Pana cand moartea ne va desparti?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

vad ca aici e reprezentata doar o parte a populatiei, asa ca tin sa va spun ca nu numai dragostea tine 2 oameni impreuna, ci si ura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madyna spune:

Nici noi nu ne putem imagina macar sa traim unul fara celalalt!
I-am spus ca vreau sa mor inaintea lui chiar daca sunt cu muuuult mai tanara pentru ca nu vreau sa traiesc nici macar o zi fara el..chiar daca as putea..
Nu suntem visatori, am avut si ceea ce numim in limbaj rigid "certuri conjugale", dar vrem sa ducem dragostea noastra pana dincolo de moarte pentru ca e cu adevarat una speciala!
Cat despre articol "n'importe quoi!" cum ar spune francezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

pai parca exista pe vremuri obiceiul sa fie incinerata nevasta vie odata cu barbatul proaspat decedat. nu inteleg de ce a fost scoas in afara legii. vad ca e urmarea fireasca a unei mari iubiri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

quote:
Originally posted by miau-miau

pai parca exista pe vremuri obiceiul sa fie incinerata nevasta vie odata cu barbatul proaspat decedat. nu inteleg de ce a fost scoas in afara legii. vad ca e urmarea fireasca a unei mari iubiri.



N-ai de ce sa fii ironica, poate ca nu intelegi o astfel de iubire de care vorbea Madyna, cand simti ca nu poti trai fara "el". Eu o inteleg totusi ca pe o metafora si nu la propriu.

Criss si Alex (11.05.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

quote:
Originally posted by Criss75

quote:
Originally posted by miau-miau

pai parca exista pe vremuri obiceiul sa fie incinerata nevasta vie odata cu barbatul proaspat decedat. nu inteleg de ce a fost scoas in afara legii. vad ca e urmarea fireasca a unei mari iubiri.



N-ai de ce sa fii ironica, poate ca nu intelegi o astfel de iubire de care vorbea Madyna, cand simti ca nu poti trai fara "el". Eu o inteleg totusi ca pe o metafora si nu la propriu.

Criss si Alex (11.05.2003)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Frumos subiect...

Noi suntem casatoriti de 5 ani, ne-am casatorit la 3 luni dupa ce ne-am cunoscut pe internet...cand niciunul dintre noi nu mai spera la vreo relatie/iubire.
A fost frumos, iubirea pe care orice fata si-o doreste, credeam ca visez, ca nu mi se poate intampla mie....si inca asa este, el este cel ce ma aduce de multe ori cu picioarele pe pamant, este mult mai rational decat mine, am avut si am si acum multe de invatat de la el..si cred ca si el de la mine.
Am avut momente groaznice in viata, au existat si certuri si dispute si idei neimpartasite, dar totusi zic eu, daca stii cum sa-ti folosesti intuitia feminina, sarmul si tactul...totul revine la normal...aaa, si sa nu uit ..tonul face muzica...asa ca iubiti-va in continuare!!!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!
Greutate:58kg(1,55m) Deadline- 1.03.2008 Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Casatoria ca o loterie?
Poate ca da...Cert este ca am simtit amandoi ca suntem facuti unul pentru celalalt dupa cel mult doua luni.Am simtit ...nu stiu daca pot exprima in cuvinte acel sentiment.Cand te cuibaresti la pieptul lui si simti ca asa va fi mereu, sa-i simti sufletul...
Am stiut amandoi si amandoi am luptat pentru a putea sa realizam ceea ce ne-am dorit.
Nu e de ajuns sa crezi, trebuie si sa lupti...
Pentru unii care ma cunosc, stiu foarte bine ce zic!

Mariaanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica17clau spune:

sunt casatorita de 5 luni si in aprilie asteptam o fetita!imi iubesc sotul f mult si nu as putea trai fara el,si nu cred ca m-as putea descurca fara el mai ales ca o sa avem in curand un bebe! dar cu toate astea ne certam f des din cauza faptului ca locuim cu batranii si uraciosii mei socrii!sunt sigura ca daca am fi avut casa noastra sau macar am sta singuri ne-ar fi fost mult mai bine!si cu chirie recunosc ca nu ne-am descurca! poate primim si noi o casa de la stat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandra_delia spune:

Buna seara,si bine v-am gasit.EU sunt casatorita de 20 de ani,si vreau sa va spun ca dupa o perioada de mare iubire,cuplul trebuie sa treaca anumite stari de prietenie,de accept,de intelegere si de ce nu ajutorare,pentru ca iata,la o anumita varsta,boala ne face sa devenim dependenti de partenrul nostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rolord18 spune:

In fiecare familie exista cate o oaie neagra
Am citit subiectul si mi s-a parut potrivit pentru starea mea Dar cand am citit cele scrise de voi, mi-am dat seama cat sunteti de fericite
Cred ca eu sunt "oaia neagra" a acestui forum

Fiti fericite si iubite

Mergi la inceput