Sa ne amintim de cei "plecati" vesnic (2)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pau4 spune:

Condoleante carmaw, stiu cat de greu iti este si cat de greu va fi dupa. Trebuie sa ne gandim ca poate acolo unde sunt le este mai bine decat aici. Eu barem asa incerc sa gandesc tot timpul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Fetelor va multumesc mult pt condoleante
Am o problema nu stiu cind sa fac pomana de 40 de zile
Am intrebat doi preoti care mi au dat date aiurea cred(unul zice sapt mare altul 1 mai)
Am inteles ca sufletul nu si gaseste odihna si e rau pt el daca gresim data pomenilor
Mamica mea a plecat dincolo pe 17 martie...ce ma fac exista vreun sit al patriarhiei ceva sau poate avem pe cineva din forum sotie de preot???
Marturisesc ca zi o inmormintez si am sufletul cenusa:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Mamiiii mi-e dor de tine...de sufletul tau bun,esti mereu in gandul meu....maine facem mami pomana,nu ar fi trebuit,trebuia sa fii cu noi,tu nu meritai o boala asa crunta....NU MERITAI MAMI!

Mamicoooo te iubesc atat de mult....imi pare atat de rau ptr cat am gresit fata de tine!!!

Mami de Razvan (09.05.2007) si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

MAMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII MEU......unde esti????nu mai pot de dorul tau.........

Mami de Razvan (09.05.2007) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pau4 spune:

Eu intru foarte des pe www.crestinortodox.ro,si mai intru pe site-ul www.sfintiiarhangheli.ro. Acolo poti sa postezi o intrebare si iti raspunde maica Siluana. eu am trimis un email si mi-a raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

saptamana mare, saptamana in care ne gandim la cei dusi...eu ma gandesc la MAMA si la TATA, anul asta implinesc 7 ani de cand au plecat de langa mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

MAMI MEU AZI SE IMPPLINESC 2 LUNI DE CAND NE-AI LASAT SINGURI,SI IMI PARE TARE RAU CA NU AM PUTUT SA VIN AZI LA TINE....DAR TOATA ZIUA NUMAI LA TINE M-AM GANDIT!!! TE IUBESC ATAT DE MULT....SI IMI LIPSESTI!!!

Mami de Razvan (09.05.2007) si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Mami a fost primul Paste fara tine...offf se simtea durerea in aer printre noi...cu toti ne-am gandit la tine si asa cum iti place tie ne-am adunat cu toti!!!!Mami da-mi puterea sa fiu mai buna,asa cum erai tu...TE IUBESC DIN TOATA INIMA!!!!Sper ca tie iti este mai bine acolo....



Mami de Razvan (09.05.2007) si 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

si eu ma gandesc la Dariusica al meu...te iubesc mult puiul meu, tu stii lucrul asta

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

O visez din ce in ce mai des pe mama...poate pt ca vin sarbatorile si de cand nu mai e ea cu noi totul e mai trist, mai fara rost...
Mi-e asa de dor de ea, sa fie aici sa ma ajute acum cand am nevoie de ea, ar sti ce sa ma sfatuiasca...dar nu e si uneori ma simt singura chiar daca am 2 surori si un tata..mama e mama, nimeni nu o va inlocui
al 5 lea Craciun fara ea :(((
te iubesc mami meu !

Mergi la inceput