FIV 148

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Dream eu cred ca a fost cam adormit. Asta ca sa stii la ce sa te astepti cand tu vrei sa-l trezesti si el mai are chef sa doarma. Sa stii ca sunt f. optimista in cazul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Blanche, eu luni ma duc la eco sa vedem daca dupa laparo mai e sau nu.
Tu ce faci inainte de fiv, scoti trompa?
Dream ma bucur tare pt tine.Doamne ajuta sa ne dai o veste buna!!!!

http://tt.lilypie.com/gnB1p3.png octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

[:))] Moni mi-a placut asta. O sa o tin minte...
Cocolyso multumesc si bafta multa!

Azi ar trebui sa fie multe transferuri..Nimic nici o veste de la fete?
Pisix, Avalon, Puyrami,Xrysya mult success si va steptam cu vesti!



Dream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Dream - Ma bucur mult pentru puiul tau! Sa creasca mare la mami in burtik!
Blanche - Bine ai venit printre noi! Iti doresc sa fugi cat mai repede la odisee!


dariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

URAAAAAAAA!

Fetelor am imputernicire de la Pisu sa va dau vestea cea mare (ajunge mai tarziu la net). Are 2 embrioni frumosi , fara fragmentatii de 8 celule in burtik. E ultrafericita . Au mai fost unul de 5 celule si 2 de 2 celule. Nu a congelat nimic pt ca doar unul nu se poate.


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Bravo Pisix! Te-ai pricopsit cu gemeni!
Avalon, Puiramy, Xrysya - Voi cum stati? Asteptam vesti bune!

Noroc ca mi-a deschis cineva ochii! Nu merg la nicio Comisie de sterilitate ci la Cabinetul de Sterilitate de la etajul 1. Banuiesc ca ma voi vedea doar cu dr. Oare acolo poate sa-mi faca si eco?

dariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Dream scumpa meaeste clar ca acest puiut vrea in brate la mami...o sarcina usoara iti doresc
pisix cu asa frumuseti in burticuta,ai sanse foooarteee mari sa reusesti
Blanche bine ai venit printre noi,si in 2008 dupa primul fiv...fuguta,fuguta la odisee
Avalon,xrysya,puyrami va asteptam cu vesti super bune....si sa danseze majoretele pentru toate.....pupici

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit;
a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...
www.slide.com/r/fnRY8xtt2D_VUyFEmJByVOmyMTMOCB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">
iconita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Zouzou sa te auda DD. Iti doresc din suflet sa reusesti si tu cat mai curand

Pisix super! Odisee scrie pe tine!



Dream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:

diana d

blanche si cocolyso, pt ca vorbiti de trompite si acel lichid toxic din ele, eu am fost in aceeasi situatie, si nu mi s-au scos trompitele, doar li s-au pus clipsuri, ele pot sta acolo bine mersi fara sa va mai creeze probleme pe viitor. Daca vreti totusi sa scapati de ele, OK, sg problema ar fi ca o sa va refaceti putin mai greu dupa interventie.
Bafta multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heleny spune:

Buna fetelor,
am trei puiuti la purtator transferati sambata trecuta. Doi de scor 2 ( 2celule si 3celule) si unul de scor trei ( 4 celule) Doctorii mi-au spus ca oricum pentru sperma congelata si scor 2 este e performanta mai ales ca la prima eprubeta nu misca nimic si au decongelat-o si pe a doua cu care am avut noroc. Restul de 6 puiuti sunt la congelator dar sunt de scor 3 si 4. Din pacate dupa embriotrasfer s-a marit hiperstimularea si am ajuns la performanta de a avea burta cam ca la 6 luni si ovarele de 13 si 14 cm iar toata lumea era super crispata in jurul meu asa ca in loc sa stau linistita in patuc am facut o gramada de analize si ecografii. In sfarsit ieri au scazut ovarele cu 1 cm si doctorul mi-a zis ca de acum pot sa ma linistesc ca am trecut de faza mai nasoala.
Tratamentul a fost 3 litri de apa pe zi, ketonal 2/zi, ci metoclopamid 3 /zi SI MULTE PERFUZII CU ALBUMINA.
In rest in ziua 4,5 de la embriotransfer am simtit ceva dureri ca la stop dar am luat urgent no-spa iar acum am sanii putin tensionati.
Tratamentul de sustinere este 3 utrogeston intravg de 3 ori pe zi .
Mi-am trimis sotul dupa amuleta de fertilitate adica cele trei broscute si a venit acasa cu un calut cu o albina pe spate dar sa stiti ca si pe acela il mangai zilnic ca poate o sa ma ajute sa se prinda macar un puiut.
Pupici,
Heleny

Mergi la inceput