Rugaciune colectiva pentru a avea un copil(5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

ce bine imi pare cleo ca ai postat Rugaciunea Sfantului Ciprian
eu o citesc mereu din carticica Acatistul Sfantului Ciprian, iar Biserica Sf Ciprian e biserica mea de suflet, unde exista un parinte ce are mai mult decat un har divin, are o inima asa de mare si de buna, si o inclinatie in a te asculta si in a -ti fi aproape
cred ca prima data am fost prin anul 1999 la aceasta Biserica, iar a doua oara cand am mers la un decurs de cateva luni mi-a zis pe nume si stia exact ce vorbisem cu luni in urma
de atunci a ramas biserica mea de suflet, unde merg mereu sa imi gasesc alinarea, de sarbatori, ori de cate ori simt nevoia sa ii multumesc lui Dumnezeu sau sa vb cu EL,
acolo sunt si moastele SF Ciprian,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

"La Multi Ani,Sf.Stelian,sfantuletul nostru drag!!!"Am primit si eu ieri Sf.Impartasanie si am fost foarte fericita fiind prima pentru samburel,multumim bunului Dumnezeu ca ne-a ajutat sa nu mai avem vreo ispita,ca-i cam greu cu apa noaptea,sa nu beau deloc.
Mamicutele cu experienta poate imi spun si mie daca e voie sa iei calciu in primele 8 saptamani de sarcina ,nu tot timpul,insa parca mai apar hipocalcemii,asta pana ma duc eu la dr de familie,imi da sa fac analize,unde oricum nu mi-a iesit niciodata lipsa de calciu,ca fac mici caderi...In rest toate bune,speram sa crestem cumintei,sa ne rugam in continuare bunului Dumnezeu si maicutei Domnului sa ne apere si toate sa fim linistite in minunatul post.Ieri la Sf.Liturghie au cantat si colinde,este postul in care trebuie sa ne bucuram de nasterea Domnului Iisus!!!
Va pupic pe toate,saptamana usoara si linistita.Doamne ajuta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Va multumesc fetelor inca o data ca existati si imi dati lumina in suflet ca asa am tecut mai usor peste nereusita.
aingiriv, DDs a iti dea bebik sanatos si frumso iar cu calciu fara sa ai o analiz ain mina si fara prescriptie eu zic sa nu iei pt ca pot sa itidea contractii. Deci grija mare.
Cleopatra
Va pup pe toate

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Fete dragi, pentru ca azi il praznuim pe Sfantul Stelian, ocrotitorul pruncilor si al mamelor fara copii, ma rog sa ne ajute pe toate Dumnezeu sa ne invrednicim spre a purta prunci buni si sanatosi cat mai curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leny2007 spune:

BUNA FETELE!

CLEOPATRA-Am ramas fara cuvinte,esti o fiinta aparte,sa-ti dea DD numai bucurii
De maine incep si eu sa fac analizele penru FIV sper sa nu am surprize neplacute.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

fetelor azi e sarbatoarea noastra sfantul care ne alina inimile
sa ne rugam cu toate pt o minume
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

dragele mele,

vreau sa va spun ca am reusit sa ajung la biserica azi asa cum mi-am propus inca de saptamana trecuta si am reusit sa dau si acatist si am aprins si lumanari. Mi-au cam siroit lacrimile in timp ce imi citea preotul rugaciunea si avand patrafirul in cap. Nu stiu de ce, dar ma emotionez foarte tare cand mi se citeste cate o rugaciune de catre preot si nu-mi pot stapani lacrimile. M-am simtit mai usoara dupa ce mi-a citit preotul rugaciunea. Astazi tin si post.

Sper ca Sfantul Stelian pe care il cinstim astazi sa ne ajute pe toate si sa ni se indeplineasca visul de a deveni mamici cat mai curand.

Asa sa ne ajute Dumnezeu !!!

haide bebe vino la mami si tati.....te rugam

luna asta nu mai vreau sa declar nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_2081 spune:

ma rog din tot sufletul la Sfantul Stelian sa ne ajute si pe noi, sa ne auda rugaciunile si sa ne daruiasca un pruncut sanatos si sa ii fie alaturi sa creasca mare si voios alaturi de parintii lui.
ieri la slujba am primit o iconita cu Sfantul Stelian, m-am bucurat tare mult.
Virginia sa va fie spre mantuire Sfanta Impartasanie, imi si imaginez ce bucurie ai simtit ca ati primit prima voastra Impartasanie.

Doamne Ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

buna tuturor
maine ma duc la eco
sa vad cum stau cu productia de foliculi

am trecut sa va salut
si sa ma altur voua la rugaciunnea de seara
va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Asta seara ma alatur si eu voua, la rugaciune, ma rog pentru voi sa va ajute Preasfanta Feciara sa deveniti mame de pui sanatosi si cuminti, sa aveti parte de implinire si bucurii, de familii binecuvantate si de sarcini si nasteri usoare! Sa va ajute Dumnezeu pe toate si sa ocroteasca puii mici!

www.flickr.com/photos/pisicuta/" target="_blank">Mari

Mergi la inceput