FIV 148

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cu lichidul din trompe si Puiramy avea ceva. Oscila daca sa scoata sau nu trompele. O asteptam sa vedem ce zice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Bafta multa fetelor Dumnezeu sa va ajute si sa veniti toate cu vesti bune despre bb vostri va pup pe toate fara exceptie.

Rubia cu Dumnezeu inainte si sper sa ne intalnim la medsana sigur santem amandoua in acelasi lot si ma incurajeaja si mai mult lucrul asta te pup si ai grija de tine mai vb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

dream---ohoho---ce rasturnare frumoooasa de situatie!! Sa ai grija de bebe sa-l cocolosesti sa creasca mare si frumos la mami in burtika!
pisiiiixxx- mami de capioni te faci!!Aceleasi urari ca mai sus!!
puiramy- nu stai deloc rau...eu ma intreb cum dr. s-a indurat sa-ti puna 5!!!Chiar daca sunt multi de calitate mai slaba...au dreptate fetele se pot prinde si ei!Dar acum...stai linistita si nu te stresa!Nu ai de unde sa stii ca acestia nu vor rezista!
Avalon, xrysya- si voi aveti bebicii la purtator!!!
heleny- raul inca nu a trecut... tu fi consecventa si bea in continuare mai mult de 3 litri de lichide si fa albumina... in caz de prindere ceea ce-ti doresc din toata inima ... poate reaparea din nou hiperstimularea! Oricum 1 cm cu cat au scazut ovarele e putin!Eu le-am avut de 5 si tot am fost suuper stresata! La mine au scazut suuper greu...si abia la vreo 2 sau 3 luni dupa fiv...au coborat la 2 si ceva!si ai mare grija de tine! La orice durere fuga la dr. ca nu e de gluma!
antosit--tu in ce stadiu esti???ca baba de mine ori nu a citit ..ori nu ai scris tu???
zouzouce faci bun de papa?? Ai promis ca treci pe la Bucatarie sa lasi neste retete si pt. noi!
cristal-stai suuper bine..nu inteleg de ce te stresezi cu val. endometrului... e f. buna! La ET va fi de peste 12 ceea ce e suuper bine! Asta sa fie ultima ta grija! iti doresc din tot sufletul sa fie ULTIMUL FIV( CEL NOROCOS)!!!
ladyxe- nu stiu ce sa-ti raspund...insa iti spun ce as face eu... as face tot progesteronul de l-as avea... plus utrogestan si crema de o mai ai! Stiu ca Sherryca...punea vreo 9 utrogestane si mai baga si prog. inj de 100 parca! Acolo und ee nevoie...E BINEVENIT! Daca mai poti mai refa-ti progesteronul...pt. a stii care e cea mai corecta doza de administrat!
iana_mari-- cat utrogestan ai luat?? Sa nu fie lipsa de progesteron!
Ancuta tu ce mai zici?? Te intepi cu drag si spor??
diana_d burtika si mamica! Ai grija de tine! Multumesc mult de urari...am multe sperante... sper ca DD sa ma ajute si pe mine!
Un gand bun pentru toate fetele fara exceptie!

dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

DREEEEAM!!!


Cellu 32+ George
http://bd.lilypie.com/uMPhp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Fetele, mi-a mai ramas o cutie de Menogon, care exprira in octombrie 2008. Daca mai avetzi nevoie, shtitzi unde gasitzi.
Pupici

Aly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

Multa bafta, fetelor in focuri!
Heleny, mare grija la hiperstimulare!

Cellu 32+ George
http://bd.lilypie.com/uMPhp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

heleny mananca si multe albusuri mai moi, proteine usoare, legume multe, cat mai putina paine ,biscuiti si alti carbohidrati din familia asta. Daca au inceput sa scada ovarele e totusi bine. Nu ti-au mai facut albumina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Dream,suuper,ce ma bucur!Parca am simtit ca puiul mic o sa-ti faca o surpriza.Doamne ajuta sa fie bine pana la capat.Dar,la cat de miraculos s-a dezvoltat...eu nu stiu,dar parca e un semn .Doamne ajuta!

Pisix:felicitari pt super-puiutii si bafta in continuare!

Heleny:imi pare rau ca ai suferit din cauza hiperstimularii.te pup si ai grija de tine si de burtica.

Anca:ce faci?cum stai cu foliculii?pe cand punctia?

Flori

------------------------
Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.


Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Fetelor, daca tot a venit vorba de blastocisti, mi-a revenit si mie "obsesia" carem-a bantuit dupa FIV-ul nr. 1, in vara... la ET de 5 zile mi-au transferat un blastocist si o morula, am avut tratament de sustinere cu utrogestan 6/zi si... testul a iesit negativ... nimeni nu-si explica de ce... DE aici incercarea mea disperata de a rezolva problema totusi pe cale naturala. Mi-e frica sa reincep, gandindu-ma ca daca la astfel de conditii rezultatul a fost acesta, atunci la ce sa ma mai astept? Poate gresesc... oricum, la anul, daca nu se intampla nimic , ma apuc din nou de FIV.

Dream, mult curaj si liniste, sa stea puiutul la locul lui!

Iana,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiramy spune:

Moniland Si eu am vrut sa-mi scot trompele, crezand ca lichidul care le infunda imi va afecta implantarea embrionului la FIV, dar in timpul operatiei laparoscopic, s-a descoperit ca nu erau f tare infundate si le-au putut salva desfundandu-le.Am facut o pauza de 1 an crezand ca voi ramane natural, dar nimic.
PisixSuper veste.Asteptam noutati.Tin pumnii sa fie bine in continuare.

Eu nu ma consum prea tare, incerc sa fiu cat mai relaxata, in schimb de aseara ma doare burta ca la ciclu, dar sigur nu e din cauza ca s-au prins ci ca uterul probabil vrea sa-i dea afara fiind prea multi.Nu stiu, fac haz de necaz.Am luat deja vreo 5 no-spa, 2 aseara si 3 azi.

Mergi la inceput