Mamici de noiembrie-decembrie (122)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

Salutare gravidute ce mai faceti si cum va simtiti azi?! eu destul de bine de fapt toata sarcina am fost bine putin mai obosita acum spre sfarsit dar nu ma pot plange...inca mai lucrez sper sa reusesc sa mai stau la boutique pana pe 1 dec. Acum am papat un Mc Donalt si stau cu burta in sus(bine ca am un scaun comod aici la munca) si am cumparat o revista(9luni) care avea si un CD cu muzica clasica "in asteptarea bebe-ului"...si suntem tare relaxati pt ca ne place...si bebica sta linistit...ca in ultima vreme imi da cu piciorutele in stomac si in coaste de nu mai stiu cum sa ma asez...
SLIMATEI multumesc pt incurajare sper sa o scot la capat cu soacra! daca ma streseaza prea tare va fi si bebe-ul stresat dar na ce sa-i fac vrea si ea sa se bucure de nepot. Dar ma enerveaza ca vine chiar atunci cand trebuie sa nasc (13 dec) si sta pe capul meu pana pe 29 dec...ajutor!...
Apropo e cineva dintre voi care mai lucreaza acum in ultimele saptamani??

gaby 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

dar nu mai e nimeni pe aici?vai greu mai merge la mine! si in plus ma plictisesc pt ca nu intra nici o clienta in magazin....
gaby 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mai fata tu o sa nasti la munca sau pe strada

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

Multumim, Vali. sa ne aduca mult noroc aceste capitol.
Felicia, vezi ca ti-am raspuns la sfarsitul celuilalt capitol.
Vali, ai vorbit cu Dany2007? Cum se simte? Sper din tot sufletul sa fie bine.

Roxxy 38+Matei
_
NOI MAI VREM SA STAM IN BURTICA O SAPTAMANA TE ASTEPTAM CU DRAG, PUISOR!!!



SAru'mana de raspuns, Roxxy80. Adevarul e ca ma cam speriasem si eu. In orice caz o sa merg la spital sa vad ce imi zic astia. Sper sa fie totul bine. Inca o data multumesc pentru raspunsuri





Felicia 13+ viitoare mami de peanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Mai fata tu o sa nasti la munca sau pe strada

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

Lasa draga,ca nu voi naste pe strada si nici la munca.Mai sunt care au muncit pana in ultimul moment de sarcina.... eu ma voi opri pe 1 dec cu 2 sapt inainte de a naste...oricum "puschea pe limba ta!" nu stiu daca stii zicala asta moldoveneasca!?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

multumesc fetelor pentru raspunsuri...sunt incurajatoare

Vali este foarte adevarat ca iti vine neonatologul acasa. Cat despre Medlife- nu am decat cuvinte de lauda. Cat am stat acolo nu am simtit deloc ca sunt intr-un spital. as mai fi stat cateva zile
Pe mine m-au tratat exceptional, iar pitica s-a bucurat si ea de cele mai bune conditii. Ce sa zic...nota 20 pentru serviciile lor.

Gabitz eu stau in iancului, e cam departe de tine dar poate facem cumva sa ne vedem.

Aricioaica mea a fost foarte cuminte si azi noapte si azi. Azi doarme de rupe, cred ca recupereaza pentru ziua de ieri cand a fost foarte agitata.
Azi noapte s-a trezit pe la 1.30 si a stat treaza pana pe la 3. Si-a mancat biberonul si dupa nu prea avea somn. cred ca am trezit-o si eu cu schimbatul pampersului dar era murdara si daca nu i-l schimbam sigur se trezea mai devreme ca nu=i place cand se simte murdara.
Dupa aceea s-a trezit pe la 6 cand a mancat putin si in 10 minute s-a culcat la loc...slava domnului ca eram super somnoroasa, mai mult prin vis i-am dat sa suga
Sa vedem cum o sa fie la noapte......

Am pus doua poze noi cu Foltene - mai nou Gremlin pe mailul comun

cu baby KARA (7.11.2007) SI CEL MAI MINUNAT SOT SI TATIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

seara buna tuturor.
darleena - ai vb de medlife si credeam ca stai prin zona...abia astept sa vina primavara, poate "bagam" o iesire prin parc pe undeva...
victo - a atras privirile baitilor zici? eu m-as ingrijora!hehehe...
vad ca azinoapte majorittea bbeilor au avut program comun...de scandal!a mea a avut circoteca si la pranz, drept pentru care acum doarme dusa....
erika - sa ne povestesti cand vine dna pe la tine...cum e. le-am scris si eu, dar deocamdata n-am primit nici un raspuns...
pupici mamicilor, piticilor si burticilor.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

mai sa stiti ca si al meu a cam tinut-o in scandal de aseara...a adormit abea la 1 noaptea si s-a trezit la 6 si pana aproape de pranz tot in maraieli si nervi am tinut-o

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

gabitz,am sa te tin la curent cu micii campioni..,astept sa ma sune!
Eu o mai las pe Angi sa doarma pana la 19,dupa care am sa o tin treaza...,pe la 21 am sa-i fac baia..,dupa care am sa-i dau sa pape...,dupa cre sper sa fie obosita,ca sa doarma ne-ntoarsa..,ca ieri din cauza ca a dormit de la 19 la 21.30,nu mi-a mai dormit pana la 1 noaptea! A si cred ca o sa-i fac un masaj ,mult mai serios,dupa ce am vazut caseta video ,de la prezentare cu lectiile de inot...,mi-am dat seama ca nu sunt fragili absolut deloc..!
Angi nu suporta suzeta deloc ,nici nu vrea sa o vada..., scuipa afar imediat,eu nu am ami vazut asa copil,voi le dati suzeta?!

Angelina
23 Octombrie(cezariana)
4.180kg si 51 cm
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Fetelor, am venit . Marti nasc .
Luni ma interneaza (regulile stupide ale spitalului ) pt analize, eco, discutie cu anestezistul si marti imi vad puisorul. Sa ma treceti si pe mine acolo pe listuta de programari la cezariana. Sunt tare fericita si surescitata in acelasi timp. Imi trec tot felul de chestii prin cap. Nu-mi vine sa cred ca de marti trec intr-o alta etapa a vietii mele. Sunt si fericita si speriata in acelasi timp.

Roxxy 38+Matei
_
NOI MAI VREM SA STAM IN BURTICA O SAPTAMANA TE ASTEPTAM CU DRAG, PUISOR!!!

Mergi la inceput