Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


zuzici .. tocmai am citit primul capitol de la mamici de ianuarie-februarie 2008 .. l-am gasit la odiseea sarcinii in 40 saptamani la pagina 55!! merita sa aruncati un ochi .. imi pare rau ca nu v-am descoperit mai devreme .. cata emotie, cata bucurie .. cum povesteati voi acolo de teste, de prima ecografie .. m-a busit plansul ..

fetele si burticile si sa stiti ca-m sunteti tare drage!!!!

ana maria, sora mea este fff incantata de biberoanele de la nuk. spune ca-s ff bune. cred ca eu tot din astea o sa iau dar oricum voi lua doar daca e nevoie .. sper sa am tzitzi sa-i dau printesei!!

irlandeza .. ouchh .. eu am zis ca ma voi face mai des la budunica .. sa nu sufar prea tare .. dar acum, cu vizitele din doua in doua saptamni la dr .. nu stiu cum voi face .. in doua sapt nu creste suficient ptr ceara, cu lama ma fac varza, crema n-o suport .. vad eu .. sper sa nu se supere nenea dr de periuta de la budunica .. nu??

multi pentru cele mai frumoase si bune mamici si viitoare mamici


33+ EVA MARIA
AMR 7 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Ellenuta, nu cred sa se supere dr. Mie nu mi-a vazut-o inca. Eu nu vreau sa fiu cu "plete" pe cand o fi sa nasc, pt. ca astia ma rad cu lama si nu vreau. Asa am zis si eu ca la 2-3 sapt. ma epilez, dar m-am lenevit. Acum cu burtica asa mare , mi-e mai greu , dar ma descurc.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

Cum creste motanica nostra

33+ bb PATRICIA ALEXIA

AMR 7 SAPTAMANI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



irlandeza .. si pe noi ne rad aici .. si nu am niciun chef .. d-aia m-am decis sa ma fac cat de des se poate ..

aha .. si am observat .. sunteti cu o zi mai mari ca noi!



33+ EVA MARIA
AMR 7 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Acum in burtica, da, sa vedem care cand se hotaraste sa vina.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

Cum creste motanica nostra

33+ bb PATRICIA ALEXIA

AMR 7 SAPTAMANI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Miri, sa-ti fie de bine tunsoarea... asteptam poze cu noul look



Mari 30 bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

quote:
Originally posted by irlandeza

Acum in burtica, da, sa vedem care cand se hotaraste sa vina.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

Cum creste motanica nostra

33+ bb PATRICIA ALEXIA

AMR 7 SAPTAMANI !!!





Doamne ajuta sa le "inmatriculam" pe 2008! eu asha as vrea dar oricum nu e dupa mine si dupa domnisoara Eva .. cum va vrea ea!



33+ EVA MARIA
AMR 7 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

hello!sa fie un capitol numai cu vesti bune...si daca vreti sa vedeti am mai adaugat si noi doua poze cu burtik...

Cea mai optimista gravidutza!
Laura 29s+ Bianca Mihaela
atat mai e pana vine bebelina
poze burtik
poze cununie & nunta
Lucky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Buna seara fetelor nu ma pot opri din plans,,sunt socata si tremur toata,poate nu eu trebuia sa va dau vestea asta dar nu cred ca MAYA va fi in stare sa o faca inca odata.Daca veti citi la gravidute prin FIV veti vedea ca au apucat-o cantractiile si totul sa terminat urat pt ea,pierzand toti ingerasi ei dragi.Mai mult nu sunt in stare sa scriu incerc sa ma calmez dar e greu.......
la toate si multa sanatate,aveti grija cu contractiile ca nu sunt de joaca.
25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

mesajul de la meda
......


Trimis la: - 21/11/2007 : 18:29:19
--------------------------------------------------------------------------------

Buna fetele.
Din pacate , ptr mine s-a terminat totul fffffffffffff urit.
Am stat internata cu perfuzii gynipral non-stop, cu contractii din 3-3 min , mai mult inconstienta, am ajuns la bucuresti, am nascut/avortat , de 2 ori,chiuretata odata, prima oara am nascut-o pe MAYA, iubita mea mica care a trait aproape 4 zile apoi Dumnezeu a decis sa mi-o ia , facuse hemoragie cerebrala grad 3, am apucat insa sa o botezam, in spital binenteles. Pe ceilalti 2 dr adecis sa-i mai tina, credea el ca se mai poate dar, dupa ore intregi de contractii di dureri am nascut/avortat, la 6-7 ore dupa Maya.S-au nascut morti.
Mi s-a rupt sufletul in mine , sint terminata, dar incerc sa trec si sa nu cad chiar de tot in prapastie. Am noroc de un sot minunat,sincer va spun si impreuna amindoi vom trece si peste asta.
Pussi, felicitari si printese sanatoase.
Va pup cu drag pe toate si aveti mare grija de voi si de puii vostrii. Multa multa sanatate.
MEDA


irina 33 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

nu-mi vine sa cred...deci o sa ma cumintesc ...totusi la varsta asta a sarcinii nu s-a putut face nimik...am inteles ca de la 6 luni...exista avorturi recuperate...

Cea mai optimista gravidutza!
Laura 29s+ Bianca Mihaela
atat mai e pana vine bebelina
poze burtik
poze cununie & nunta
Lucky

Mergi la inceput