Gravidute si mamici de Constanta (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

votat FILIP GABRIEL

Adriana S.

-29 sapt+ BIANCA
acte
bebe evolueaza
www.flickr.com/photos/adryana_4u/1468720937/in/photostream/" target="_blank">Bianca-22sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

neata si de la noi!
am dormit asa de bine....nu s-a mai intamplat asta de mult....
i-am votat pe amandoi bb, ptiu, ca tare frumosi sunt!
angi, joi merg la dr si aflu. va anunt negresit. am nevoie de galerie
azi vreau sa revizuiesc bagajul...poate am uitat sa pun ceva....

si o zi buna



Roxana 38+

mami de Luca Teodor

AMR ...... X sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Hello.

Multumim pt voturi!
Roxx, mai ai putin! asteptam cu tine ziua cea mare!



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157600689970094/" target="_blank">Filip la 4 luni(27 iunie 2007)
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Roxx, eu incep galeria!!!!!


Pupici,
Angelique 34+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 6 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

salutareeee!
Am revenit si noi.....
Sa va spun asa in mare cum a fost: foarte frumos...dar, frig si obositor...
Am ramas impresionata de punctele de atractie turistica ale vienei, dar nu si de oras si de preturi...
Gradina zoologica nu tebuie ocolita sub nicio forma, mai ales daca mergeti cu copiii.
Catedrala Sfantul Stefan care este una dintre cele mai reprezentative constructii gotice din Europa. Turnul de Nord, cu o inaltime de 70 de metri, a fost decorat conform stilului renascentist, iar in timpul Contrareformei si interiorul a fost modificat pentru a corespunde expresivitatii baroce. Clopotul catedralei, numit Pummerin, cantareste nu mai putin de 21 de tone si dupa ce a fost avariat in timpul celui de-al doilea razboi mondial este utilizat acum doar pentru a marca evenimente importante, ca Anul Nou.
Hofburg - Palatul Imperial, sediul puternicei Case de Habsburg, este cea mai importanta cladire a arhitecturii laice din Viena.
Prater este un modern parc de distractii care ofera vizitatorilor peste 250 de puncte de interes, de la roata gigantica numita Riesenrad, care ofera o panorama extraordinara asupra Viene
Palatul Schonbrunn, care in traducere inseamna Fantana frumoasa, a fost construit la initiativa imparatului Leopold I intre 1696 si 1713 cu scopul declarat de a depasi frumusetea Palatului Versailees. Schonbrunn a devenit resedinta imperiala preferata in timpul Mariei Tereza.
DonauTurm, turnul impunator de 200 m in care urci cu liftul in cateva secunde si din din care se vede panorama orasului

Cam asta am reusit noi sa vizitam..dar mai erau inca multe de vazut
Imi pare rau k nu ara cald ci chiar zapada, caci vedeam in fotografii imagini alea parcurilor si gradinilor de acolo...m-au lasat fara cuvinte...
Au fost insa si lucrri care m-au dezamagit,cum ar fi..
- un taximetrist..care ne-a dus 500 m si ne-a luat 10 euro...
- un ceai care in meniu era trecut a fi 0,90 euro si la sfarsit ne-au cerut 3 euro pe el..caci nu stiu de ceare mi-au adus..nu de-ala.( si macar de-ar fi fost bune..dar dupa jumatate de ora...il dadeam afara pe strazile vienei)...
- am cautat innebunita sa manac o supa sau o ciorba..si nicaieri nu aveau asa ceva. Am gasit pana la urma in Cazinoul din Prater....dar dezamagirea nu a fost pretul( 3 euro) sau cantitatea ( o cesca),..ci faptul k nu era gatita ci era din aceea de la punga....
- de sambata si duminica totul inchis...nu restaurante, magazina malluri, supermarketuri..nimic...doar muzeele si acelea pana la 15..., asa k duminica am luat trenul si ne-am dus in Bratislava, care era la 60 km si de care am fost foarte incantata...
Imi pare rau k nu am descarcat fotografiile sa vi le arat..cred k maine caci nu am batrie in aparat si nu-l mai pot deschide.

Despre cum am aniversat 7 ani de la casatorie..nu pot sa va povestes].... ci doar asa, sa va arat in imagini........... ...... ......



Madalina 14+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Darius la 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

madalinule, bine ai revenit acasa! ma bucur ca esti ok si te-ai simtit asa bine! cum l-ai gasit pe darius?

roxx, tinem pumnii, sa ai o nastere "usoara ca fulgul"!!!

am uitat sa va zic, am vazut si eu pozele cu bebeii grasunei si zambareti! sa va traiasca!!!!

pupicei pt toate mamicile si burticile!


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

si acum sa incerc sa raspund si eu din urma...asa ce am reusit sa retin...

In primul rand ma inscriu si eu in clubul"Inel II"..Stau pe Eliberarii,dupa Electrica si cofetaria "Iulia"... Ma bucur k suntem atatea din zona asta..si totodata regret k nu acvem un loc de intalnire si plimbare in tot cartierul...Oricum ideea cu cafeluta e f buna si mai ales acum iarna cred k prinde bine...

Am vazut k s-a discutat si despre apa din sterilizator...Sincer.eu am pus apa de la robinet...Nu m-am gandit o clipa k ar dauna...Oricum biberoanele nu intra in contact cu apa , ci doar cu aburul..deci chestia cu calcarul nu e valabila..nu s-a depus sub nicio forma.Am stricat un rand de biberoane fierbandu-le normal, in apa normal, pana mi-am luat sterilizatorul...Oricum conceptia mea este putin mai permisiva fata de a altor mamici, asa k nu tb sa va luati dupa mine.Eu nu sunt adepta "globului de sticla" sub care trebuie crescut copilul. Bineinteles k nu-i dau nici lucruri interzise, doar pentru k pe vremuri aceste lucrri se dadeau fara probleme, dar nici nu exagerez cu restul...
Cel putin de cand a inceput sa bage toate jucariile in gura( si nu numai) ma intreb daca sterilizarea biberoanelor isi mai are rostul..si pana cand trebuie s-o mai fac....
gabiu: ce mari si frumosi v-ati facut....parca ieri ne chinuiam sa ramnem si acum avem copii mari...Despre a doua sarcina dupa cezariana intr-adevar se recomanda 1,5- 2 ani, dar mie dr lutescu mi-a zis k timpul asta tb calculat pana la nastere nu pana cand ramai gravi.Eu voi avea 1,5 ani ...deci cumva ma incadrez.Oricum nici chiuretajul nu este indicat la un uter cicatrizat...Deci daca se intampla mai bine mergi mergi mai departe...
oricu nu miza pe faptu k daca pt primul te-ai chinuit ani intregi si pt al doilea va fi la fel...Noi pe asta am mizat....si uite unde am ajuns...

Mav: pup ochelaristii frumosi..

crisis: ma bucur k te-ai linistit si k bb este bine, acolo unde trebuie. Drum bun la unguri!

ina: unde facit triplu test si unde echografia?
Bafta multa! Si eu cred k voi face, desi la darius nu am facut

yannia: tu parca ziceai k nu vrei TT..te inteleg..la darius nici eu n-am vrut pt k nu ma puteam gandi sa fac vreo intrerupere de sarcina, indiferent de verdictul dat...Deci degeaba il faceam dc hotarasem k voi merge mai departe, oricum...

lulu, andicu: votat baieti frumosi..

angelique:ce mancare buna ai mai facut? mai vinde din ponturi...

mokika, bisous:

roxx:putin, putin?? incepem galeria???

Madalina 14+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Darius la 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mada, bine ai revenit, ne-a fost dor de tine. Felicitari inca odata pentru aniversare si imi pare rau pt dezamagirile pe care le-ai avut cu privire la ora. Intr-adevar austriecii si nemtii nu mananca ciorbe sau supe decat din plic. Si imi aduc aminte cand am fost eu in aprilie in Germania cat de dezamagita am fost ca sambata si duminica efectiv nu aveai ce sa faci, toate erau inchise si pe strazi era complet pustiu.

Despre mancare, azi am facut cartofi frantuzesti, mie imi plac tare mult

Pupici,
Angelique 34+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 6 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

Mada, dupa toata insiruirea de povesti, sa inteleg ca a fost taaare bine!
Te inteleg, si eu cu iubitul meu (sot) suntem tot asa, nu ne despartim mai mult de cateva zile, si de cate ori am mai plecat eu pe la stagii in franta (2 sapt. max) era jale mare de tot, si il gaseam inapoi cu cateva kile in minus, desi vorbeam in fiecare zi si pe telefon, si pe messenger ,si cu webcam...
Si viena e frumoasa, dar parca nu e oras turistic, sau cel putin impresia asta am avut-o eu, prin comparatie cu Parisul, de exemplu! stiluri diferite, latin/germanic!

Fetelor, cred ca saptamana asta nu imi iese cu intalnirea, sunt tare sictirita si inca haituita, si imi vine sa ma pun intr-un colt si sa toooot stau acolo!

da sunt pe aici, pe baricade!!

Monika, eu, dupa ce ma bagat in mine ca o cantina, tot imi e pofta d eexemplu de paste carbonara (imi ies buuune!). da' deja am cumparat spanac pe care sper sa ma urnesc sa-l gatesc maine! sper sa-mi iasa si bun!

va pupic, cred ca nu mai rezist mult si ma duc sa somnic, zici ca trag la pietre de moara!!

Monica 33+ cu Serban

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florin-a spune:

of Doamne da ce mult scrieti!
Burticile cresc mamicile se mandresc!!!
Bisous sarumana de tot ca nu te-ai suparat pe mine ca te-am sunat in toiul noptii!!!!.Ana a avut un rosu in gat...3 zile m-am luptat si eu cu un rosu in gat dar se pare ca i-am venit de hac,,,cel putin momentat ca a redevenit fetita vioaie si neastamparata pe care o stiam
MULTE BILE ALBE PENTRU DNA DR DUMBRAVA SI DE LA MINE!!!
Angelique eu la moasa am dat un milion cand am nascut.
Adryana daca mai ai nevoie de nr dnei Dr dobre ti-l dau eu ca doar cu ea am nascut
Inaesti o dulce si ca de obicei intrebi de mine!!la fel si isidora.Pupici la amandoua
Pt Mokika chiar daca cu intraziere un sincer si calduros la multi ani!!
Nu stiu cine zice de ceiut noaptea la bebibi..eu am dat anei de toate numa sa ii treaca colicii..ca parca avea balauri in ea nu colicisi nu si-a facut nici un efect nici un ceai.Au ameliorat debridatul si bonisanul
LULu ziceai ceva de un salon de coafyra,,,eu sambata cunun,cat este un tuns
Mav deja nu mai tre sa iti spun ca va sta bine la ambii cu ochelari! e drept ca e mai bine sa nu ii porti dar pentru sanatatea voastra....
Jojo_Miha pupici pentru printesica! Nu stiu cand o sa reusesc sa va mai vad!
pupici la toate fetele
pentru cine mai are putin!
Florin-ade Ana-Maria(mai avem putin si facem 7 luni)

Varsta Ana-Maria
http://b1.lilypie.com/uFCEp3.png

Mergi la inceput