Mamici de iulie-august 2008 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns the_andreea spune:

Buna fetele! Ce va mai fac burticile?
Ralu79 si eu am reusit sa reduc tigarile de la 15-20/zi la 6-10/zi,si eu am mustrari de constiinta de fiecare data cand imi aprind o tigara.La sarcina cu Theo am fumat mult in primele 3 luni,apoi am ajuns la 3 tigari/zi (ultra light)iar dupa ce s-a intors bebitza cu capul in jos (pe la 33-34 sapt) cam 5 tigari.Iubita mea e bine,s-a nascut cu 3 kg(desi nu aveam burtica chiar asa de mare) si nu am avut pr cu ea.Acum sper sa le pot lasa si eu de tot,sau macar sa fie cum a fost data trecuta.
Bubuleana (sper sa nu fi gresit) si eu am avut scurgeri maro-roz 3 sapt la rand(cate 2 zile/sapt) si dr mi-a recomandat Duphaston si No-spa si de cand le iau nu mai am culori(e ceva alb-galbui,oare e normal?)
la toate -dutzele si bun venit fetelor noi(nu ca eu as fi mai veche :D)

Andreea 9+ si Theona-Lucia(27.08.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Buna dimineata fetelor si bun venit noilor gravidute!

Eu am reusit in dimineata asta sa ma programez la doctor, am avut emotii foarte mari pentru ca e un doctor foarte solicitat si sarcina mea este potential cu risc. Imi doresc foarte mult sa fiu pacienta lui, of, sper sa fie asa cum il descrie toata lumea.

In rest simptome foarte deranjante nu am, doar seara intre 5 si 7 ma doare spatele intre omoplati.

O saptamana frumoasa va dorim.

Monica si Gargaritza 5+

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Neata fetele!!!

Eu am aceeasi secretie maronie dar, paradoxal, ma simt foarte optimista! Vineri ajung la eco si voi vedea daca totul este bine, au mai ramas 4 zile In rest fara greturi

corinuk: felicitari!!! ma bucur ca ai reusit!!! bine ai venit si sa-ti traiasca samburelul!!!

miky: felicitari pentru intrarea in a 7-a saptamana!!!

bubuleana
5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Buna dimineata fetele,va urez bun venit celor noi si sarcina usoara.
Eu am intrat in saptamana a 7 a si azi dimineata am fost la medic sa vada analizele si dozarile de anticorpi care au iesit ok adica analizele in limite si anticorpi absenti.Deci e bine pentru moment mi-a dar sa iau materna sau prenatal sau elevit 1 pe zi si am o intrebare la voi care sunt mai bune ?????
Trebuiesa iau in continuare utrogestan pana la sf lunii a 3 si acid folic la fel.
Si am mari emotii ca vineri dimineata m-am programat la prima ecografie la sanador ca acolo m-a trimis ,este cam scumpa 210 lei dar nu conteaza,o sa imi iau un cd poate primesc cateva imagini amintire.
Cele care ati facut cum se vede sau ce se vede??
Va pup pe toate.


6+
http://bd.lilypie.com/IHRjp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuk spune:

Multumesc ptr calduroasa primire!Va doresc numai bine si sa ducem sambureii pana la capat sanatosi!
Va pup dulce si sa aveti o zii buna(ciuda timpului de afara!)

corinuk 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Corinuk bine ai venit. Fug acusi si te trec la listutza. Sarcina usoara si bebe sanatos si papacios!
Biribu e mai bine gatul, ms de intrebare, am sunat si la NHS si mi-au zis ca daca nu ma mai doare si nu ma mai jeneaza chiar daca e pata acolo sa mai astept si sa vad poate reusesc sa treaca fara antibiotice daca intr-o sapt e tot acolo si nu e nici o imbunatatire sa merg la medic sa vad ce zice el.
Vicky imi pare rau ca ti-a fost asa rau si eu am zile bune si zile groaznice. Asteptam sa treaca.
Bubuleana f bine ca esti optimista asta conteaza f mult. Tinem pumnii sa fie ok la eco.
Mikycris felicitari pt sapt 7. Sa ajungem toate cu bine la final.
Monica speram s fie ok cu nea doctoru' si sa va intelegeti.
Stefany si mie imi e foame mai mereu dar mi-e si greata si din cauza asta ma cam doare stomacul ca eu de mancat as manca da nu prea imi pica bine cam nimica asa ca ma chinui sa rontai cate ceva poate poate. Oricum am zile ok si zile groaznice dar tre sa suport.
Dara tinem pumnii sa fie ok la eco , din cate stiu eu la 7 sapt nu se vede mare lucru mai mult casutza unde sta bebe si bebe e cam mititel un punctisor acolo asa era la mine la 6s si 5z.
La noi e o vreme mizerabila, ploua si e frig si intunecat de zici ca e 6 seara. Oribila vreme. Sper sa isi mai revina ca parca as dormi non stop cu intunecimea asta.
Fug sa mai dereticesc prin casa acuma dim cat ma lasa printesa si sa vad poate reusesc sa pap si eu ceva ca deja ma doare stomacul.



---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna gravidutze dragi!
Rar reusesc sa intru si eu pe forum,ca am un program infernal la lucru.Si mie mi-e foame toata ziua.Foame grav!Problema e ca abia reusesc sa inghit ceva ca mi se face rau.
Cuma stati cu burtica?Eu sunt balonata foarte tare,si am probleme cu mersul la toaleta.In plus cred ca deja incepe sa-mi dispara incetuc talia.Se poate asa devreme?
Va pe toate si sa aveti grija de voi si de bebelinii vostrii!

8+
http://bd.lilypie.com/AXOOp3.png
http://community.webshots.com/user/kimmy198425

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Corinuk esti pe listutza.
Kimmy cred ca depinde si de organism. Eu la prima sarcina am fost cat de cat ok m-au incaput hainele mai ales blugii la burtica destul, dar acuma deja a trebuit sa ii schimb cu o pereche mai elastici sa fie mai lejeri si daca mai si pap chiar se vede burtica.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Buna dimineata burticilor. Cum va simtiti azi? Sper ca bine.
Eu imi pierd rabdarea pe zi ce trece. Mai am o saptamana pana la eco si am niste emotii...Plus ca nici analize nu am facut inca asa ca stau ca pe ghimpi.

Anna 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

multumesc de raspuns mada-max,si la noi este urat afara si bate vantul si ploua si ninge dar nu se depune.
Kimmy si eu ma simt balonata si merg des la pipi ,ma termina chestia asta cu toaleta.

6+
http://bd.lilypie.com/IHRjp2.png

Mergi la inceput