Mamici de Noiembrie -Decembrie2007(118)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

quote:
Originally posted by dany2007

Ancuta- ce face Maria??? tot cumintica????

Dana 35+ Luca-Rares
AMR - 5 Saptamani de stat in burtica la mami.

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra










Acum doarme si am intrat si eu sa vad ce faceti ca imi era dor de voi ...ea este cumintica ,se trezeste odata noaptea si inca nu avem colici(poate nici nu facem)

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze




Superrrr !!! asa vreau si eu sa fie Luca.

Dana 35+ Luca-Rares
AMR - 5 Saptamani de stat in burtica la mami.

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by Lala_D

Stefania buna cafeaua aia , saru'mana

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim 8 saptamani!





cu placere mai e cineva abonat..?

eu acum cateva zile statea rau de tot... ma durea tot bazinul si fofo..si oase si sincer nici nu ma miscam prea bine..nu aveam chef de nimic..plus cand ma trezeam noaptea nu puteam sa calc in picior de dureri..cred ca era un nerv care ma apasa..acum ma gandesc ori o fi fost din cauza pozitiei bebelinei... ori exagerasem cu treburile prin casa..da' de vreo 2-3 zile eu parca fac aceleasi treburi..ca nu m-am lasat sa stau la pat doar pt. blestematele de dureri..si hop asa ca prin farmec au trecut...si-o fi schimbat bebelina pozitia...ori s-o fi obisnuit organismul cu greutatea ...s-o fi speriat si durerea o fi zis hai sa plecam de la asta ca nu tine vrajeala......
da' acu' sunt sceptica tot din acest motiv..acum cateva zile eram ca o baba ziceai ca stau sa nasc... eram ca o mumie impaiata..si acum radiez de energie,merg pe strada mai repede ca babele..nu pot fugi..da in rest..fac tb mult mai iute...si nu-mi vine sa cred...un pic de dureri mai am dar nici nu le bag in seama sunt minuscule... o fi normal...sa ma simt extraordinar..fara sa fac nimic...ba da ceva am facut.. am gandit in curcubeu...
hai ca v-am plictisit..nustiu daca imi va citi cineva povestea...dar eu sper sa capat vreun raspuns...

Stefania X 2mai avem putin...putin...Doamne ajuta!
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Stefania la cand ma apropiam de nastere si eu am fost la fel ,aveam zile in care imi venea sa imi dau pumni in gura si ziole in care radiam si eram plina de energie....na ca eu ti-am citit povestea

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Buna dimineata,burtici si mamici!
Felicitari tuturor mamicilor si bebeilor nascuti saptamana trecuta si cea in curs!
ANCUTZA,!Ce copil cuminte ai!
Imi era dor de voi,insa sper din tot sufletul sa ma mut acasa astazi!Atunci voi avea mai mult timp de stat pe net si citit,am ramas mult in urma si nici nu stiu daca am vreme de studiat ce ati mai scris...


Ana 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Iuli pai chiar este cumintica mititica ,bine mai are si ea reprize de plans dar scurte

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Ma bucur mult,ANCUTZ!
Noi aveam sapt trecuta deja 2.106 gr,suntem bine si cu tot mai multa personalitate .
Papati la ore fixe sau cand vrea Maria???

Ana 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Buna dimineata!
VREAU SI EU SA NASC, CA NU MAI POOOOT! STEFANIA, EU MA SIMT NUMAI CA O BABA, IMI DORESC ZILE IN CARE SA FIU BINE, DAR INTARZIE SA APARA.
Si cand ma gandesc cat ma rugam acum o luna si ceva sa mai stea fata in burtica, si acum o rog sa iasa...cat de adevarata e zicerea"" ai grija ce-ti doresti..." ...si daca ma gandesc ca la inceputul sarcinii imi doream sa fac bb de 4 kg...valeu..pe unde o scot?!


Va pup pe toate, burtici, mamici, dar mai ales bebei!

Ellis38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu nu o tin la un program fix si ii dau cand ii este foame,cam la 4 ore.Seara se culca pe la 10 si se trezeste la 1.30-2 dupa care la 6-6.30 mananca si baga somn.
Este mare mogaldeata ta ca a mea la 32 de saptamani avea 2 kg

Fetelor vb mai incolo ca numai pot sa stau in fund

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Da,Ancutzo,dar ai vazut ca nici eu nu sunt prea mititica,iar ta-su are la 1,94m 110 kg...De unde sa iasa biata de ea mai micutza???
ELLIS,,mai ai rabdare,stie ea cand va veni pe lume...

Ana 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Neata si de la noi.
Ce fac, burticile?
Stefania, e minunant ca te simti asa energica si fara dureri. Vezi ca si eu ti-am citit povestea? . Eu doar noaptea am dureri jos de tot. Stiu ca acolo unde ma doare e capul bebeului si stau cu spaima ca daca presez pe el (ce tacanita sunt...).
Ancuta, vreau si eu bebe asa cuminte. Uite un pt printesa ta.
Iuliana, ne bucuram sa auzim vesti de la tine.
Fetelor, azi va trimit poze cu patutul. Sunt indragostita de el. Sper sa se vada si in poze cat de frumos e.

Roxxy 36+Matei
_
AMR 2-3 SAPTAMANI TE ASTEPTAM CU DRAG, PUISOR!!!

Mergi la inceput