Pana cand moartea ne va desparti?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oliv75 spune:

Ne-am casatorit cand aveam 21 ani si au mai trecut 11 de atunci. Ehe, eram atat de tineri incat la cununia civila cand ofiterul starii civile i-a spus sotului "felicita sotia" (adica sa ma pupe), el s-a intors spre mine si a bolborosit "felicitari". Emotii mari, public ingaduitor. Am facut 2 copii intre timp, eu am ramas volubila, el inginer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Noi suntem casatoriti de 8 ani si avem un copil de trei. De trecut prin bune si rele nu mai zic ca daca nici noi nu am avut...
Daca te iubesti unul pe altul nu exista motiv intemeiat sa nu fie asa pana la final. Increderaea, dragiostea si putina atentie la dorintele celui de langa tine fac relatia sa dureze. Plafonarea, plictiseala si altele nu aduc decat moarte sigura pentru viata de cuplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Hmmm ... stiti ...?? Chiar ma gandeam ( in noptile mele albe...)
Suntem impreuna de 18 ani. Ce repede zboara timpul....
Si sincer va spun ... ne dorim sa murim amandoi in acelasi timp.Nu vrem sa ne desparta moartea.. Brrrr ..mi-e groaza ...
Oare suntem egoisti??
Asa gandim acum. Poate daca invata "barzutza" adresa noastra pana la urma si vine si pe la noi (off de cand ii scriu..)sa ne mai maturizam..
Daca nu avem inca copilutzi (problema care pe mine ma deprima / el incearca sa ma consoleze...) Ne consideram unul copilutzul celuilalt... El este siigur "baiatul " meu si invers.
Va doresc din tooot sufletul "sa va iubiti !!!"

PERLUTZA sufletzelul meu!


Copilutz'-> viitoare mamica de copilutzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

Eu cunosc un cuplu care s-a despartit dupa 17 ani,pt ca el si-a gasit sufletul pereche.Deci care este totusi realitatea?Cine trece de 7ani,merge si mai departe?Se pare ca cazurile difera!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

Frumos articolul,spune multe adevaruri.Cred ca fiecare relatie are o temelie.Pe care construiesti si ridici in fiecare zi o casa trainica.
Avem 10 ani de casnicie,primii 2 ani au fost decisivi...Am trecut prin momente grele,dar am supravietuit.Destinul?...Destinul ni-l facem noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

Interesant articolul respectiv.........Si adevarat...
Si eu sunt casatorita cu un om buuun, tandru si iubitor, dar citeodata imi vine sa-mi iau campii.....si de vina e faptul ca am fost singura la parintzi...Si suntem impreuna de 7 ani, dintre care 5 casatoriti:))
Sa va dea Dumnezeu multa sanatate si putere sa mergeti mai departe.Si multa iubire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns new_ioana spune:

interesant..
fiecare persoana.. o alta poveste..
viata ne rezerva surprize la care nici nu gandim.. si poate de aici vine si farmecul, nu?

noi ( eu si el) avem acum 28 ani.. si ne stim de la 14! deci.. jumatate de viata!!! mi se pare muuult.. f muuult.. desi.. sper totusi sa fie abia inceputul
suntem casatoriti de trei ani; nu a fost usor.. in primii doi am avut multe momente grele si tensionate ( ambitii, orgolii, diferente de opinie majore, acomodare dificila).. insa.. se pare ca Dumnezeu ne vrea inca impreuna.
cred ca fiecare dintre noi a vrut macar uneroi sa renunte, dar intr-un final nu a facut-o! si sper din tot sufltul meu sa fi fost decizia potrivita pentru ficare in parte si mai ales pentru noi impreuna.
mai ales ca acum, viata ne-a oferit inca o surpriza: o sa avem un bebe anul acesta.. :)

concluzii? ma feresc sa trag.. astept cu intres restul vietii mele.. ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Noi suntem casatoriti de 10 ani si ne cunoastem de 14.
Primii 8 ani au fost dragutzi, adica linistiti ... cand au aparut copii totul s-a schimbat - initial in rau, apoi usor usor ne-am linistit. Nu m-am certat niciodata cu sotul meu atat de mult si atat de dur pana sa avem copii - a trebuit pur si simplu sa regandim relaia noastra de cuplu, de la facut sex (cand e loc) si pana la a re-imparti treburile in casa, dublate de data asta.
Acum e bine, nu perfect, dar suntem in echilibru .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrutza4 spune:

cred ca nu exista o "reteta" minune pentru a ramane impreuna for ever. aici intra in discutie mai multe - educatie, familie, anturaj, aspiratii, dorinte, evolutie de-a lungul timpului, dorinta dar si puterea de a sta langa o singura persoana, gradul de stabilitate, SI nu in ultimul rand CUM se pliaza toate acestea pe cele ale partenerului.
cred ca nimeni nu are cum a stie ca va fi for ever CI doar sa spere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Suntem impreuna de 14 ani,a fost si greu,a fost si frumos,in fiecare zi ne iubim mai mult,continuam sa ne pupam sa ne tinem de mana,sa fim fericiti.Ne-am dori sa plecam "dincolo" amandoi o data ,dar oare nu suntem egoisti?
Casnicia e frumoasa,dar ai nevoie de multaa munca si delicatete pt a o mentine asa.
Nu exista plictis,nu m-am saturat si n-o sa ma satur niciodata de el,fiecare clipa petrecuta impreuna e din ce in ce mai pretioasa.
Mama si tata s-au iubit pana moartea i-a despartit ,insa eu cred ca ei continua sa se iubeasca si dincolo de ea,pt ei 47 de ani nu au fost suficienti pt a-si demonstra iubirea si pt a se satura.
Exista iubire adevarata,totul e sa o gasesti.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput