Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (51)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

quote:
Originally posted by Lumi_Nag


Am fost si am cautat si eu pampers tip chilotel si a zis una care era de la pampers cu o promotie ca numai la marimea 6 au chilotel....acu'...ori aia nu stia ori atat aveau ei in selgros.


George Catalin




La Pampers trebuie sa te uiti dupa pachetele mov. Scrie Let's Go. Si sunt de la nr 4 (9-14 kg) in sus. Eu am luat din Metro.
La Libero scrie Up&Go si marimea 9-14 kg.

Tudor nu are inca 8 kg, dar modelul de la Pampers ii este numai bun, iar cei de la Libero un pic cam gogosari.

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

quote:
Originally posted by karra80

vad ca zice ca inca nu s-a deschis votarea ....mai astep


Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 9

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie





Sa ne tii la curent ca sa "sarim" pe tine!

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

diana_jors sa ti se faca burtica mica mica si baiatul mare-mare!

karra80 votam, votam... stam la rand la deschidere!

calmarea gingiilor : pune-ti intr-un bibe suc de fructe ce ii place cel mai mult si bagati-l la congelator cu tetina in jos sa inghete bocna si cu capac sa nu se scurga pana ingheata.si i-l dati pe post de inel de dentitie.


see ya later alligator

are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

quote:
Originally posted by Lumi_Nag

Mda....hai sa scriu si eu ceva ca acus d-na Karra imi ia dreptul de a mai pune poze cu puiul meu, si de a mai viziona alti puiuti.




Asa ma bucur ca v-am mobilizat si pe cele care ne cititi din umbra....ca poate nu se stie ce face d-na Kara vrajitoarea cea rea....

Pai nu mi se pare normal sa stam in umbra....nici eu nu stiu ce sa rasp la unele mamici da mai scriu si eu ceva acolo ca sa nu ne uite lumea ......am vaz in albumul piticilor poze cu copii ale caror mamici nu ne-am mai scris nimik cam de mult timp....poze pun dar cu noi nu vb....DE CE MAMICILOR?
sI SA NU O DAT PE AIA CA NU NE INTEGRAM CA NUMAI TINE......E RASUFLATA...S-A MAI DISCUTAT CA DUPA CE NUMAI SCRII O BUNA PERIOADA NORMAL SA SIMTI CA NU TE POTI INTEGRA...DAR EU ZIC CA TOATE FETELE SUNT SUPER SI DESCHISE LA MINTE CA SA PRIMEASCA IN RANDUL LOR SI PE CELE CRE DOAR NE CITESC DIN UMBRA....NU?
Daca deranjeaza pe cineva ce am propus...ziceti nu va ascundeti......

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 9

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

quote:
Originally posted by karra80

quote:
Originally posted by Lumi_Nag

Mda....hai sa scriu si eu ceva ca acus d-na Karra imi ia dreptul de a mai pune poze cu puiul meu, si de a mai viziona alti puiuti.




Asa ma bucur ca v-am mobilizat si pe cele care ne cititi din umbrs....ca poate nu se stie ce face d-na Kara vrajitoarea cea rea....

Pai nu mi se pare normal sa stam in umbra....nici eu nu stiu ce sa rasp la unele mamici da mai scriu si eu ceva acolo ca sa nu ne uite lumea ......
Daca deranjeaza pe cineva ce am propus...ziceti nu va ascundeti......

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 9

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie







Daca Elyanne se baga sa aiba numai ea toate parolele si acces. Sa ii trimitem ei pozele sa le puna in album..s.a.m.d. Asta vorbesc eu care nu pun poze in albumele comune. Dar musca se baga in lapte..asa...



Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Intru pe fuga ca plec cu alex pana in oras ... am in fata coletul din oct de la Redoute... am primit cadou un vas de fiert in aburi pentru microunde... are 2 gratare perforate, vas de pus apa si capac Mi-a picat la fix.

Au venit toate produsele, fetele cu pijamale si ce mai aveti - va scriu dup-amiaza cand ma intorc.

Combinezonul: nu e foarte gros, doar grosut, dar foarte moale si maleabil ... deci clar n-o sa se simta imobilizat ca in cele de fas. Manusile si botosii se prind cu capse... si mai au un snur prins cu capsa ca sa nu se piarda cand nu sunt pe copil.

I-am mai luat bavetica cu maneci - cea transparenta.... ar fi extraordinara daca ar fi putin mai mica dar ne-am descurcat foarte bine si cu ea asa mai marisoara.

I-am mai luat un set - paturica perforata pentru carucior (sa intre centurile de siguranta prin ea) + caciulita + un ursulet...

Si atat, deja are tot ce ii trebuie pana in primavara cand o sa vad ce marime ii va trebui

Revin mai incolo...


Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

quote:
Originally posted by gabi78

quote:
Originally posted by karra80

quote:
Originally posted by Lumi_Nag

Mda....hai sa scriu si eu ceva ca acus d-na Karra imi ia dreptul de a mai pune poze cu puiul meu, si de a mai viziona alti puiuti.




Asa ma bucur ca v-am mobilizat si pe cele care ne cititi din umbrs....ca poate nu se stie ce face d-na Kara vrajitoarea cea rea....

Pai nu mi se pare normal sa stam in umbra....nici eu nu stiu ce sa rasp la unele mamici da mai scriu si eu ceva acolo ca sa nu ne uite lumea ......
Daca deranjeaza pe cineva ce am propus...ziceti nu va ascundeti......

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 9

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie







Daca Elyanne se baga sa aiba numai ea toate parolele si acces. Sa ii trimitem ei pozele sa le puna in album..s.a.m.d. Asta vorbesc eu care nu pun poze in albumele comune. Dar musca se baga in lapte..asa...



Gabi mama lui Tudor (1.03.07)




Gabi, cred ca nu ai inteles...Eliana spunea ca o sa tina doar parola care da voie la modificari in lista si la facut capitole noi...nicidecum de la restul adreselor de mail sau de webshots...

Mihaela siStefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei
www.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank"> Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

Buna ziua...buna ziua...
Iaca si eu pe aici ca sa nu-mi ziceti ca nu am activitate!

Crina_mio- si noi avem zile...si zile...si mai bune si mai proaste si chiar foarte proaste....Zile in care accepta bine o mancare noua si apoi o refuza...zile in care mananca fructe si altele cand nici nu le atinge! Invidiez mamicile de mancaciosi!
Maya are intradevar un zambet minunat! Ii facea lu' tac-su masaj pe spate????

Martutza- cerumenul protejeaza urechea de una alta (apa, vant, microbi etc.)...deci eu nu o sterg cu betisoare cu opritoare ...ci cu betisoare obisnuite si doar pavilionul urechii la canal nu ajung niciodata. Andra mea a avut probleme din aceasta cauza...ii stergem si canalul si ori ma duceam sa-i desfund urechea (caci prin stergere ii afunzi ceara in ureche) ori curatandu-i ceara permanent disparea si aceasta bariera de protectie! Eu iti zic din experienta si din sfaturile ORL-istului, tu procedezi cum crezi ca e mai bine pentru Victoras.

Tzuna - felicitari dintoasei Maria....la atatia dinti....normal sa mai si maraie si sa faca fite la mancare. Caterina de 2 zile mananca mai bine (adica tot 2 mese de 100 gr si 2 de lapte), dar mananca cu mai putine matanii, rugaciuni, avioane si alte maimutareli....dar si cand a inchis gura...halt! In schimb nu are nici un dinte!

Gabdyd - meei....da' tu chef dupa chef? Ieri una...azi alta! La multi ani la fete si sa fie sanatoase, mamicuta sa le aiba de grija, iar taticul lor sa se bucure de micul lui harem!
Eu saptamana viitoare am de sarbatorit pe toti din casa...
20 - Andra 12 ani, 21 - sotul 42 ani, 22 - Caterina 8luni


Karra - astept deschiderea votarii...chiar e misto poza aia!
Roxanici - Raresu e votat zilnic

O mamicutza cu 2 fetizte cu fitze : Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Care ar fi alea pe care le-ai mobilizat Karra? eu? Asta era scopul propunerii tale cu parola de la poze???
Nu e vorba ca nu ma integrez in grup....dar de multe ori am vorbit singura....gen intrebari fara raspuns. parca as avea un jurnal si imi povestesc acolo una alta.Intru sa zic cate ceva cand am noutati sau am ce zice.Nu intru de dragu de a umple cateva pagini.Mai intru pe conferinta daca nu stiai.

Roxanici...am si eu o banuiala.Tu cine zici ca e??


George Catalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

gata, de astazi Matei se alatura celor care cad din pat cand mama ii lasa singurei chiar si cateva minutele

Magda Matei 9.04.2007

Mergi la inceput