Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 17

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Pussi, sa-ti traiasca printesele! Refacere rapida, si laptic mult pentru !

Laura, dulci tare shtrumphii tai! Jucaria de unde ai luat-o si cat a costat, ca vreau si eu!




Andreea lui Andreiut Puiut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Andreea, jucaria am cumparat-o in urma cu 1 an jumate de la uns tand cu jucarii dintr-un complex comercial de aici. A costa vreo 100 000 atunci. Fiind cam mici, nu stiau sa potriveasca formele si nu prea ii interesa. Vreo 6 luni mai tarziu a inceput sa le placa si sa se certe de la ea, dar oricat am intrebat si am cautat, nu am mai gasit una la fel sa le-o cumpar.



Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Oricum, acum vad ca se joaca bine impreuna cu ea.




Andreea lui Andreiut Puiut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

quote:
Originally posted by Laura25

www.dropshots.com/LauraSN#date/2007-11-19" target="_blank"> Asa se joaca shtrumphii frumos

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni



draguti ca de obicei
ce s-a mai jucat si Tudor cu ceva asemanator, si inca cu cuburi din cele ce se baga unul intr-altul: il puneam la olita si statea si cate o jumatate de ora acolo jucandu-se


Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

ayumi ai un sot exemplar !! din pacate nu stiu sa-ti raspund la intrebare ca nu le-am dat deloc fetelor

Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

asa au dormit fetele mele azi...
acum se joaca in camera lor

Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TatianaG spune:


LAURA, ce frumos se joaca strumfii tai si cata rabdare au sa potriveasca formele! Ai mei au jucarii asemanatoare (cu animalute) dar in afara dezmembrarii cubului si aruncarea partilor in 100 de directii, nu le apreciaza foarte mult.

Am vazut intr-un magazin cub ca al strumfilor, dar nu m-am uitat la pret. Ma uit maine si daca va intereseaza, va cumpar si vi le trimit pe posta.

OANNA, baietii au inceput sa mearga la cresa de la un an si trei luni, din martie. I-am dat mai repede in ideea sa se obisnuiasca fara "mami" ca erau foarte mamosi. Dar spre uimirea noastra, acomodarea a fost rapida si nu ne-au dat batai de cap cu plansetele de dimineata (doar o saptamana). Acum abia apucam sa ne luam ramas bun de la ei, ne lasa pem hol si fug repede in sala. la cei trei frumosi si la parintii lor de 7 stele. Felicitari pentru noul apartament, sa-l stapaniti sanatosi! Ei au invatat sa manance singuri la cresa. M-am "trezit" cu ei ca nu ma mai lasa sa le dau eu cu lingura, ci vroiau sa manance singuri. Cam de 4-5 luni. Acum ii mai ajut doar cand nu vor sa manance sau sunt obositi. La cresa sunt pusi pe olita dupa micul dejun si dupa masa de pranz. Ai mei inca nu se cer, deci daca fac ceva, bine, daca nu, traiasca pampersul. Acasa nu prea ii pun; cateodata se cer, dar numai din joaca. Rareori si fac ceva, atunci ii felicit si-i incurajez (dar nici ca le pasa...).

AYUMI, eu zic ca le poti da ceai baby-calm, dar nu foarte mult (50 ml e cam mult). Li s-ar umple stomacul si cred ca n-ar mai manca bine - depinde si cat sunt de fomisti (poate gresesc).

LAVINIA, baietii s-au "imunizat" inca de la nastere. Clara aducea de la gradi diversi "virusaci", chiar daca ea nu se imbolnavea, baietii erau "bombardati" cu ei. Eu le dau primavara si toamna (martie/septembrie) cate o sticluta de imunogrip junior la fiecare. Dimineata primesc cate-o "bombonica", vit c simpla sau cu propolis. Le mai dau ursuleti cu echinaceea, 10 zile/luna, 2-3 luni consecutivi pe urma pauza 3 luni. Suc din sirop de catina - am facut acasa, cu miere, dar se gaseste si la plafar, e bun cel presat la rece si sa aiba concentratia cat mai mare (ce-am luat avea 30% catina, fara conservanti, facut de o firma din Salaj). Le mai fac suc de citrice, tot cu miere. Cu siguranta "Samuraii" vor fi mai rezistenti decat Andrei pentru ca se "imunizeaza" de la el.


Iata-i pe cantaretii mei: http://www.dropshots.com/tatianagut3


Va doresc o zi frumoasa!






Tatiana si
Clara Maria (31 ian 2004), Daniel Cornel si Eduard Mihai (09 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alhassanvicky spune:

FELICITARI PUSSI. sa-ti traiasca printesele si refacere rapida. astept si eu detalii.

LAURA, puiutii tai sunt absolut fantastici. ii urmaresc mereu cu drag.

chiar daca nu am mai scris de mult va citesc si vad poze si videoclipuri. nu mai apuc sa scriu ca nu stiu de ce si daca i s-a mai intamplat cuiva, dar eu daca stau mai mult de 10-15 minute in fata calculatorului mi se face rau pentru toata ziua.

va pupic cu drag pe toate


Vicky mami de Elissa , cu gemeni 33+


http://picasaweb.google.com/nickydrag/BestOfElissa
jurnalul Elissei - http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=103718
viata mea in Emirate - http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=103958

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Multumesc pentru raspunsuri.Naoki astazi va fi operat de hernie si inainte de operatie nu am voie sa ii dau lapte decat ceai;de aceea v-am intrebat de Babycalm.
Dupa operatie revin cu amanunte.

Bianca
http://community.webshots.com/user/ayumi118


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

of, ayumi, prin cate mai treci...
tinem pumnii stransi sa se refaca repede

Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput