Pana cand moartea ne va desparti?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dov spune:

pe noi chiar ne-a despartit moartea. am avut mai mult decat iubire, am avut totul. si nu, nu moare dragostea. nu am de gand sa ma mai recasatoresc in fata lui dumnezeu niciodata...vreau sa a-mi vad baietelul nostru mare, dupa care sa merg dupa iubirea mea...stiu ca ma asteapta, si stiu ca vom fi acolo si mai fericiti ca aici. si nu ma tem sa-mi traiesc eternitatea langa el. nici macar o eternitate nu e de ajuns sa ma sature de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellene_n spune:

daca ambii parteneri cred in aceasta sintagma....de ce nu? eu, una, am invatat pe propria-mi piele ca o relatie se construieste greu si in timp. cel mai greu mi se pare a construi FUNDATIA. apoi....e mai usor. si mai cred ca ce care nu rezista.....nu au apucat sa tencuiasca prima parte - aceasta "fundatie" de care va ziceam. daca treci de ea, si daca ambii vor, familia adevarata e deja consolidata , are TOATE sansele de partea ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns armandcp spune:

Sincer nu pot decat sa ma bucur (si in acelasi timp sa ii invidiez) ptr cei care cred in acest lucru si care au avut (de ce nu ?) si norocul sa isi gaseasca partenerul (a) potrivit(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaMariaVV spune:

NU! nu pana cand moartea ne va desparti. Imi doresc din suflet sa fim mereu impreuna, chiar si dupa moarte. Nici unul dintre noi nu am rezista despartirii, cauzata ea fiind chiar si de moarte.
Iubirea adevarata transcede orice!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Noi suntem impreuna de 13 ani. Si avem o fetita, ne mai dorim copii.
Am facut civila saptamana trecuta. Si ne iubim si totul este foarte bine. Si da, cred in relatii de lunga durata, pe viata si dupa aceea. Parintii mei au 32 de ani de la casatorie, socrii au aproape 40. Ceea ce imi da multa speranta ca se poate.

Ingeras, mami de Maya
In curand vom fi 2 in 1...din nou..si va fi bine!
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingeras26a

Noi suntem impreuna de 13 ani. Si avem o fetita, ne mai dorim copii.
Am facut civila saptamana trecuta. Si ne iubim si totul este foarte bine. Si da, cred in relatii de lunga durata, pe viata si dupa aceea. Parintii mei au 32 de ani de la casatorie, socrii au aproape 40. Ceea ce imi da multa speranta ca se poate.

Ingeras, mami de Maya
In curand vom fi 2 in 1...din nou..si va fi bine!
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!


Apropo de parintii nostri si cuplurile longevive (si ai mei sunt impreuna de vreo 4 decenii), faptul ca nu s-au despartit nu inseamna neaparat ca se mai si iubesc. E vorba de obisnuinta, siguranta, in cazurile fericite (inca) de afectiune si de respect.

Pana cand moartea ne va desparti? N-am idee Suntem impreuna de 12 ani, cu bune si rele, iar eu nu-s Mafalda cu globul de cristal sa prevad viitorul. De felul meu sunt mai Toma Necredinciosul - nu cred pana nu vad Daca si restul vietii va fi ca cea de pana acum, voi fi multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

subscriu la ce zice copilutzu cu diferenta ca noi anul asta facem 17 ani de cand suntem impreuna si 4 de casnicie.



.....viata este acolo unde te regasesti........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

Dov un buchet mare de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tingers spune:

Cine nu isi doreste asta,dar cu atatea oferte care le au barbatii,mai ales cei cu bani,e greu sa mai respecti planurile de la inceputul casniciei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Eu subscriu la ce zice ellej

Albumele noastre

Mergi la inceput