Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (51)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biky spune:

Radcarmen- dupa cu iti spuneam ieri dupa-amiaza...am gasit pozele...este si un filmulet (l-am incarcat fara sa vreau), dar nu e klumea si nu stiu cum sa-l sterg! Tu stii?

Culorile toamnei la Vaslui....
aici



O mamicutza cu 2 fetizte cu fitze : Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

quote:
Originally posted by karra80
...si haide-ti sa schimbam si parola la contul de poze si sa o primeasca doar cine are activitate ce ziceti?
Nu mi se pare normal sa isi vare nasul in pozele noasre oricine nu a mai intrat cu lunile pe motivv ca nu are timp....toate avem copil mic, stim ce inseamna asta da macar o data la 2 zile poti scrie 2 randuri acolo daca nu in fiecare zi......Am dreptate sau nu?



NU ai dreptate odata ce la semnatura ai un album public pe care il poate vedea oricine.

Ma duc sa adorm copilul si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coolutz spune:

erau mamici interesate de evaluarea copilului psihomotoric si psihopedagogic...
noi, cele din targu mures mergem la www.alphatransilvana.ro" target="_blank">fundatia alpha transilvana
..programul se numeste www.alphatransilvana.ro/index.php?id=18" target="_blank">impuls
cele interesate aveti informatiile de contact www.alphatransilvana.ro/index.php?id=5" target="_blank">aici

,
andrea si andrei(6april2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:


Iar aici
special pentru MAMICILE DE MARTIE-APRILIE 2007, Andra pe post de mascota a stupului!



O mamicutza cu 2 fetizte cu fitze : Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

iunita scuze dar nu am mai intrat de multisor ... si cand am intrat am citit asa mai mult pe fuga... Stiu ca spuneai ceva de facut analize la fetita, dar nu vazusem de ce ... si eu ignoranta ce sunt nici nu am citit din urma!!! Mii de scuze ! De ce crezi ca si Matei are aceeasi problema? Eu spusesem ca face doar caca multa in ultimul timp. Deja de aproape 2 saptamani, dar nu e diaree ... asa ca nu m.am ingrijorat foarte tare... si nu l-am dus la medic. El mananca destul de bine, se joaca si rade ca si inainte ... doar ca face caca ca si in primele 2 luni de viata : la fiecare masa! Adica a inceput iar sa se trezeasca de 2 ori in noapte: face ce are de facut :) si pe urma vrea sa doarma,. dar eu vreau sa il schimb ...etc. Aseara vad insa ca s-a linistit ... poate in sfarsit i s-a obisnuit stomagelul si cu mancarea normala ... Sa vedem ...

La voi despre ce este vorba ?

Mii de pupici si mii de scuze ca nu stiu sa iti raspund mai bine !

Magda Matei 9.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Eu zic ca chestia cu imobilizatu cade.Tu toata lumea are timp numai pentru asta, nu intri numai sa umpli pagini ca sa afli in treaba sau sa faci puncte, nu toti bb sunt cuminti, sanatosi ca mamicile sa poata intra.Mai sunt si chestiuni tehnice, gen stricat/virusat pc, cade netu'etc.si multe altele.Asa ca eu zic sa intrati cand si cum puteti, atunci cand simtiti voi si aveti ceva de zis.
Nu mi se pare corecta treaba cu limitarea parolelor la la albumele comune, de sa fim atat de rele?Adica daca una a fost rea si a scris ce a scris sa se ajunga la asa ceva?E corect?Nu mi se pare!

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Atit de mare
8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

martutza - urata povestea. bine ca esti o fata buna.

Iritatie la fundulet - noi am patit-o de la calciu gluconic. Am scapat de ea dupa ce nu am mai administrat calciu. Ne-a chinuit foarte tare si nu a trecut cu nimic, se ameliora si aparea din nou dupa ce ii dadeam calciu gluconic. A trecut o luna si ceva pana ne-am dat seama care era adevarata cauza.

Val - batista bebelusului. Inainte de aspiratie trebuie sa pui ser fiziologic sau apa de mare, sau ce folosesti tu pentru curatarea nasucului. Atentie !!! niciodata sa nu cureti nascul fie si cu betisor fara sa umezesti cavitatea nazala inainte, exista pericolul de lezare a cavitatii nazale.

Eu am inceput sa il pun pe Ian la olita dimineata.
Maine implinim 8 luni. Maine dau raportul cu bilantul.

Apropo de olita: iata cateva sfaturi.
- olita trebuie sa fie folosita cu un scop anume - NU E JUCARIE asa ca nu trebuie sa cumparati olite muzicale sau cu animalute sau cu care sa se joace
- nu se sta pe olita mai mult de 2-3 minute pentru inceput, chiar daca nu face important este sa se obisnuiasca
- olita are doar un singur loc in casa, la noi locul ei este in baie si niciodata in alta parte

Pupam toti bebeii care au mai implinit de curand o luna, mamicile suparate sau doar obosite.

