Sezatoarea canadiana (72)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

try, uite cum umplem noi paginile aici!
Mersi mult de info... inca una pt tine: tatal tau a trebuit sa ridice rezultatul vizitelor medicale sau le-au trimis cei de la medic direct la ambasada sau la Viena?

P.S. Neoset am avut in Ro, dar m-ar plictisit monotonia acum. Oricum, le trag o tura, poate au evoluat si ei un pic. Eu am iesit din stilul modernist, din linii, vreau curbe, vreau clasic acum , cred ca e chestie de varsta. Nonetheless, trec pe la ei sa vad ce au. Ii caut si pe "dining". Orice sugestie, foarte apreciata! Eu bat magazinele de mobila de 2 luni (si barbatu-meu e pe punctul de a divorta ), dar n-am luat inca nimic.


Common sense is not so common...        [Voltaire]                 DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Cristina, poti apela si la ajutorul revistelor de design interior, sau chiar la ajutorul unui designer, el te va ajute sa-ti definesti gusturile si sa-ti recomande magazinele si brand-urile in functie de buget.


Eu am ramas astazi sa ma odihnesc, cica, si dupa ce-am sarit si ne-am amuzat cu Sofelu si-am gatit amandoua un maclavais de legume, m-am apucat de facut curat iar, cred ca am innebunit. Am terminat de aspirat si acuma dau cu mopul, muncim ca doua nebune si eu in seara asta am si concert, in loc sa ma odihnesc fac sport.

...am gasit si o balta de pipi sub canapeaua din salon, am frecat ca nebuna si am stat o juma' de ora cu sibin la mobil sa elucidam misterul. Cred ca e pisica aia de venise la noi in pat sa ne terorizeze, ne-a mai facut vreo cateva vizite de atunci si si-o fi marcat si ea teritoriul in ma-sa pe gheata. Dac-o mai vad in casa mea o jupoi si i-o duc lu' vecinu pe tava.

Of ce harnica sunt, ma uimesc si eu pe mine insami, cred c-o sa-mi pun singura o poza la panoul de onoare!

Les psychiatres, c'est très efficace. Moi, avant, je pissais au lit, j'avais honte. Je suis allé voir un psychiatre, je suis guéri. Maintenant, je pisse au lit, mais j'en suis fier.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Cineva pusese un link cu povesti, nu l-am salvat si acum nu stiu unde sa-l caut. Va rog, il mai puneti inca o data, ca sa nu mai rasfoiesc tot capitolul trecut? Mersi!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">38+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA - AMR 13 zile!

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Multumesc mult Try!
o sa vedem, trebuie sa gasim o solutie pana la urma...oofff si nebuna asta de soacra-sa nu mai putea sa stea un pic macar pana se aranjau si ei cumva, s-a hotarat asa tam-nesam ca pleaca duminica

Magdone si Razvan (19.07.2003)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

quote:
Originally posted by mQQm

try, uite cum umplem noi paginile aici!
Mersi mult de info... inca una pt tine: tatal tau a trebuit sa ridice rezultatul vizitelor medicale sau le-au trimis cei de la medic direct la ambasada sau la Viena?

P.S. Neoset am avut in Ro, dar m-ar plictisit monotonia acum. Oricum, le trag o tura, poate au evoluat si ei un pic. Eu am iesit din stilul modernist, din linii, vreau curbe, vreau clasic acum , cred ca e chestie de varsta. Nonetheless, trec pe la ei sa vad ce au. Ii caut si pe "dining". Orice sugestie, foarte apreciata! Eu bat magazinele de mobila de 2 luni (si barbatu-meu e pe punctul de a divorta ), dar n-am luat inca nimic.


Common sense is not so common...        [Voltaire]                 DJ



Nu, nimeni nu pune mana pe rezultate decat medicul acreditat si oamenii de la Viena. Acolo merg rezultatele direct. Drumul trebuie sa fie cat mai direct pt a elimina orice sansa de falsificare a rezultatelor. De-aia sunt numai cateva cabinete acreditate sa faca asta (or fi stiind si ai de la Viena ce mita se paorta in sistemul romanesc), aici spre exemplu, numa in Toronto gasesti zeci de clinici acreditate sa faca genul asta de medicale (asta daca vrei vreodata sa-i faci prelungire cuiva peste cele 6 luni de stat obisnuite).

Uite-aici si curbe la neosetul ce i l-am luat lu' fi-miu anul trecut.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian - 24 Aug. 2006 ......... poze I si www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank">poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

In centru sunt mai multe magazine de mobila, destul de aproape de Eaton Centre e o strada cu mai multe mag. de mobila si au mobila mai deosebita, de mai buna calitate si mai moderna, dar pregateste-te sa scoti si banu'.

Denisam mai avea niste ponturi cu mag de mobila, undeva prin North york, dar n-am retinut numele mag...

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian - 24 Aug. 2006 ......... poze I si www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank">poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Nelia deci tot 2 in 1... hm, am ratat ocazia sa se nasca de ziua mea. Asta e, ma multumesc doar cu Maia lui ange care-i nascuta tot pe 16 nov.

Asadar, la multi ani, Maia, sa fi sanatoasa si fericita in frumoasa ta familie! Ange, sa-ti traiasca fata!

Nelia, uite www.noaptebunacopii.com/" target="_blank">aici inca o data linkul cu povestile.

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


LA MULTI ANI, ROXANA SI MAIA!!!!!

Sa traiti si sa fiti fericite!!!!




http://www.floriinro.ro/


Loue à bon prix cet espace de signature, merci de me contacter en MP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

7 pagini intr-o zi.... atita de mult a-ti scris. Imi imaginez ce greu ii e cuiva care nu citeste zilnic sa si raspunda la fiecare.

mQQm, saracutza mama ta...cu ce sperante venise ea la Bucuresti si nemernicii aia s-o trateze asa..Cind mi-am invitat socrii ultima oara (doar el trecuse de 65) le-a cerut la amindoi analizele, inca soacra'mea a repetat de 2 ori radiografia la plamini ca se intorsese de la Viena nu stiu ce rezultat care nu le-a convenit lor. (dar ea e sanatoasa tun)Dupa ce a fost ea ok, l-a pus pe el sa mai repete ceva, parca nu se mai termina. Le-a luat 2 luni jumatate sa faca si repete toate analizele si sa le dea viza. Ei isi pierdusera orice speranta si eu deja anulasem si schimbasem biletele de vreo 4 ori.

Eu nu am mai ajuns ieri la film, in cursul saptaminii nu sunt filme decit dupamasa tirziu.Cine sa stie? Dar ne-am facut de cap la mall (bata-l vina)si am mincat in oras.

Roxana , la multi ani fericiti, dar e miine nu?
Camelia, sa-ti traiasca fata si mai da si tu pe aici macar din cind in cind.

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CataD spune:

Salut,

Nu am timp sa va citesc prea mult, asa ca imi cer scuze daca ratez cate ceva ce mi se adreseaza. Am fost foarte ocupata la munca si nu numai.

Cristina, ai incercat Decorium? E pe langa Highland farms la Dufferin. Piperat, dar au multe modele, si mai clasice si moderne.

La Multi Ani! ROXANA SI MAIA!

Corina, nu mai zici nimic?


Mergi la inceput