Azoospermie - cap 10 -

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Asa sa faci Pisu. Sa-l iei pe sotzuletz de manutza si sa-l duci la dr S. Nu ai de ce sa-ti ceri scuze pt telefon, te-am simtit speriata si dezorienta .
Important e ca un singur embrion sa se prinda , unul si bun sa fie. Si tu te gandeai sa donezi ovocite. Eu cred ca tb sa apelati si la aia congelati , sa-i luati pe cei mai buni.
Drept sa-ti spun eu stiam ca dc sunt lesinati nu vor fecunda ovocitele , ma asteptam ca o parte din embrioni sa nu reziste. Norocul vostru e ca tu ai avut productie mare ca dc nu era asa ce faceati? Dc aveai doar 2 sau 3 ovocite? Stii ca sunt si cazuri de foliculi goi? Adica fac nici un ovocit punctionat?
Iyoana poti spune o minciuna mica d-nei dr si anume ca esti de acord cu donatorul. Dc nu gasesc nimic la bio ii spui ca te-ai razgandit si nu mai vrei cu donator. Poti totusi fertiliza ovocitele cu donator si apoi sa congelezi embrionii. Nu se stie dc peste ani de zile nu vei regreta ca nu ai folosit ovocitele tale. Gandeste-te la varianta asta.
Eu sunt hotarata, stimulare si biopsie simultan. Nu am timp de asteptat ca sotul sa se refaca dupa biopsie, sunt mai babutza 37 si ceva (mai am putin si o ajung pe madam Iliescu).
Gudinde-ici si pt vot.
Andra sa nu mai spui ca suntem codoase , suntem fete cu experientza. Tu ai descoperita cauza azoo si deci esti pe drumul cel bun.


PS : Eu am emotii mari, se apropie ziua de ridicare a rezultatului mamei mele de la Buc. Astazi inca nu era gata si au spus sa revin peste 2 zile cu un tel.


-ici pt toate fetele azoo si neazoo care au bagat un ochi pe aici si ne-au votat sobectul

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Miki, stiu ca treci prin clipe grele acum cu sora ta si cu mama. Ma gandesc la tine si ma rog sa fie bine, maine toate relele sa se imprastie si sa ramana numai liniste si sanatate in familia ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

mikilinavotat sobect!! Eu va citesc mai din umbra!Sincer nu mai scriu nici la oligo' dar nici la azoo nu scriu...caci... nu prea mai am ce! Sotul nu mai ia nimic...caci spermograma e in cadere libera... acum 6 luni arata oarecum ok...3 mil de bucatele ... iar dupa 2 saptamani la Fiv... eu cu 16 ovocite...si sotul cu zero la prima proba...si cu chiu cu vai 16 bucati la a doua! Asa ca... raman cu cititul!
Va felicit pt. faptul ca sunteti f. unite...ca va ajutati...si va multumesc pt. tot ce am invatat de la voi! Pacat ca nu mai pot pune in practica nimic pe sotz...caci nu mai vrea sa ia nimic!
va pup si sunt alaturi de voi cu sufletelul !!!
dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

miki smecheriti - bine ai mai invatat-o pe Iyoana (Iyoana si eu cred ca e minciuna perfecta); desi nici varianta cu congelatii nu e rea ...
Daca mai zici vreodata ca esti baba, te baaat
Stati fetelor nu va aruncati inca ..stati sa vorbesc cu Damian sa vad ce zice (poate doar a fost timpul intre doua biopsii prea scurt)
apoi ma gandeam sa ma duc (de control) si la andrologul de la Med New Life (stiti ca mie imi plac mai multe pareri...)

Miki iti tin pumnii ca rezultatul sa fie unul linistitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Avalon , multumesc pt cuvintele frumoase. Imi aduc aminte cum urmareai discutiile acum un an si ceva de la azoo care te-au convins sa te duci la dr S, cum ai povestit ca ai ramas placut surprinsa de persoana lui. Deci..... , a facut ceva bun sobesctul asta care e cel mai votat de la sectiunea asta Iti tin pumnii in continuare si sa mai intri pe aici cu cate un sfat.
Danyalo succes la FIV 2 si multumim pt vot. Sa stii ca si barbatii nostri nu mai vor sa inghita nimic dar cautam tratam cu pastile mai putine sau care se pot dizolva. De ex eu am sa-i mai adaug la tratamentul care il ia vitamina C efervescenta de 1 gr(un plic / zi) care cica e f placuta la gust si un plic de L- Carnitina instant de la Sedis care are si fructoza. Barbatii sunt ca niste copii pe care tb sa-i tratam dc se poate cu siropuri .
Pisoi, nu ma bate ca am osteoporoza
Tu stii ca sotul tau produce gigei , acum tb ajutat sa-i produca in cantitate mai mare, sa-i hraniti deci. Injectiile alea cu miopeptid am auzit ca fac minuni. Astea sunt bune sa fie facute inainte de FIV cu 3 luni dar se procura f greu.
Mai dar ma ametirati , tu si Avalon jonglati cu raspunsurile ba aici ba la fiv
Ti-am trimis un mail astazi l-ai primit?


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

danyalo - punei-le in mancare
Da chiar avalon -noi doua cred ca am inceput sa mergem in acelasi timp la dr S ...dar noi ne-am lasat :-(
Miki -azi mai mult am umblat prin oras iar cand am ajuns la birou mi-a picat netul
Deci nu stiu ...Ca adresa de yahoo nu-mi merge de acasa (netul meu de acasa are personalitate)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Buna dimineata fete dragi

Va doresc o zi minunata plina de optimism si incredere !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Si eu ma gandesc sa facem biopsia si stimularea in acelasi timp si daca nu gasim gigei sa facem cu donator. Dar eu sper si ma rog sa gasim.
Pisix iti tin pumnii ptr maine la primul ET, sa va ajute DD sa reusiti. Eu zic ca reusita ta ar da aripi multor fete de aici.
ptr toate azoogirls

aspiranta la - din august 2005
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

iuca - sper ca experienta mea sa va fie si voua de folos
merci, sper sa ne mearga la toate bine ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pisoi imi place ca esti optimista Starea ta de spirit e super si sper ca o vei avea la fel si dupa ET pt ca , conteaza f mult la prinderea embrionasilor.

quote:
sper ca experienta mea sa va fie si voua de folos

Mai tii minte cand vb pe PM si iti spuneam ca eu fiind departe de Buc nu ma pot duce la toti dr iar tu ai zis ca te duci tu si ii testezi? Ei acum vin dupa tine sa stii. Ma urc pe val la anul. O sa am banutzii in buzunar si gata. Casa o termin definitiv de aranjat pana la Anul Nou si apoi aplicam proiectul BB.
Iuca e cel mai bine sa faci stimularea odata cu punctia. Asa a reusit si Mickey D .

Miki

Mergi la inceput