Zadi-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

quote:
Originally posted by Lumi_Nag

Care ar fi alea pe care le-ai mobilizat Karra? eu? Asta era scopul propunerii tale cu parola de la poze???
Nu e vorba ca nu ma integrez in grup....dar de multe ori am vorbit singura....gen intrebari fara raspuns. parca as avea un jurnal si imi povestesc acolo una alta.Intru sa zic cate ceva cand am noutati sau am ce zice.Nu intru de dragu de a umple cateva pagini.Mai intru pe conferinta daca nu stiai.

Roxanici...am si eu o banuiala.Tu cine zici ca e??


George Catalin


nu am numit pe nimeni...dar daca te-ai simtit.....si nu cred ca e cazul sa te superi...asa cum multe fete au scris ca la multe intrebari nu li s-a raspuns... asa am patit si eu si multe alte fete si pt asta nu au incetat sa scrie.....se pare ca intr-adevar te-ai inclus sg in grupul celor... mentionate de mine.......

sincer nu am chef sa ma cert....chiar deloc...asa ca eu una consider incheiata discutia aici.....

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 9

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:

quote:
Originally posted by karra80

'neata
Am tot cautat dar am vaz ca s-a sters mesajul care a aprins atmosfera pe aici...si eu sunt pentru a afla cine e......si haide-ti sa schimbam si parola la contul de poze si sa o primeasca doar cine are activitate ce ziceti?
Nu mi se pare normal sa isi vare nasul in pozele noasre oricine nu a mai intrat cu lunile pe motivv ca nu are timp....toate avem copil mic, stim ce inseamna asta da macar o data la 2 zile poti scrie 2 randuri acolo daca nu in fiecare zi......Am dreptate sau nu?Cel mai bun ex e Elianne care desi cu 3 nazdravani pe cap isi face timp sa mai zic o vb 2.....sau paxela...sau lilidana....alte fete cu 2 copii.....

Am lipsit ieri motivat...am fost in Ungaria la cumparaturi....pt Winnicu...doamne ce de produse de papa au pt bebei.....am luat din fiecare fel cate ceva sper sa fie si winnie la fel de incantata ca si mine.....

I-am luat si o saltelutza care se face din patrate asa ca lego si are animalutze pe ea care sunt tot din bucati si de asta e incantata ca le secoate si se chinuie sa le puna la loc....Am ochit deja o gramada de jucarii...mai dam o tura inainte de sarbatori sa vedem ce-i mai iau la pisica mica.....

Winnie a fosrt fff cuminte ieri a stat cu buna-sa...... a fost prima zi de cand am nascut-o cand am fost atat de mult departe de ea....doamne ce dor imi era de ea.....aseara cand am ajuns asa s-a bucurat ...tipa si dadea din maini si picioare si nu am mai avut liniste pana nu am luat-o in brate......

data viitoare mergem si cu ea ca acuma a treb sa plecam la 5 dimi ca treb sa ajungem pana la granitza cu Austria ca sa luam ceva marfa pe firma. dar adta viitoare mergem doar la Szeget si o iau si pe ea.....

Revin si intru mai incolo ca avem program de joaca cu parul lu mami...tre sa ma ciufuleasca si pt ieri.



Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 9

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie





Eu NU sunt de-acord cu chestia asta.Eu intru rar,nu apuc sa citesc tot,de scris nici atata.La pozici imi place sa ma uit desi nimeni nu stie asta pt ca nu zic....din lipsa de timp.
Felicitarile mele pt fetele care au 2 sau mai multi copii si reusesc in fiecare zi sa zica ceva...dar eu nu reusesc asta.
Unele stiu sa-ai organizeze timpul mai bine poate...nu stiu...
De ce sa fim date afara fetele care nu scriu din lipsa de timp sau mai stiu eu ce...doar am fost impreuna de la bun inceput-
Poate n-am inteles bine mesajul...atunci sa ma scuzati...dar eu m-am necajit pe chestia asta

Mihaela, de DAVID-29 martie 2007

DAVID...cat sunt de maricel...

Poze cu David

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2917ac23b344a0c9f2c340&skin_id=0&source=category&category_id=12&large" target="_blank">Sarcina si continuarea...David (filmulet)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Pai normal ca m-am simtit....ca doar chiar si sunt una dintre cele care scriu putin.Nu sunt ipocrita sa zic ca scriu de ma dor mainile cand nu e asa.
Nici eu nu ma cert....dar ai intrebat ce zicem daca s-ar da parola doar celor care sunt active.Si ti-am dat parerea mea
Hai lasa nu te supara nici tu ca eu nu ma cert cu tine dar m-am simtit automat exclusa din grup in momentul cand ai facut propunerea.

Impacare impacare fara nici o suparare....bla bla ca nu mai stiu

George Catalin

Mergi la inceput