Mamici de noiembrie-decembrie (122)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

Ce fac fetele?
Astazi am implinit 37 de saptamani, deci, teoretic, putem sa ne nastem oricand. Eu sper sa mai stea putin!
Citesc ceea ce au scris mamicile si sunt bucuroasa pt. norocul pe care il avem noi, mamicile care nastem mai tarziu.
Apropos! De astazi incep sa apara micii sagetatori

http://bd.lilypie.com/1DJtp3.png
37+ Dora Ioana
AMR 11 de zile pana la cezariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Anne, felicitari pt. 37 de sapt.si Doamne-ajuta sa stea bebe la caldurica pana in ziua programarii

Eu tocmai am terminat de papat (din nou), si ma duc la nani...vb mai tarziu


Valentina 36+ Andreea Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

AMR 15 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

buna...
vali multumim pt. noul capitol..azi dim. era prea devreme sa-l fac..si ma gandeam ca daca nu intervine cineva pana ma intorc eu or sa fie si cate 23 de pag...dar au fost doar 22
si-ti mai multumim si de griji...

am revenit si noi...am fost la gimnastica..si cursuri de pregatie..pt. nastere... e superb... pacat ca am inceput tarziu si nici nustiu daca mai apuc sa-l termin...
am reusit sa recupar din urma tot... si am facut si cateva modificari la listute

felicitari noilor mamici si refaceri rapide...pupam bebelusi...sa creasca mari si sanatosi si cuminciori...

acum va bobardam de mesaje..nu va suparati ..dar .. tb sa recuperam...

Stefania X 2mai avem putin...putin...Doamne ajuta!
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

quote:
Originally posted by vali_delide

Anne, felicitari pt. 37 de sapt.si Doamne-ajuta sa stea bebe la caldurica pana in ziua programarii

Eu tocmai am terminat de papat (din nou), si ma duc la nani...vb mai tarziu


Valentina 36+ Andreea Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

AMR 15 de zile


Multumim la fel! Si voi sa fiti sanatoase si putin plangacioase!

http://bd.lilypie.com/1DJtp3.png
37+ Dora Ioana
AMR 11 de zile pana la cezariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by adinag

Stefi, eu nu ma supar, ca lasa ca si mie imi faceau niste pofte!!!Mhmmm, iahnie de fasole! Voi face zilele urmatoare. Sambata am deja in program pui cu smantana si cu mamaliguta, mancare venerata de olandezul meu (ca sa vezi, nu?). Iahnie de fasole (asta-i fasolea batuta, nu? ca asa-i zice pe la noi) sigur tot ii place, dar atunci trebuie sa-i pun si un carnat ceva in fata. Am noroc cu el ca mananca usturoi! Mi-aduc aminte cand l-am cunoscut si facuse el ceva de mancare si ma intreaba daca mananc usturoi, pe mine m-a luat rasul (sunt din Suceava, si in Bucovina usturoiul e de baza).





numai tie iti faceau pofta... eu eram pe jos...de... da e...fasolea batuta..da' noi no' mai batem o facem la robo
quote:


Intre timp m-a intrebat daca exista in Romania si mancare fara usturoi



quote:

Azi Jasmina nu-i acasa, de aia scriu eu atata, sa nu va speriati, maine revine totul la normal

Adina 35+
Adina & Jasmina (24 iulie 2003)


eu una ma bucur tare cand intri..parca este alta atmosfera...cand esti aici... mie una imi lipsesti...
imi lipseste mult si roxana...da’ ea e proaspata mamica..si se intelege… pupam pe georgica sa creasca mare si sa asculte de mamaica lui…


Stefania X 2mai avem putin...putin...Doamne ajuta!
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by ggaby

... nu stiu zau alte soacre cum sunt....dar a mea e...ufffffff! sicilianca ce sa-i fac e rasa deh!



te inteleg si in acelasi timp te compatimesc...
dar sa speram ca va fi totul bine...

eu nu vreau pe nimeni pe langa mine...toata lumea la casa sa...imi ajunge sotul...



Stefania X 2mai avem putin...putin...Doamne ajuta!
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

quote:
Originally posted by vali_delide

Felicitari,Mihaela, sa-ti traiasca piticul si sa fiti sanatosi! Refacere usoara iti doresc!

Buna dimineataaaa!
Noi ne-am trezit acum o juma de ora, ca ne era foame, iar acum iar ne e somn, ca doar am papat!

Roxxy, bafta la control, sa fie cum doresti tu...important este sa fiti sanatosi si tu, si bebe!

Stefania, se pare ca noi si cu Adina am ramas mancacioasele din gasca! Deci: voi ce papati azi?

Valentina 36+ Andreea Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

AMR 15 de zile



Vali, m-am suparat pe tine . Si eu sunt mancacioasa. te rog sa nu ma excluzi sin acest grup . Numai ca eu nu gatesc, ci sotul meu face mancare, asa ca nu ma pot lauda cu munca lui. De exemplu, azi-noapte la 01.00 mancam paste carbonara (deci sa nu mai spui ca nu sunt mancacioasa ). Azi mi-a promis ca imi face mazare cu piept de pui si tragem si un KFC mic (nu am mai mancat la fast-food de 2 luni).

Roxxy 38+Matei
_
NOI MAI VREM SA STAM IN BURTICA O SAPTAMANA TE ASTEPTAM CU DRAG, PUISOR!!!



roxxy mama..daca esti de-a noastra nu te excludem....pai se oate asa ceva..auzi... carbonara la 1.00..pai esti tare...

noi azi am mancat cat pt.2..ca doar suntem 2..nu.....tot paste...da' cu ton..mult,mult si parmegian..mult,mult...defapt noua nu prea ne plac...asa ca mancam cu placere daca e mai mult sugo ca paste....pt. diseara ma mai gandesc si va spun..lipsesc cateva ore am timp nu..?decat sa ma gandesc la prostii..mai bine la papa bun...


Stefania X 2mai avem putin...putin...Doamne ajuta!
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

adina vrem vesti bune...

eu merg sa ma bag un pic in patut...ca mi-s obosita...vorba cuiva doar abia am mancat, nu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Am intrat si noi sa va pupacim
Eni felicitari ptr printesa Iulia ,sa fiti sanatoase si mancacioase.
Pussi va pupam si va asteptam acasa.
De Dany mai stiti ceva?
Pupicei la fete

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

copilutul meu a inceput sa atraga zambete si din partea liceenilor..baieti..:):)..
iar eu eram cu ta-su lg mine, deci nu se pune ca ar fi facut-o pt mine..:)

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput