Sa ne amintim de cei "plecati" vesnic (2)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pau4 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Crinutz

Offf, am lasat subiectul asta sa moara si nu e bine :(
N-am mai scris demult aici, nu ca nu mi-as aminti de mama dar am avut atatea pe cap in ultima vreme incat nu am mai avut chef sa scriu. Trebuie sa recunosc ca uneori nu ma mai gandesc la ea asa cum ar trebui, in tumultul problemelor...mergem la ea mereu la cimitir, cateodata si in fiecare duminica, ii punem flori si lumina...insa simt ca o uit, ca ii uit chipul si e tare greu.
De asemenea, luna asta se fac 7 ani de cand s-a dus si bunicu'..., asa de mult, nu-mi vine sa cred ca nu mai sunt cu noi, ei doi, care au fost mereu...
Odihniti-va in pace dragii mei !

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Bodrum Aegean Dream resort 2009
Canakkale
Grecia 2006/2007
Thassos 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Dragul meu, Mihai, azi pentru mama a fost o zi foarte grea ca multe altele...
Ti-am facut tort si-am impartit copiilor...
Un baietel de cinci anisori m-a intrebat:
-Unde este baiatul tau?
-La Doamne-Doamne, i-am raspuns.
-Si cand ti-l da inapoi?
N-am stiut ce sa ii raspund, doar lacrimile au inceput sa imi curga pe obraz...
Ce minunat ar fi sa apari intr-o zi la usa si sa imi spui: "Mami, m-am intors..."
Mi-e asa de dor de tine si imi lipsesti atat de mult...
Te iubeste, mama, enorm.
Mi-e dor de tine, Mihai.
Sa nu fi suparat ca plang, dar nu pot altfel, ma seaca dorul de tine...
In luna mai ai fi implinit 20 de ani...
As fi fost cea mai fericita mama de pe Pamant.
Te iubeste, mama, dragul meu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_OR spune:


pt sufletul lui Mihai, si inca una pt sufletul tau chinuit
Carmen, speram sa mai treaca un pic din acest dor, cu timpul, dar din pacate cred ca se amelioreaza.iarta-ma ca iti scriu, insa povestea voastra a fost prima trista care am citit-o pe DC, si speram din tot sufletul intr-un final fericit

acum, cand sunt departe de copilul meu, vad cum e acest dor sfasietor, nu-mi pot inchipui cum ar fi sa nu-l mai vad deloc
te imbratisam cu drag, toti de pe DC



Cristina, mamica lui Denis Mare(17 iunie 2004)
--------------------------------
avem poze in concurs : cr-1.jpg si cr-2.jpg.daca va plac si doriti sa ne votati va multumim anticipat



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Cristina, va multumesc din suflet tuturor.
Dorul nu trece, se adanceste mereu. Zilnic este in gandul meu, dar cand este ziua lui de nastere si Sf. Mihail, simt ca mor...
De dimineata de cand l-am sunat pe nasul lui Mihai de botez sa ii spun "La multi ani", plang intruna.
Mihai era nascut in aceiasi zi si luna cu nasul de botez si desigur ii purta si numele.
In fiecare an se felicitau reciproc in aceleasi zile...acum il sun doar eu pe nasu' dar dupa primele cuvinte izbucnesc in plans.
Mi-e foarte dor de el si pentru ca nu l-am mai visat demult si nu inteleg de ce...
Cristina iti multumesc si te imbratisez cu drag,
Carmen




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pau4 spune:

Ziua de azi este una care imi provoaca multa durere deoarece azi se implinesc 2 ani de cand tatal meu s-a dus la Domnul in Ceruri. Cu toate ca in permanenta imi amintesc de el si de acele momente cumplite, azi rememorez acea azi, care parca a fost mai ieri. Totul imi este viu in amintire, dar imi sunt vii amintirile dureroase, as vrea sa pot sa ma gandesc doar la momentele placute dar nu pot, imi vin in minte doar ultimele sale zile. Sambata trecuta am facut parastasul de 2 ani si in noaptea aceea l-am si visat pe tata, iar in noaptea urmatoare am visat-o pe mama.
Va iubesc mult dragii mei parinti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Acum 2 ani mama mea se stingea incetisor, in bratele mele. Mi-a luat mult timp sa nu mai vad in fata ochilor acele clipe. Durerea din suflet insa a ramas acceasi. mi-e ingrozitor de dor de ea ! inca ma invinovatesc ca nu am profitat la maxim de timpul pe care puteam sa il petrecem impreuna, ca am necajit-o de multe ori. imi doresc sa o mai intalnesc macar in vis, dar din pacate nu am visat-o decat de vreo 2-3 ori.

Matusa, sora mamei, a murit pe 8 martie, cu 7 ani fara 7 zile inainte.
Pentru mine zilele de 1 si 8 martie sunt zile negre. nu mai stiu cum sa imi astup urechile sa nu mai aud pe toata lumea din jur bucurand-se ca vin aceste zile.
mi-e dor de voi, suflete dragi

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Si noi am "celebrat" pe 22 februarie moartea mamei...Au trecut deja 4 ani dar parca a fost ieri...si uneori am atata nevoie de ea (mai ales acum cand trec prin niste lucruri..poate ea ar fi stiut sa ma descurce).
Mi-e dor de tine mami !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Azi mamica mea draga face o luna de cand nu mai e...de cand si-a lasat copiii singuri,tristi.....s-a dus dupa 8 luni chinuitoare,dar totusi prea devremea,e dureros,cumplit....mi-e atat de dor de ea,nu am cuvinte sa o descriu,sa spun cat de buna era,cat ne-a iubit pe toti 5...si cum ne-a invatat pe noi sa ne iubim si mereu sa fim impreune...

Maicuta mea sper ca gandurile mele sa ajunga la tine si sa stii cat de mult te iubim toti si cat te respectam si cat de mult apreciem cate ai facut pentru noi!te rog iarta=ma ca nu am fcaut si noi la fel de multe pentru tine!
Mamicaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa meaaaaaaaaaaaaaaaaa........ degeaba am o familie,un copil,unul pe drum,ca fara tine tot singura ma simt..............iubita mea!

TE IUBESC MAMICA MEA!

Mami de Razvan (09.05.2007) si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Si eu mi am pierdut mamica
Acum este in frigider la sp SF pantelimon ii vor face autopsia miine o voi lua la capela si apoi inmormintarea marti
De cind a murit linga mine nu exist, nu respir
E prea crunta durerea nu am trait una asa de mare
Si nu e decit inceputul
Am tot sprijinul prietenelor vecinelor si a unei parti din famile fara a avea decit dispret suveran din partea sorei ei bune cit si a cosmopolitei nepoate(stau la 3 statii ...decind mama nu a mai putut sa le faca servicii nu au mai catadicsit sa treaca s o vada ...prea multe evenimente mondene le ar fi simtit lipsa)
Doamne da le dupa sufletul lor.
Mama mea revinO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

carmaw condoleante si tuturor multa putere sufleteasca...
Dumnezeu sa aiba grija de toata lumea.

Mergi la inceput