Poveste de toamna din tara lui Mos Craciun

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Irina,sunt asa de bucuroasa ca nasterea vaginala a reusit atit de bine in ciuda pozitiei pelvine!! Te admir foarte mult pentru ca ai optat sa incerci aceasta modalitate de nastere.
Povestea este atit de frumos scrisa incit sper sa ajunga pe prima pagina cit de curind si sa fie citita si de alte mamici al caror bebelusi inca nu s-au intors "corespunzator".
Inca o data felicitari si numai bine intregii voastre familii!

Mariana 19+
mami de Monica, Matei, Markus si Magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Devylla, multumim. Un pupic plecat dintr-un capat de lume de la Tudor in celalalt capat, la Erika!

mami_papatot, nastere usoara si refacere rapida dupa! Sa iti dea Dumnezeu o bebelina sanatoasa, cuminte si desteapta! Imi amintesc sentimentul de nerabdare de dinainte de nastere, ca abia asteptam sa-mi tin puiul in brate, dar are si perioada aia farmecul ei, asa ca gust-o din plin si odihneste-te cat de mult poti. Fa plimbari lungi, mult shopping (chiar si doar "de vitrine", cum zic americaii) si multa socializare cu amicii!

Mariana, pentru tine un pupic special. Nici nu stii cat m-ai ajutat cu sfaturile tale. Parte a curajului de a naste natural vine de la tine, sa stii! Si chiar a ajuns pe prima pagina. Sa vedem, poate dupa ce imi termin de scris teza, voi avea timpul necesar sa sriu un articol mai "stiintific" despre nasterea in prezentatie pelviana, poate fi de folos altor mamici. Am citit bine, vine bebe 5? Daca da, felicitaaaaaaaaaaaari! Si sarcina usoara! pentru cei 5M!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Acum un an, cam pe la ora asta, mi se rupea apa si incepea cea mai frumoasa aventura!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

la multi ani Tudor Cristian! Sanatate si multa fericire alaturi de cei dragi!
Chiar daca ai iesit cu fundicul, ai un capusor! Frumoasa poveste!

O zi plina de bucurii, Eli&Stefan&bebe din burtica

vechi www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

La multa ani!,Tudor Cristian!!!
noi mai avim pana implinim 1 anisor!multa sanatate si linista in viata!!!
pupici!
Cristian Ionut(14 martie 2008)

mamica de cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

eli, neliaCris, multumim mult de urari!
Uitati cate un de la sarbatoritul de ieri!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdam_23 spune:

din intamplare am gasit povestea venirii pe lume a lui Tudor cautand ceva retete de mancare si nu-mi venea sa cred ce citesc(si n-am vazut de prima oara data de nastere).
vroiam doar sa stiti si voi ca si fetita mea cea mica, Miruna, a venit pe lume tot pe 8 oct 2007 in prezentatie pelviana si tot asa creu am nascut-o, dar la ea nu am mai facut epidurala. acum e mare si nu-mi vine sa cred cand a trecut timpul. salutari din tara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdam_23

din intamplare am gasit povestea venirii pe lume a lui Tudor cautand ceva retete de mancare si nu-mi venea sa cred ce citesc(si n-am vazut de prima oara data de nastere).
vroiam doar sa stiti si voi ca si fetita mea cea mica, Miruna, a venit pe lume tot pe 8 oct 2007 in prezentatie pelviana si tot asa creu am nascut-o, dar la ea nu am mai facut epidurala. acum e mare si nu-mi vine sa cred cand a trecut timpul. salutari din tara!


Scuze, abia acum am vazut mesajul tau. Nu am mai dat de mult timp pe la acest subiect, am intrat acum, din intamplare.
Ce coincidenta! Sa creasca mare, sanatoasa si frumoasa Miruna!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput