturor!

oana: m-ai uitat cu contu' ala?
bepii: cu placere , pacat ca nu poti merge. dar poate-ti iei gasca si va duceti impreuna!

ps: nu ma pot abtine.. acum avem un nou instrument de invatare, informare sau cum ii zice http://www.dictionarurban.ro , ca sa nu mai punem la socoteala http://www.evz.ro/article.php?artid=325353.. of si iarasi of... si tantile-astea de pe forum ii asa de ofuscate, nene ... ca cica-i absolutamente necesar .. sa nu ne uite posteritatile ce tari am fost ,,,si ce- am nascocit pe dupe blocuri!

si-nca ceva ;a murit d-l lazarescu.. adica actorul ce l*-a interpretat,, of
s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ror spune:

CUCU BAUUU......., am intrat si eu sa va zic INSANATOSIRE GRABNICA fetelor bolnavioare. Luati cat mai multe ceaiuri, siropuri si vitamine.
Oana, inca am ramas cu aerul petrecerii de duminca trecuta. Of, ca frumos a fost, dar cum toate lucrurile frumoase trec repede, now back to reality. Cutzu e tare dragalas, mi-a ramas gandul la el, iar montajul a fost punct ochit, punct lovit.
Si nu in ultimul rand, felicitari ptr proiect!!!!
Miricel, n-am mai zis nimic dar sa stii ca nu te-am uitat. ptr bebe Sasha si sa iasa totul asa cum iti doresti. . Iar dl. Carliontz ne-a naucit si pe mine si pe Tushar cu zambetul lui dulce.
Nina, draga, ai o gimnasta. Facuram acrobatii la Oana pe canapea si tu precis habar nu ai.
Bepii, sanatate multa lui Swa si ai grija sa nu iei si tu!
Ana, sa nu crezi ca Mariuca e mai prejos de ceilalti copii, ai o frumusete de fata, si are niste ochisori cu care, prevad, o sa faca multe victime mai tarziu!!! Sa se faca bine cat mai repede.
Nora, Mihaela, imi pare bine ca v-am cunoscut Si Mihaela, sotul meu a ramas impresionat de statura impozanta a lui Doru
Lucisor, Scumpilici, Carmen, Ardeiash, pupici la fete

Ieri mi-am luat inima-n dinti si m-am dus cu al meu sa cautam foi de varza tocmai la magazinele turcesti. Am gasit la borcan de 2 kg, asa ca sunt asigurata sa nu mai experimentez ca anul trecut, cand d-nealui mi-a adus ditamai varza cruda in loc de cea murata.
In drum spre casa, am trecut pe la Brico-ul din apropiere ca sa vedem bradutii. Insa am fost dezamagita, caci au ramas doar cei mai pricajiti si strambi in ghiveci, asa ca m-am consolat doar cu o instalatie de luminite clipocitoare si un sirag de beteala. Asa ca pe ploaie si pe vant, cu umbrela made in China, am incercat sa ajungem cat mai repede acasa. Si cand nu mai aveam decat aprox 100 m pana acasa, la un moment dat nu-l mai vad pe dl langa mine. Cand ma uit in spate, umbrela-i zburase din mana si pana sa o prinda, dusa a fost...
In fata noastra erau doua persoane, presupun ca mama si fiica, cu o umbrela solida ca a noastra. Tusar era in spatele meu si -mi zice uite... vad si umbrela doamnei zburand chiar in fata unui autobuz, si soferul putin derutat mai sa faca accident. Ma uit la doamna din fata, ramasese doar cu manerul umbrelei in mana, pe ca-l tinea inca cu stoicism. Si uite asa, ma apuca un ras cu lacrimi, cum demult nu se mai intamplase, si am tinut-o asa pana am ajuns acasa, uzi fleasca dar cu varza si luminite clipocitoare.

Acum ascultam "colinde" la megafon de la corturile instalate la colt de strada de evreii din zona.

Weekend placut si raceli cat mai putine, nu de alta, dar sa fiti in forma pe 14


Ror


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninaM spune:

Bunnaaaa!!!!
Mi-am facut bradutul!!!E o frumusete...ma simt ca un copil caruia i-ai dat cadoul mult dorit.Vorbisem cu Reiji ca anul asta sa luam un brad mai micut decit anul trecut...ok..am mers in brico si ne-a sarit ochii pe unul maaaareee si stufos(mai mare decit anul trecut)Si zice el:ok...hai sa o lasam pe anul viitor cu bradutu` mic,anul asta tot mare avem!Si l-am luat...si e frumos si miroase asa bine...L-am decorat aseara cu copii, care erau tare fericiti si ei...Alex punea globulete pe crengi,Reina le scotea...si asa a durat impodobirea vre-o 3 ore!Da` sunt tare mandra de treaba facuta!
Ror,mah,daca ai sa vi odata la mine ai sa vezi intr-adevar de ce e in stare motata de Reina...toata ziua sta cocotata pe balustrada de la scari,isi scoate picioarele si capul printre gratii si ma striga sa-i fac poze
Fetele bolnavioare,si Swa,multa sanatate si sa va faceti bine cit mai repede...
Va las acum ca tre sa ma pregatesc de party...echipa de baschet a sotului petrece azi si mergem toata gasca...
Va pup pe toate si va doresc o saptamana ce vine cit mai frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

neata pralinele mele delicioase!

ploo de le rupe (pijpenstellen zice flamandu) dar nu-i bai, cu voiosie spre scoala! ultima saptamana inainte d emarele preaminunatul si infricosatorul examen pe care, subit, si dintr-o data, nu mai dau doi bani:))) am alte hestii mai importante de realizat in viata decat examenul ala, cum ar fi... seara sexoasaaaaaaaa! fiti atente ca am racit dar ma doftoricesc. numa in cauza de febra 42 aveti voie sa lipsiti, in cazul in care aveti idei de chiulit, ca pe aia cu coji de cartofi nush daca o putem scobora si ar trebui interventii din alte parti.

ardeiash, io tot mai astept mama sa zici: hai, sa vedem despre cee vorba. e seara sexoasa, d anu e asa de sexoasa precum ne imaginam unele dintre noi (adica eu:))) sa zicem ca e un fel de "imbogatirea culturii generale in materie de autocunoastere":)

ror, belgia asta e tare urata, nah c-am zis-o, cu vremea ei de doi bani cu tot, si cu toate astea, nu m-as muta in anvers, ca ala leintrec epe toate. ma sufla vantul pana in chiloti, doamne iarta-ma, nici umbrela nu mai duc cu mine, ca uite, ai vazut si tu ce se petrece, si-atunci, care-i rostu'?:))

nina, ptiu, ce individios sunt! si eu vreau brad. am luat unul de la brico, ashea pe noapte, pe tarziu, pe cand credeam ca nasc fara sa apuc sa luam brad - nu-i bai ca nu-mi pare rau - dar nu mi s-a aratat sa-l impobobesc. de cand stiu c anu mai am femeie de servici...da-i frate si fa in toata ziua cate ceva... parca toata viata e un menaj. da nu-i bai, gasesc eu timp, sac, sac!

acu va pumpizez, imi iau catrafusele si ma carabanesc...la scoalaaaaaaaaaaa!



miri_mik 34+ bebe sacha
www.webshots.com/user/mirimik" target="_blank">bebe sacha si bruno

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://bd.lilypie.com/25XKp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Bonjourici pralinici,

Si noi ne-am impodobit bradutul ieri, e asa de frumosss! O sa-i fac pozici si-o sa le pun pe site-ul comun, propun sa facem un nou album "Braduti de Craciun" unde sa vedem toti bradutii, ce spuneti?

Altfel, noi nu mai suntem bolnavi, doar Victoras e mai mucios.

Mama se simte binisor dar e speriata de ce ar putea sa se intample in viitor. Eu incerc sa o fac sa vada partea plina a paharului dar gandim asa de diferit... uneori ne e tare greu sa ne intelegem. Asta e, om mai vedea noi.

Hai, la treaba! Pupicei,



Noracu Andrei (20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Buna dimineatza si de la noi!

Noi am fost tare rau bolnavi, amandoi! Eu cu o gripa care aporape m-a pus la pat si piticu' o enterocolita de toata frumusetea! Dar acum suntem in recuperare si ne simtim amandoi mai bine!
Ana, Bepii, insanatosire grabnica!
Wow fetele, ati facut deja bradul? Cred ca m-a apuc si eu ca tare mi-ati facut pofta!
Nina, mi-am imaginat ce fain a fost la voi sa impodobiti bradul! Daca cu doi copii care sunt mai maricei si stiu de una de alta a durat 3 ore, eu sa fiu optimista si sa sper ca va dura doar o ora jumate cu un pitic de un an si 3 luni?
Oricum, sunt curioasa cat va rezista bradul in picioare, motiv pt care noi am luat totul de plastic (brad+globuri). Sper eu ca la anu' sa revenim la obiceiul cu brad natural ca tare fain e!
Nora, felicitari si voua pt brad si ma bucur ca mama ta este mai bine! Sper ca si tu!
Miri, sarcina usoara in continuare! Ce mare e bebe!
Oana, felicitari pt proiect!
Ror, sper sa nu te superi dar am ras cu lacrimi de faza povestita de tine! Stiu ca atunci nu a fost foarte placut pt tine dar ai povestit super haios!
Ardeiash merci de link-uri si informatii!
Va pup si o saptamana super va doresc!


Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi:
Ionut & Teo & www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia & www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius & Diana & Crisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

poate la asta va duceti"

IPS Sa Mitropolitul Iosif - reprezentantul Bisericii Ortodoxe Romane pe langa Institutiile Europene are onoarea de a va invita la


concert de Craciun


sustinut de corala de copii Symbol a Patriarhiei Romane
duminica 16 decembrie orele 18

"Theatre 140", avenue E Plasky 140, 1030 Bruxelles
intrarea gratuita


s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput