Azoospermie - cap 10 -

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anes spune:

miki-miki m-ai bagat in ceata. De ce nu este buna pentru sot cea de la Hofigal? Scrie pe prospect ca "imbunatateste mobilitatea, nr. si calitatea spermatozoizilor". Sunt putin cam bulversata de atatea produse. Crezi ca nu este buna L-Carnitina? N-as vrea sa patesc ca si cu Branca ursului...!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

quote:
Originally posted by SoriLea

EU SUNT LA DR.DRACEA,CE IMI PUTETI SPUNE DESPRE DUMNEAEI,ESTE UN MEDIC BUN?SPERMOGRAMASOTULUI ARATA ASA:volum 1,2ml,PH7,2,10000/ml,fara forme tipice.SUNT SANSE SA AVEM BB?


Dr Dracea e un dr f bun esti pe mana cui tb. Banuiesc ca va dat trimitere catre dr Damnian. Ati ajuns la el?
Asta e tot ce scrie pe analiza? Unde ati facut-o? Volumul e mic, 10000/ml asta inseamna 12000 de in total si pt IA se cere min 5 milioane iar fara forme tipice inseamna ca sunt toti anormali. SoriLea, a luat ceva antibiotice sotul tau? Fumeaza? A facut radioterapie/chimioterapie? Face baie in cada? tb sa gasiti cauza si cu un tratam naturist bun exista posibilitatea sa-si revina .



La anul pui de-un pui
Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Buna seara fetelor, ce harnicute sunteti la scris
Miki miki ma bucur mult ptr vestile bune, ma bucur sa te vad fericita si optimista. Asa si trebuie sa fie o viitoare mamica de puiut
Imi place la nebunie semnatura ta
Pisoi eu zic ca esti sigur , cred ca durerile de burtica sunt de la implantare. Iar in legatura cu testul din week-end si eu cred ca-i prea devreme, dar cine stie, daca sunt gemeni se pozitiveaza mai repede
Simo28 iti doresc si eu bun venit printre noi si multa putere sa invingi azoospermia. Aici ai sa afli multe lucruri interesante, ai sa capeti curajul de a merge mai departe si vei gasi intotdeauna pe cineeva care te va intelege
SoriLea bine ai venit, sunt sanse nu dispera, doar ca nu pe cale naturala dar solutii exista. Bine ca totusi sunt ceva gigei, care se pot inmulti si revigora
Andrabirni, Iyoana, Vrembebe, Anes, Amzulica si pe toate celelalte fete pe care le-am omis
Eu va citesc tot din umbra, din lipsa de noutati dar imi umplu bateriile din optimismul si entuziasmul vostru, va multumesc ca existati


aspiranta la - din august 2005
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Anes nu da cu rosii , eu stiu ca zmeurul e bun pt chisturi ovariene, ca este progesteronic iar pe unele site-ri se spune ca e un reglator hormonal f bun dar pt femei. Nu stiu ce poate face zmeurul la barbati. Poate face ceva bun si eu nu stiu Toate celelalte componente ale produsului sunt bune pt barbati. A... la Naturiste si homeopate acum ceva timp se contraziceau fetele pt ca ele citisera pe site-ri straine ca nu ar fi progesteronic si ca e trecut doar ca reglator hormonal. Deci .... nu pot spune cu certitudine ca e bun pt barbati. Dr Damian recomada Carnil de la farmacie care are concentratie mai mare si este lichid.
Iuca
Andra ar tb sa faci o pauza. Parca spuneai ca pleci in concediu undeva la soare. Mai pleci?



La anul pui de-un pui
Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

miki-miki m-ai facut sa rad! Nu dau cu rosii fereasca Sfantul! Ma intrebam ca ignorantul... Fiolele alea le ia mai greu sotul meu. Doar stii ca trebuie sa pun in functiune tigaia...
iuca nu trebuie sa ai noutati senzationale, ne mai spui ce mai faci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Anes, revin si acum te rog eu sa dai cu rosii. Mai citii inca odata ce contine produsul ala si vazui ca are extract de fructe de zmeur iar ce stiu eu ca e progesteronic e extract de mladitze de zmeur. Deci e bun pt gigei pt ca fructele de zmeur au flavonoizi , substanta ceea rosie care da culoarea fructelor si face bine la circulatia sangelui (bun deci pt varicocel dc e cazul) , intareste sist imunitar , anticancer.... E bun deci Scuze dar nu vazu baba bine.
Inca ceva, antibioticele in general afecteaza spermograma si dc o repetati tb sa asteptati sa treaca cel putin 10 zile de la intreruperea tratamentului. Naturistele luate pe per tratam cu antib nu prea isi fac efectul asa ca voi decideti dc le luati sau nu. Posibil ca totusi sa atenueze efectele negative asupra gigeilor .



La anul pui de-un pui
Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Buna dimineata fetelor
Da vad ca ati avut activite serios aseara ...

Haideti cine mai e la o cafeluta acum ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Ce Pisule, ca am uitat si de cafea si de tot, cand am vazut cat ati scris!!!!
Am citit pe nerasuflate toate cele 3-4 pagini scrise intr-o jumatate de zi!

Super semne de ( Pisix), super semnatura si super vesti de la analize ( Miki), super decizii de tratamente ( Anes) super fete!

Ioana78, SoriLea, Simo28 , bine ati venit printre noi, daca se poate ura asa ceva la subiectul asta! Nu ezitati si scrieti-ne (si citim cu mare drag), intrebati-ne (si raspundem daca stim), sfatuiti-ne (ca noi suntem cuminti si ascultam).
Ma bucur ca suntem mai multe pe aici si ca reusim sa tinem aproape!


Iuca va veni si timpul vostru sa ne aduceti vesti frumoase, da?

Anes bafta la naturiste, vad ca tineti o dezbatere in toata regula pe baza zmeurului, extractului de nu stiu ce si a mladitei lui

Miki cu mare bucurie am citit mesajul tau despre raspunsul analizelor! Doamne, ce bine! Iar semnatura.. bravo fata draga!

Pisix, deci esti , ne-am inteles????? Merci de link, o sa ma pun pe citit.

Andrabirni, Vrembebe, Gudinde si toate fetele azoo si prietene de azoo -ici ca sunteti tare dragute!



"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Mikilina help. Fusa la doftor pentru tratament si am primit inhibare pe 2 luni cu marvelon. As vrea in paralel sa mai bag si ceva naturist si io si sotu'. Vad ca endometrul meu e de doar 8,4 in ziua 14 eu care aveam deja 10-12 altadata la inseminari. Si un singur folicul kkcios (scuzati) de 13 mm. Sotul azo, o sa-l mai bag la o biopsie fresh la FIV. Ce sa iau? Ca-n 2 luni ce am io paru' alb da' sa vezi ce mamaie oi fi, ca nu mai pot zau, asteptarea asta ma omoara.

Fetele - am votat pentru prima data de cand sunt pe DC (imi fac mea culpa), nu ca nu as fi vrut pana acum dar din viteza .... uitam. Succes la cele care sunteti in focuri si hai sa mai punem cateva nume acolo la reusite, sa putem merge mai departe cu inima deschisa si celelalte.

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Uraaaa, ne-am depasti propriul record de voturi !!! Bravo amzulicaaaaa !!!
Iyoana da si eu m-am speriat ce productive au fost fetele aseara, miki si-a reintrat in mana, e in aceesi buna forma ca odinioara
Ce sa zic draga mea ? In fiecare seara ma culc cu speranta ca sunt gravi si cand ma trezesc nu ma mai simt deloc.
Nu ai de unde sa stii pana nu vezi rezultatul, sincer eu vad semnele in sensul in care il vreau eu dar e o mare necunoscuta. In plus nu vreau sa-mi fac iluzii si sa pic de sus
Of ...azi sunt negativista. Am visat toata noaptea iar si iar ca am gasit doua puncte mici rosii pe chilot...
A devenit obsesiv...


Marti 4 decembrie - Momentul Adevarului

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput