Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (10)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ana, multa sanatate, stiu cum e ca am patit-o si eu cand eram . Atunci am luat antibiotic si niste picaturi, dar nu stiu daca sunt permise cat alaptezi. Poate o inhalatie cu apa si sare te-ar ajuta?

Sim si Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Tomasa, care era discutia cu pedalatul? Si asta mi-a scapat. Cred ca trebuie sa ma caut de uituceala. Eu am citit ca la 3 luni pedaleaza, asa ca nu e graba. Andrei mai pedaleaza dar nu prea mult. Spre deosebire de Alex care tot asa pedala de la 2 luni si continuu. Nu statea o secunda. El are momente in care sta pur si simplu. UIte acum ma bombane si pedaleaza.

Betty, sa le porti sanatoasa. Vreau si eu bluza care ascunde burta. Pe site-ul ala nu era 200 si nici 201.

Mami25, pozitia broscuta este normala la varsta asta, chiar citisem in Capraru. Dupa 3 luni incep sa pedaleze si sa le intinda si stau din ce in ce mai mult cu ele intinse. Pozitia din glezna e cea care conteaza. Succes la fizioterapeut, sa fie bine! Si sa imi povestesti si mie ca ma intereseaza. Legat de sustinerea capului, in pozitia in care zici dupa 2 luni si-l sustine si numai pentru un anumit interval (10 sec maxim parca). Tocmai citisem si despre asta, ma mai uit diseara si revin.





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze



saru'mana
uite aici link: http://www.angelcare-monitor.com/english/hispeed/ac201.html
sau altul - iar aici gasesti in josul paginii http://www.angelcare-monitor.com/english/hispeed/products.html

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Bey, eu m-am dilit. Azi am deschis frigi sa il atac si mi-au cazut ochii pe sticla de vin de la tara de la bunica, sticla pe care mi-a adus-o mama cand a venit la noi. Ei bine, m-a apucat pofta, asa ca am baut si eu o gura (bine, doua ). Oare de aia trage bebe aghioase acum ?

Sim si Stefan (25.08.2007)



ai voie un pahar pe zi...ieri am baut si eu un pahar si cei drept am fost cam zombii

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Si bebe Mario pedaleaza de zor

Fetelor ce parcuri sunt in zona Alba Iulia? Cred ca sunt la mijlocul distantei intre 23 August si Tineretului....

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Pentru Ana si Andries multa sanatate, sa va reveniti mai repede, ca aveti de dragalit papanashii din dotare
Am vazut poze de la botezul Antoniei ( bucatica rupta din mamaica ei , un ingeras de fetitza, gingasha, iti vine s-o papi din priviri ) si al lui Luca cel cumintel si frumos de-ti ia ochii. Sa va traiasca, sa va bucurati de ei !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Pentru cele care doresc sa ne vada am pus si noi cateva poze pe mailul comun, sa va aratam ce mari si frumosi suntem.






AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

ma gandeam acum ca mai e putin si o sa inceapa odiseea de SEPTOCT 2008.

Doamne cum trece timpul.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Multumesc frumos!!

Ajutati-ma si pe mine cu o info; ce trebuie sa fac pentru trusou si prima de nastere in sector 2? Ca eu acolo am domiciliul in boletin..please ca la prosti, unde trebuie sa ma duc, ce acte imi trebuie, ce program au... stie cineva?


Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Sim, nu m-am gandit la treaba cu politia, ........oricum daca ma opreste ma arde, eu il pun cand vin in parc pe bebe cu scoica pe scaun in fata, ancorat ca la carte dar tot in fata este....hihihi, asa ca ce mai conta ca duhneam a palinca.

Nu stiu ce a avut Cristinelul meu azi, a plans si a vrut numai la tatzi, de cand s-a trezit dupa ce am venit din parc( aproximativ 3.30-4) nu a mai dormit pana pe la 8-8,15 nu stiu exact cat era ceasul, oricum la 9 tb sa-i fac baita, dar nu-l trezesc, cand se trezeste ii fac baie, in seara asta se intelege, maine facem vaccinul....mititelul merita o rasfatare, nu????????

daca nu mai intru, va urez o noapte linistita si somn usor.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
http://community.webshots.com/album/561417081tbyGhG?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceamica spune:

Luy , scuze ptr intarziere!
...de stat in leagan are perioade cand sta si adoarme acolo de la muzica cred, uitandu-se la luminite si jucarele care se invart dar are si perioade cand daca-l asez , zici ca l-am pus pe ace si incepe sa tipe de nu mai stiu ce sa-i fac .
Mi-ar placea sa stea cuminte acolo de fiecare data cand il asez dar cred ca astea sunt ,, vise, taica''

Mergi la inceput