MAMICI DE ITALIA (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Raluca, hai ca incerc faza cu copacul. Mai rau e daca ma vede Eduard si ia si el copacii in brate dupa, ca numai de energie n-are nevoie duracellu! Am un dvd cu exercitii pt gravidute, pt fiecare trimestru de sarcina, respiratie, exercitii fizice in ritm de salsa, pt cine iubeste dansul e super distrativ.DAca te intereseaza, ii fac o copie si ti-l trimit prin posta. (sper sa-l mai gasesc, ca am uitat total de el)

Oana si Eduard (19.01.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza00 spune:

multumesc ptr primire fetelor :)

astazi sunt taaare suparata, mi au furat caruciorul...il lasam jos in curtea blocului, inchisa insa...dar cel ce face curat dim o mai lasa deschisa din cate am vazut...
era un bebe confort 3 roti, prea mare sa intre in lift...am descoperit dupa ce l am cumparat, aveam la el si pedana ptr dav, sacul de iarna al lui tomita, o paturica, jucarii..
sa dau vina pe tigancile pe care le am vazut prin zona, cu copii, la cersit?...cert e ca sunt intr o dispozitie tare pacifista, i as pe toti...

slimatei :) eu te am intrebat daca esti mamica de gemeni, ptr ca am vazut la semnatura stefania ori 2 , atat m a dus capul atunci ca inseamna...

micio..intr adevar nu i deloc usor cu 2, dar nu am ce face, tb sa rezistam
dav da, inca plange dim, vrea la gradi, dar sa stea si mami cu el...


roxali am vazut ca te intereseaza site urile de copii
cele mai cunoscute sunt culladelbimbo.it si nidodigrazia.it, dar eu mai cump si de la altele mai putin cunoscute si totul a fost ok.Acu ma intereseaza jucariile de lemn, caut niste cuburi de lemn, am gasit o groaza de site uri interesante, eurekakids.net de ex...
tastezi pe google ceea ce ai vrea sa cumperi si sigur il vei gasi pe vreun site

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Oana,ii explici ca este o practica pt mamici extenuate ; copiii cu surplus de energie pot alerga de jur-imprejur

Stii ce ai mai putea face?Cand doarme "duracell",te intinzi si tu si asculti muzica cu ochii inchisi.Nu de relaxare,ca aia te blegeste,ci una pt muladhara chakra (primul centru energetic al corpului uman,cel prin care intra practic energia)- poate gasesti CD-uri sau mp3-uri moca de pe net..E o muzica foarte ritmata,batai de tobe,etc.

Oooo,exercitii in ritm de salsaMi-ar place,dar n-as vrea sa-ti dau batai de cap.

Raluca

in asteptarea micutei Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Alina, imi pare tare rau ca ti-au luat caruciorul, credeam ca pe aici nu se poarta, eu il las in parc si apoi colind tot "orasul" cu Eduard de mana, caciulite, jucarii ce mai pierdem pe drum le gasim a doua zi pe pervazele geamurilor din zona unde le-am pierdut.
Raluca, am gasit dvd-ul, lasa-mi adresa pe pm, il copiez si ti-l trimit, nu-i nicio prob.

Oana si Eduard (19.01.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Alina,imi pare rau pt caruciorul tau disparut,cred si eu ca te-apuca pandaliile

Raluca

in asteptarea micutei Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Oana,nu-ti vad pm-ul..

Raluca

in asteptarea micutei Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Alina-imi pare rau pt.carucior
cred ca banui bine cine l-a luat daca pina acum nu ai avut probleme

eu am gindul asta cind merg la pediatru ca e la etajul 1 si trebuie sa-l las in casa scarilor care e mereu deschisa cu orarul de vizite noroc ca nu e departe de casa dar oricum e neplacut

Micio
-are dreptate Raluk,pune-te la relax cind doarme Eduard

si ce sa mai zic eu de mine la mia giornata di oggi
dimineata la servici,la prinz pregateste fata de papa si somnic,aduna prin casa,acum ies pina la magazin apoi ma intorc si gatesc si ce sfaturi sa-ti mai dau Micio de relax? ca nici eu nu-s departe....
Raluk-cred ca iau varianta si in loc sa ma plimb pe malul marii ma arunc direct visto ca locuiesc la maxim 100 metri de plaja....

ticker


www.slide.com/mscd?pxcid=eSoSBiew2G_nKtwFry6HxijDlDwBIBnJif_yluDp06SH-3gWRm4gcAu5YOV8AydL¬ifyfans=1&bnc=bnc" target="_blank">GIULIA-20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Am modificat profil, poate acum apare!

Oana si Eduard (19.01.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Oana,ti-am trimis e-mail,da un semn daca primesti.Multumesc

Katia,pai tu la malul marii chiar n-ar trebui sa te plangi

Raluca

in asteptarea micutei Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Am primit mail, Raluca....scrie-mi si numele!

Oana si Eduard (19.01.2006 )

Mergi la inceput