Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (64)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by irinouka

mesajul de la meda
......


Trimis la: - 21/11/2007 : 18:29:19
--------------------------------------------------------------------------------

Buna fetele.
Din pacate , ptr mine s-a terminat totul fffffffffffff urit.
Am stat internata cu perfuzii gynipral non-stop, cu contractii din 3-3 min , mai mult inconstienta, am ajuns la bucuresti, am nascut/avortat , de 2 ori,chiuretata odata, prima oara am nascut-o pe MAYA, iubita mea mica care a trait aproape 4 zile apoi Dumnezeu a decis sa mi-o ia , facuse hemoragie cerebrala grad 3, am apucat insa sa o botezam, in spital binenteles. Pe ceilalti 2 dr adecis sa-i mai tina, credea el ca se mai poate dar, dupa ore intregi de contractii di dureri am nascut/avortat, la 6-7 ore dupa Maya.S-au nascut morti.
Mi s-a rupt sufletul in mine , sint terminata, dar incerc sa trec si sa nu cad chiar de tot in prapastie. Am noroc de un sot minunat,sincer va spun si impreuna amindoi vom trece si peste asta.
Pussi, felicitari si printese sanatoase.
Va pup cu drag pe toate si aveti mare grija de voi si de puii vostrii. Multa multa sanatate.
MEDA


irina 33 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png



nu-mi vine sa cred



Mari 30 bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

offf Doamne

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim 6 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

nu pot sa cred ce am citit

cum creste
Carmen 30 + David Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



vai fetele .. eu sunt socata .. am lacrimi in ochi pentru meda si pentru puiutii ei .. Dumnezeu sa-i odihneasca si sa le dea putere parintilor sa nu-si piarda speranta!!

este de cosmar ce s-a intamplat .. probabil ca o sarcina cu un copil se putea salva dar cu trei .. bebeii au fost ff mici si nu au putut lupta!

of Dumnezeule .. de ce???

Doamne ajuta fetele sa fim sanatoase si sa avem bebei sanatosi!!

fetele cu probleme .. STATI CUMINTI IN PAT!!!! COMOARA DIN BURTIK MERITA ORICE SACRIFICIU!!!!

o colega de-a mea a stat de la 2 luni NUMAI in pat .. a fost de cosmar .. dar a luptat pentru minunea ei!! nu avea voie sa ridice nici o oala cu mancarica .. se ridica doar ptr pipi .. mancarea venea la pat .. s-a ingrasat 34 de kg .. dar acum atat ea cat si fetita eva maria sunt bine si sanatoase!




33+ EVA MARIA
AMR 7 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

quote:
Originally posted by LaLa_20

nu-mi vine sa cred...deci o sa ma cumintesc ...totusi la varsta asta a sarcinii nu s-a putut face nimik...am inteles ca de la 6 luni...exista avorturi recuperate...

Cea mai optimista gravidutza!
Laura 29s+ Bianca Mihaela
atat mai e pana vine bebelina
poze burtik
poze cununie & nunta
Lucky


Laura asa stiam si eu chiar saptamna trecuta sa nascut in Londra 5 copilasi gemeni la 25 de saptamni si sunt bine la incubator.
Asa mi-au zis si mie sa ajung macar la 24 de saptamni si exista sperante,si eu inca ma lupt cu contractiile iar fiecare zi este o mare victorie.Ai grija de tine
25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by alexi22

salutare si de la noi,
am intrat eu sa va zic ca GINGER este in spital din cauza contractii a intrat in travaliu acum vreo 3 zile dar au reusit sa il opreasca cu perfuzii,imi zicea ca a avut contractii dureroase la 10 min adica regulate.

Fetelor va doresc sarcini usoare si duse la termen,stiu cat e de greu sa stai numai la pat dar nu se compara nimic cand iti tii comoara in brate.va pup si aveti grija e voi.

mami degiulia rebeca 13.08.2007




fetelor, este oare vorba de Ginger a noastra? sper ca nu, nu de alta dar nu cred ca as mai suporta inca o veste proasta in seara asta.



Mari 30 bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

Of Doamne , mi se pare un cosmar si aproape ca nici nu ne cunoastem .e de prisos sa mai zic ceva ........Imi pare tare rau meda si multumeste-i lui dumnezeu pt sotul de linga tine. Te pupam .

30+
http://community.webshots.com/user/Ereena80?vhost=community

http://bd.lilypie.com/HmLbp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

Sa ma opreasca cineva din plans..........

30+
http://community.webshots.com/user/Ereena80?vhost=community

http://bd.lilypie.com/HmLbp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

quote:
Originally posted by nemary

quote:
Originally posted by alexi22

salutare si de la noi,
am intrat eu sa va zic ca GINGER este in spital din cauza contractii a intrat in travaliu acum vreo 3 zile dar au reusit sa il opreasca cu perfuzii,imi zicea ca a avut contractii dureroase la 10 min adica regulate.

Fetelor va doresc sarcini usoare si duse la termen,stiu cat e de greu sa stai numai la pat dar nu se compara nimic cand iti tii comoara in brate.va pup si aveti grija e voi.



mami degiulia rebeca 13.08.2007




fetelor, este oare vorba de Ginger a noastra? sper ca nu, nu de alta dar nu cred ca as mai suporta inca o veste proasta in seara asta.



Mari 30 bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.



MARI imi pare rau ca tot eu va dau vestile rele, da e vb de Ginger dar totusi au reusit sa ii opreasca travaliul.Speram ca la ea se va termina totul cu bine

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

nemary, da, e ginger a noastra...
am verificat la pagina 1 a gravidutelor prin FIV...

oooooffffff, doamne......

irina 33 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput