Aradencele la apel!(85)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Na mi-e gata mancarea. mia-miam , tui pe mine ce harnica-s , sa nu ma deochi.

Noapte buna.

Eu cu si Daria- 29.01.1999; Alex - 07.02.2003; Matia - 31.10.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

quote:
Originally posted by Somleac

Na mi-e gata mancarea. mia-miam , tui pe mine ce harnica-s , sa nu ma deochi.

Noapte buna.

Eu cu si Daria- 29.01.1999; Alex - 07.02.2003; Matia - 31.10.2006
Ce ai facut bun de mancare la ora asta?
Mi-e cam foame si mie, dar mananc un mar...sa vezi ce foame ma apuca dupa, dar merg la culcare si eu...
Noapte buna!




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

na, ca nu mi se arata nicicum sa scriu. Dimineta cand m-am pus sa scriu s-a luat curentul.
Ce sa va zic? e randul meu fara sot, dar numai 2 zile, deja a trecut una...
Alina, ma mai doare locul, dar numai la manevre. Imi pare rau ca am scos- o, ma simt stirba, chiar daca e un molar de minte. Nu am mai facut o extractie de cand am fost copil. Atunci parca nu a fost asa traumatizant.
Miha, imi pare bine ca bb4 e bine, iar tu te-ai relaxat.
Ioana imi pare rau de Alesio ca e bolnavior si de Nicolas ca iti face zile fripte. Si Ioana se crizeaza, dar parca nu asa tare ca Tudor.
Azi mergem la vaccin( Priorix).
Cristina, bine ai revenit p meleaguri aradene.
Miha ce ai facut bun de mancare la ora aia.
Fetele care aveti fetite mai mari cu nr. la picior intre 27-29 sunt cizme superbe in Sanicolau lungi la 50lei.Imi venea sa-i cumpar de pe acum la Ioana. Sunt aduse din Italia , doar talpile le-au pus ei. Nu are multe perechi , asa ca daca va intereseaza pe vreuna grabiti-va. Ada, cred ca Iulia se incadreaza in masurile astea. celelalte fete din gasca ori mai mari ori mai mici, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancapolgar spune:

Noi nu avem vesti bune,desi ieri a fost destul de ok Alex,in afara de faptul ca tusea,totuzi azi-noapte a fost destul de nasol,pe la 2 s-a trezit,iarasi avea febra (e nasol ca nici macar nu ma mai lasa sa ii iau temperatura,se zbate de numa),Nurofen nu puteam sa ii mai dau ca ii dadusem pe la 22.30,nu mai stiam ce sa fac... Pana la urma m-a lasat sa ii pun un supozitor de Novocalmin,care si-a facut efectul abia dupa 1 ora. In timpul asta,puisorul nu avea somn,vorbea intr-una,vroia sa mearga "tai-tai",se arunca pe perne.... Pana la urma l-am pus cu mine in pat si a adormit intr-un tarziu,cand a inceput sa scada febra. Am inceput de aseara sa ii dau Oscillococcinum,sper sa il ajute,ca pe mine m-a ajutat. Acum s-a trezit din prima tura de somn pe ziua de azi. Bineinteles ca pofta de mancare nu are de loc.

Anca , mami de Alex
Poze
"Devii ceea ce gandesti in majoritatea timpului."
Nimic nu e imposibil pentru cei care privesc catre cer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pau spune:

Buna fetelor,am citit mesajele voatre pentru mine dar nu am avut timp sa va raspund zilele trecute.
Gabitzica,vreau de la tine,reteta de 'chec din cascaval,ou,si parizer.Mersi mult de idei,si de site-ul lui Hildegard.
Claudelu,prajitura"Nuci",o am, dar nu mai am forma am aruncat-o.
Poate gasesc in piata mica la batranele,sau stiti voi unde gasesc la ceva patiserie?eu nu am vazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Anca imi pare rau de Alexutu ca e asa bolnavior. osillo poti sa-i dai un tub dimineata si unul seara.
Ada, am uitat sa zic ca l-am vazut pe Vladut in poze. E tare scump asa tunsulica.
Alina, sa dai de stitre cand vine masina de paine. a... i-am zis la calin ca vreau sa vad poze, mi-a zis ca are 4 gb, asa ca fa ta rog o selectie sa ne delecatam si noi putin macar cu expozitia de flori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Pau:
Chec aperitiv
300 g parizer taiat cuburi
300 g cascaval ras
4 oua
3 linguri smantana
3 linguri faina

Mod de preparare
Se amesteca toate ingredientele,bine, se tapeteaza o forma de cozonac cu putin ulei si faina si se toarna compozitia. Se coace la cuptor timp de 40-45 min.
Mod de servire
Se serveste rece.

Eu iti dau si reteta de la rulada, e foarte buna si arata si bine , eu cred ca merita sa o faci:
Rulada cu pateu
Coca: 300ml lapte, 4 linguri faina, sare, 3 oua.
Umplutura: o cutie mare pate de ficat, 100g unt, o lingura mustar, 2-3 oua fierte, sunca sau salam, o ceapa, sare, piper, patrunjel verde.

Mod de preparare
Coca:
Laptele se amesteca cu faina si un pic de sare apoi se fierbe la foc mic pana se ingroasa. Cand s-a racit se adauga galbenusurile si albusurile batute spuma. Se omogenizeaza, se pune intr-o tava unsa si tapetata cu faina si se da la cuptor. Cand este gata se rastoarna pe un prosop umed si se ruleaza.
Umplutura:
Pateul de ficat se freaca bine cu unt. Se adauga apoi ceapa, ouale fierte si sunca tocate marunt, mustarul condimentele, patrunjelul tocat marunt. Se omogenizeaza si se umple rulada cu aceasta compozitie.
Se da la rece pentru cateva ore apoi se taie felii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Gabi, o sa pun poze, dar sa vina astia de la RDS sa-mi repare netul, azi am laptop ca e plecat Calin la Oradea cu socru-meu la medic.
Nici eu n-am vazut chiar toate pozele,sunt vreo 1500.
Cipri unde-i plecat?
Anunt cand vine masina de paine, poate o chem pe Ada la instructaj.
Vreau sa merg si eu in Sanicolau sa le fac cizme la amandoi pruncii.

Anca, o ce mila mi-e de copilasi cand sunt bolnaviori!

Sa-l trimit repede mesajul ca e cam gata bateria si nu-i in priza.

Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Buna fetelor,
Ioana, mersi pt numarul de telefon...Gabi,am fost si eu ieri in Sinnicolau si am vazut doar fetele cizmelor, noua ne-ar cam trebui 30 deja(arau puse talpi pe ele?, mie nu mi-a zis nici pretul, eu am fost dimineata ). Nu am luat nimic ca aveau doar ghete baietesti... Sper ca zilele urmatoare merge o prietena la Alesd la Melania si poate imi cumpara ea cizme...
Multa sanatate puilor bolnaviori.
Cristina, bine ai revenit.
Miha, bine ca ca e ok bb.

Cristina si gemenele

--

http://sysopconsulting.homeunix.net:8080/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Gabi !Mey ce pofta mi-ai facut cu aperitivele tale de dimineata......Nu o sa scape ne-testate in zilele urmatoare!
Ia un paracetamol dc te doare tare locul de la masea!

Miha tu nu ne zici ce mancare buna ai facut azi-noapte?

Anca sanatate multa lui Alex!

Alinush fa sa-ti mearga netul ca tare liniste e pe aici cand lipsesti



******

VOTATI-NE!!!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=miss%20odiseea%20sarcinii&page=8" target="_blank">"cioc-cioc"&www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=miss%20odiseea%20sarcinii&page=21" target="_blank">"te pup fratiorule"

Multumim anticipat!



Mergi la inceput