Mamici de Martie-Aprilie 2008 (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Buna ziua dragi randunici!

sovi, ce sa zic? Este mai greu sa mergi cu un copil dupa tine asa la ghici... Eu sunt mai zapacita si m-as aventura dar sotul nu vrea asa...de aceea a si mers inainte sa gaseasca apartament si uite ca nemernicul ala ne trage clapa...Fie Voia Ta Doamne!!! Sunt exact cuvintele pe care le tot spun si eu!...multumesc
Naty, si eu m-am gandity la acelassi lucru...ca tot raul e spre bine, numai ca nu pot sa nu panichez...imi va trece, numai ca mor pe astfel de oameni...refuz sa cred ca exista, mai ales ca sunt romani si au si ei copii...no coment!!!
Adriutza, si multumesc ptr PM...ti-am raspuns! Si mie imi plac semintzele de dovleac si am tot papat de cand sunt ! Sunt mult mai sanatoase decat cele de floarea soarelui!
Kitzi felicitari ptr cele 17 saptamani! Sarcina frumoasa si usoara in continuare!!!
Clau, fii fetitza cuminte si daca trebuie sa iei fierul te rog sa-l iei! fata!
Gaghi, nu mai tzin minte daca te-am felicitat ptr coitze! Daca da...nu strica sa te mai felicit o data! Bravo mamico! Sa fiti sanatosi si fericiti o vitza intreaga!
Pidana...de astea te tii...de bancuri hai???Frumos bancul!
Zoze cea inimoasa...multumim tare ptr poezioare!!! Nu mi-ai schimbat si mie DPN-ul...da` nu ma supar!

Eu dimineatza am fost si mi-am repetat analizele...maine iau rezultatele!

Pup toate randunicile fara exceptie!

mami de Luca si 25+ cu Yannis-Sebastian
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Luca
BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Rox, Ploiesti-Bucuresti este ok, insa EXTREM de aglomerat. Se si lucreaza pe el, insa am impresia ca vinerea se opresc lucrarile si revine circulatia de 2 benzi pe sens. Insa totul se sufoca la Baneasa. Am facut si o ora de la semaforul de la Academia de Politie pana la cel de la aeroport ( adica pe vreo 5km....) depinde insa de ora la care ai drum pe acolo. Cand ai programarea? Cat despre zapada, nu iti face griji, chiar cand incepe sa ninga ( si se pare ca nu va ninge maine ), DN1 este ingrijit....

Kya, doctorul ce ti-a spus? Ca mie mi-a dat sa iau fier zilnic, si vitaminele ( care au si ele fier ) 10 zile pe luna...Saptamana viitoare vedem daca pastram ritmul. Deci mai important a fost fierul zilnic luat, decat vitaminele. Si medicul de familie a spus ca e inteleapta adminsistrarea asta pentru trimestrul II. Din trei insa, ar trebui sa incep vitaminele zilnic...

Olga 23+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Simo, eu sunt cu bancurile-ce sa fac?? Succes la analize!

naty 19+ cu (Iulia Elena)
http://bd.lilypie.com/FYlVp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_dox spune:

olga...noi vrem sa plecam de dimineata din galati...eu stiu pe la vreo 5-6..programarea o am la ora 12.

acum sper sa fie in regula masina, ca azi avem programare la service, ca s-a aprins un beculet suspect in bord..sper sa nu fie ceva grav si sa putem veni cu masina..ca daca nu, trenul ne mananca.
si e nashpa ca trenul ajunge pe la 11...si nu stiu daca pot ajunge in timp util la programare...mi-ajunge oare o ora de la gara pana la Fortis?

ei, ma rog..sa vedem intai ce ne spun astia la service.

pupici, multam pt informatii si ai grija de tine!

_
20+

Pozele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaghi spune:

draga clau, eu sunt anemica tare, hemoglobina fiind la limita inferioara dar sideremia e la juma din minim. Mi-a dat dr. de doua ori pe zi maltofer, care are si acid folic un picut, comprimate masticabile. Cand am incercat sa le mestec am avut senzatia ca rod o bara de fier ruginita asa ca le inghit. Este voie. De cand am inceput fierul baietul meu a recuperat ca dimensiuni si greutate (inainte cu 2 saptamani avea o intarziere de 2 zile fata de varsta gestationala si dupa aia a luat 3 zile in plus fata de varsta normala). Dr. a zis ca e din cauza fierului, ca de aia ramane un picut in urma ca nu se hraneste ca lumea. Eu iau doua luni (mai am aprox 21 zile) si mi-a facut ff bine si la burtica, adica nu mai am constipatie. Asa ca pune manuta si ia fierul. Apropo eu iau si Elevit, in afara de cele doua pastile de maltofer pe zi.

Pupici
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

asadar, revenim:

Ieri a fost si pentru noi o zi tare faina ... bine ca la noi se lamurisera lucrurile inca de sambata dar ieri florinelul mi-a zis ca indferent daca el nu stie sa imi arate asa cum mi-as dori eu, sa stiu ca eu sunt tot ce si-a dorit el mai mult si mai mult si ca ne iubeste tare mult si pe mine si pe dl. mazarica...si mi-era si mie ciuda, ca noi mereu am fost niste copii tare cuminiti, am suferit tare mult la un moment dat (apropos de pidana si de stat cu socrii, been there, done that...chiar daca doar in week-end-uri ca in rest erau plecati din bucuresti...crede-ma, cea mai buna solutie este sa va mutati singuri!), am muncit de ne-au sarit capacele, am facut multe sacrificii, vba lui Mircea Badea, ma bucuram la o shaworma, dar asta pentru a avea casa noastra ... am fost si ajutati de ai mei, si uite ca am reusit ... si acum mai asteptam si un bebe care ne va umple sufletul de fericire, va intregi multimea asta de bucurii, pe care de multe ori, din cauze diverse, o pierdem din vedere...ce sa mai, ieri am avut o zi tare frumoasa si ma gandeam ca poate inainte de a pishuli ochii , ar trebui sa ma gandesc mai bine ce-mi doresc cu adevarat ...

natynicule,bancul tau cu magazinele alea e de-a rasul plansul ... ca pe undeva ne cam stange pe toate la opinci cand il citim, sau cel putin asta cred eu dupa parerea pe care mi-am facut-o asa, din spusele randunicilo, despre sotiorii lor!despre lucrarea aia, ia-o incet, stiu cum e sa nu ai chef nici sa iei pixul in mana, sa pagi 2 pagini intr-o saptamana si cand iti vine inspiratia sa devi Speeddy! Bafta multa!

underqueen, fata gospodina, sa savurezi supitza cu drag si mukta sanatate... daca o mai fi si cu un pui ceva de curte, aia esti! sanatate la oala!

simonettule,astia sunt oamenii si se pare ca asa sunt peste tot! sunt sigura ca DD are el planul lui cu voi, cu sigurantza este unul bun si gandeste-te ca poate asa trebuia sa se intample ... insa iti mai spun ceva (cam asa mi-am luat eu carnetul, ne-am mutat la casa noastra, ne-am luat masina, a venit bebe, etc.) ... nu mai spune nimanui ce vrei sa faci pana nu esti sigura de acest lucru ... cand totul se va rezolva si va fi 100% atunci cu siguranta ne vom bucura (noi sau alti oameni dragi tie) mai mult chiar ... nu te necaji si vei vedea ca totul se va rezolva asa cum trebuie si cum e mai bine pentru voi toti!

adriutzule, noi sticam prietenia sa stii ... am citi mesajul tau si mi-au dat lacrimile, pentru ca stiu ca ai dreptate ... nu cred ca as putea trai fara el, il iubesc tare mult si iubesc mai ales blandetea lui si felul lui as putea spune gingas de a fi ... e adevarat ca tot pe atat este de stangaci si poate ca asta este farmecul lui ... offfffffff, acum ma gandesc ca l-am necajit si-mi pare rau ... m-a rugat in urma cu ceva vreme, inainte de a ramane insarcinata, sa-i promit ca nu ne om certa niciodata in fata lui bebe, indiferent despre ce va fi vorba ... si atunci am inteles ce a vrut sa spuna, dr uite ca mai fac si eu prostioare cateodata si uit (asta referitor la parintii lui) ... si cu biletele la concert...stia ca eu imi doresc tare mult sa merg, nu neaparat pentru Banica, cat pentru starea de bine pe care o am dupa ce plecam de acolo... gata , promit ca ma fac o sotioara buna si nu-l mai certalesc pentru toate prostioarele! pupici adriutza buna!

sovicule, am vazut si eu paturica aia din petice si e tare frumoasa ... atat ca nu stiu daca aici se gasesc asa niste materiale faine ... oricum, eu ii fac de lanitza si bebe va avea nevoie de mai multe paturici, sa avem si de schimb , asa ca e loc de idei frumoase ca ale tale!

zozelinule, al meu parat nu are pobleme din astea...el il asteapta pe bebe cu nerabdare si de multe ori ma incurajaza pe mine, mai mult decat as putea sa-l incurajez eu pe el ... si cu nasterea la fel ... imi spune mereu ca va fi usor si ca nici nu-mi dau eu seama cat de repede va trece si pe urma vom ramane cu bebe mic sa-l iubim si sa-l dragalim pentru tot restul vietii ... deja pentru la anul avem o prietena care ne-a rugat sa o ajutam cu nunta ei care va fi la anul in iunie, undeva pe la Slobozia ... si ne faceam noi planul cum il vom lua pe bebe cu noi, in scoicutza, cum o sa-l punem in masinutza, cum o sa-i dam sa pape, unde o sa doarma ... abia astept! ce bine de mamicile care mai au un puiutz, ca il pot smotoci mai bine pana vine bebe mic!


Haideti ca dau send ca vad ca m-am lungit si mai continui dupa!


mami_papatot 19+

http://community.webshots.com/user/mami_papatot

Sunt cucoana-n casa mea!

http://bd.lilypie.com/24Mjp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

pana sa trimit reply-ul ati inceput un cap nou, ceea ce ma bucura.. sa avem parte numaid e vesti bune...

Ela fiindca esti sefa de trib, trebuie sa incep cu tine ... si sa iti spun ca azi dimineata in sfarsit am vazut zapada depusa ca lumea pe strada.. si uite cativa ca pana sa termin eu de scris si citit vad ca a inceput sa ninga din nou
Cory ma bucur sa aud de tine si Doamne ajuta sa vii cu rezultatul bun la amnio!
Giani ce m-ai "facut" in final...ca era doar un vis
Raluca multumesc!
Laly un pupic special pt mamica nervoasa!
Mami eu pot sa spun ca il inteleg pe Florinul tau... ca la mine e un pic invers, adik randunoiul joaca rolul tau ... bine m-am obisnuit cu el si imi place si mie cateodata sa ma alint asa pe langa el, dar el imi zice mai des ce-i drept... dar de pupacit ne cam pupacim mai tot timpul, si cu toate astea, el cateodata mai imi toarna cate una... cum ca sa nu cumva sa il las pt altul (desi bine cunoscuta este criza barbatului de 40 ani si nu a femeii)... ce sa-i faci... cred ca au si ei momentele lor de nesiguranta.. dar noi tot ii iubim! asa ca nu mai fi supy pe el, ca e bine si un pic de spatiu, sa nu se simta invadat tot timpul... deci e bine asa: una calda, una rece... sa nu se plictiseasca
rox-dox bravo pt bebe miscacios... si la mine se vede prin burtica
Clau eu cred ca Rebecca redecoreaza vila asa ca de ..
Simo27 ce nasei frumosi ati fost!

trebuie sa ma intrerup aici deocamdata, dar revin...

Mihaela 21+ cu
Pozici
Bebitzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Rox cu vremea nu ai de ce sa-ti faci miine probleme ca nu o sa ninga. Cel mult poate ploua.

DN 1 este intr-adevar extrem de aglomerat. Dar de ce nu incerci sa vii de la Galati prin Buzau, si apoi pe DN2. E mult mai liber si drumul foarte bun. E adevarat ca nu stiu insa unde este cabinetul Fortis, si daca intri in Bucuresti dinspre Afumati, ai de trecut prin Colentina, ceea ce este o problema.



Kya cu Victor

A inceput o mare dragoste

-------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Ceee??!Simo ceee,undeee,cuuum,caaand??!N-am vazut,n-am vazuut!!Mai spune-mi odata si rectific!!
fata!
Rox..incearca sa mergi la baie....Poate,poate!
Wooow Miha ce ma buuucuuur ca au aparut si pe strada ta!!Uraaa!!Acum ii astept sa ajunga si la mine!!Sarutmana!



Ela.. in 21 sapt. cu !!
Varsta mogaldetei
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

da, perfect...dupa ce am scris inca unmare mesaj, nu-s pe ce-am apasat si s-a facut u mare kk, adica s-a sters ...offffffffffffffff ... si la tamnoenia asta de pagina, daca dai back nu-ti pastreaza ce ai scris .....

mami_papatot 19+

http://community.webshots.com/user/mami_papatot

Sunt cucoana-n casa mea!

http://bd.lilypie.com/24Mjp3.png

Mergi la inceput