Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  In unul sau in doi... mergem mai departe!

Pana cand moartea ne va desparti?

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 11
dov
dov

495 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidov Adauga semn de carte la raspuns Trimite dov un Mesaj Privat  Reply with Quote
pe noi chiar ne-a despartit moartea. am avut mai mult decat iubire, am avut totul. si nu, nu moare dragostea. nu am de gand sa ma mai recasatoresc in fata lui dumnezeu niciodata...vreau sa a-mi vad baietelul nostru mare, dupa care sa merg dupa iubirea mea...stiu ca ma asteapta, si stiu ca vom fi acolo si mai fericiti ca aici. si nu ma tem sa-mi traiesc eternitatea langa el. nici macar o eternitate nu e de ajuns sa ma sature de el.
Mergi la inceput
hellene_n
hellene_n

138 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luihellene_n Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
daca ambii parteneri cred in aceasta sintagma....de ce nu? eu, una, am invatat pe propria-mi piele ca o relatie se construieste greu si in timp. cel mai greu mi se pare a construi FUNDATIA. apoi....e mai usor. si mai cred ca ce care nu rezista.....nu au apucat sa tencuiasca prima parte - aceasta "fundatie" de care va ziceam. daca treci de ea, si daca ambii vor, familia adevarata e deja consolidata , are TOATE sansele de partea ei.
Mergi la inceput
armandcp
armandcp

112 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite armandcp un Mesaj Privat  Reply with Quote
Sincer nu pot decat sa ma bucur (si in acelasi timp sa ii invidiez) ptr cei care cred in acest lucru si care au avut (de ce nu ?) si norocul sa isi gaseasca partenerul (a) potrivit(a)
Mergi la inceput
AnaMariaVV
AnaMariaVV

109 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiAnaMariaVV Adauga semn de carte la raspuns Trimite AnaMariaVV un Mesaj Privat  Reply with Quote
NU! nu pana cand moartea ne va desparti. Imi doresc din suflet sa fim mereu impreuna, chiar si dupa moarte. Nici unul dintre noi nu am rezista despartirii, cauzata ea fiind chiar si de moarte.
Iubirea adevarata transcede orice!

Mami de Vladi (26.04.2007) si Viki (10.07.2009)
Mergi la inceput
ingeras26a
ingeras26a

3383 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ingeras26a un Mesaj Privat  Reply with Quote
Noi suntem impreuna de 13 ani. Si avem o fetita, ne mai dorim copii.
Am facut civila saptamana trecuta. Si ne iubim si totul este foarte bine. Si da, cred in relatii de lunga durata, pe viata si dupa aceea. Parintii mei au 32 de ani de la casatorie, socrii au aproape 40. Ceea ce imi da multa speranta ca se poate.

Ingeras, mami de Maya
In curand vom fi 2 in 1...din nou..si va fi bine!
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!
Mergi la inceput
ellej
ellej

2505 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ellej un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui ingeras26a

Noi suntem impreuna de 13 ani. Si avem o fetita, ne mai dorim copii.
Am facut civila saptamana trecuta. Si ne iubim si totul este foarte bine. Si da, cred in relatii de lunga durata, pe viata si dupa aceea. Parintii mei au 32 de ani de la casatorie, socrii au aproape 40. Ceea ce imi da multa speranta ca se poate.

Ingeras, mami de Maya
In curand vom fi 2 in 1...din nou..si va fi bine!
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Apropo de parintii nostri si cuplurile longevive (si ai mei sunt impreuna de vreo 4 decenii), faptul ca nu s-au despartit nu inseamna neaparat ca se mai si iubesc. E vorba de obisnuinta, siguranta, in cazurile fericite (inca) de afectiune si de respect.

Pana cand moartea ne va desparti? N-am idee Suntem impreuna de 12 ani, cu bune si rele, iar eu nu-s Mafalda cu globul de cristal sa prevad viitorul. De felul meu sunt mai Toma Necredinciosul - nu cred pana nu vad Daca si restul vietii va fi ca cea de pana acum, voi fi multumita.
Mergi la inceput

pufi79

872 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luipufi79 Adauga semn de carte la raspuns Trimite pufi79 un Mesaj Privat  Reply with Quote
subscriu la ce zice copilutzu cu diferenta ca noi anul asta facem 17 ani de cand suntem impreuna si 4 de casnicie.

.....viata este acolo unde te regasesti........
Mergi la inceput
deya
deya

1510 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite deya un Mesaj Privat  Reply with Quote
Dov un buchet mare de

deya
Mergi la inceput
tingers
tingers

18 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Cine nu isi doreste asta,dar cu atatea oferte care le au barbatii,mai ales cei cu bani,e greu sa mai respecti planurile de la inceputul casniciei.
Mergi la inceput

SuperMami_1

1137 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiSuperMami_1 Adauga semn de carte la raspuns Trimite SuperMami_1 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu subscriu la ce zice ellej

Albumele noastre
Mergi la inceput
Pag. din 11 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com